Възстановихте ли се бързо след секциото?

  • 9 683
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
Да- след първото.
По-бързо след второто.
Още по-бързо след третото. Sunglasses

# 16
  • Варна
  • Мнения: 567
На третия ден си взех детето при мен, и без проблем се грижих за него!

# 17
  • Мнения: 1 473
Да, възстанових се бързо и безпроблемно за около седмица. След операцията, която беше сутринта, до късния следобед не си чувствах краката, но на следващият ден почнах бавно раздвижване. За болката ми даваха болкоуспокояващо. Шевовете опъват седмици, но болката е само първите няколко дни.  Местото на операцията е изтръпнало, но и това усещане преминава след известно време. Както след всяка операция и при тази  се препоръчва пациента да не вдига тежко, да не се натоварва със спорт например или с тежка физическа работа.

# 18
  • Мнения: 860
Да сравнително бързо 2 седмици и вече нямах онези контракции при кърмене и всичко беше наред. А след 30 дни вече бях сама с бебчо и се справихме. Ако имам щастието да имам още деца пак ще родя по същият начин.
Но иначе мисля, че всичко си е строго индивидуално, един организъм по бързо ,друг по бавно се въстановява.

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Много бързо се възстановх, при положение, че бях и с кръвозагуба.
След 3-ти не ме болеше, като ставах и съответно нямах усещането, че съм оперирана.

# 20
  • Мнения: 344
На 10-я ден вече бях супер.Нямам никакви оплаквания.Само от време на време ме насърбява разреза , но е абсолютно нормално.

# 21
  • Мнения: 46 577
Да. На 8-мия ден не чувствах нищо.
М/у 3-тия и 8-мия само дискомфорт, нямаше болка.

# 22
  • Мнения: 73
Докато бях в болницата много ме болеше,не исках да ставам,освен до банята и ставането беше по полвин час Mr. Green
Само охках,пъшках и мрънках,че ме боли,а бебчо беше най-послушният,не можехме да го събудим да яде.И...щом ни изписаха и се прибрахме и т'ва бебе като ревна с пълно гърло.....не мога да ставам,ли?Боли ли ме?оооооо,възтанових се точно за 2 дни.... Mr. Green

# 23
  • Мнения: 643
До двете седмици ме болеше. Ако майка ми не беше дошла да ми помага , нямаше да мога да се оправя, не можех да стана от леглото.

# 24
  • Мнения: 1 080
Седмица след това вече не ме болеше.
Поприбрах се малко на 2-рия месец.
Емоционално се постабилизирах след 4-тия!!!
 Tired Tired Tired

# 25
  • Мнения: 498
Възстанових се изключително бързо и след двете операции.Още на първият ден след операцията вече можех да слизам по етажите,боли разбира се,но колкото повече ходиш,толкова болката намалява.Иначе най-голям зор видях при първото ставане.

# 26
  • Мнения: 4 335
На третия ден си взех детето при мен, и без проблем се грижих за него!
И при мен така Peace

# 27
Mене не ме е боляло при секциото изопщо нищо,само ми опъваха конците и лепенката,раздвижиьа ме  след 24 часа и то парво рехабилитатор и 2 дена ми биха аналгин по 2 наден и някакжо друго лекарство за матката и може би за тожа не сам усетила болка.На мене на 3 ден ми махнаха лепенката изкапах се,а на 6 и конците и вече 12 ден откакто сам родила се чувстжам все едно не сам преживяла операция,а там при мене има6е едно момиче много слабо искам да жи кажа че тя от парвия момент ходеше като кон има нешо вярно в килограмите,колкото по-малко толкова по-добре макар аз качих 20кг.А за ставането от леглото си има хватка с мускулите на ръцете ставаь аз без да си напрягам коремните и ми бе6е по лесно така,а от 5 ден след раждането сам с колан много помага.

# 28
  • Мнения: 564
Много бързо  Peace

# 29
  • Мнения: 78
Възстанових се изключително бързо Peace

Общи условия

Активация на акаунт