Поликистозен яйчник???

  • 12 723
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 335
Благодаря ти arcana  за милите думи. Непременно ще се консултирам и с ендокринолог.

Препоръки за добър ендокринолог ?

Катя Тодорова. С две ръце.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=10080.0

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
аз също съм с поликистозни яйчници от 11 години.Уж един лекар ми каза че като родя може нещата да се нормализират,но уви не стана така-преди да забременея трудно ми идваше без хапчета а сега трудно ми спира.Пила съм противозачатъчни-Трирегол,Марвелон,Цилест ,Диане 35.Докато го пия добре идва си ми на време спира ми нормално,но спра ли след 2-3 месеца кошмара отново е на лице.В сряда даже съм на преглед да видим дали този месец ще имам овулация

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
Благодаря ти arcana  за милите думи. Непременно ще се консултирам и с ендокринолог.

Препоръки за добър ендокринолог ?

Катя Тодорова. С две ръце.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=10080.0

Още две ръце за този прекрасен човек и лекар! Peace

# 18
  • Мнения: 9 438
peyton ПКЯ оказват голямо влияние върху кг.Аз ги лекувах цели 3 години и от 48 кг станах 70 кг.Наложи се оперативна  намеса,защото вече нямаше на къде и 2 месеца след тава бях смъкнала 10 кг от себе си.Както някой по-горе те беше посъветвал намери си добър ендокринолог и се консултирай и с него,освен с гинеколога си.

# 19
  • Мнения: 151
Благодаря ти cecii. Непременно ще потърся ендокринолог.

# 20
  • Мнения: 3
И аз да се включа с това, което съм преживяла...
ох, почнах да разказвам и изтрих, че много дълго ще стане. накратко: това, което аз знам за медикаментите, както вече беше казано, това са най-вече противозачатъчни, те лекуват само симптоматиката и потискат поликистозните образувания. като се спрат тези хапчета, след някой и друг месец пак се снабдяваш с поликостоза. пробвай с другите алтернативни варианти. аз за себе си открих, че сладкото ми вреди много и направо го бях спряла за година-две (имам предвид всичко, което съдържа бяла захар). менструацията ми се нормализира и всички симптоми, за които ми казаха, че са свързани с проблема изчезнаха (проблемна кожа, акне, разширени пори, окосмяване малко над нормата). на един преглед след години докторката каза, че да, наистина имам поликистоза (междувременно покрай лечение и почивка от лечение и двата яйчника бяха станали поликистозни), но точно в момента съм в овулация т.е. яйчниците си работят идеално - поликистозата е просто структура и то често срещана. сега, след като съм бременна в 4 месец Simple Smile и след като забременях от първия път, каквото и да ми кажат докторите, не вярвам - вярвам само на хубавото де Simple Smile
Успех!
п.с.: и двамата ми доктора сега казаха, че мога да си скъсам диагнозата щом съм бременна и моята поликистоза ама въобще не им е интересна Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Напълно съм съгласна с геррита! Противозачатъчните въобще не са решение и само задълбочават проблема!

# 22
  • Мнения: 337
Айде и аз в отбора.  Mr. Green
Изпокарах се преди време с една гинеколожка заради тези противозачатъчни. Не само, че не ми помогнаха, но се почувствах като надут балон и ми беше адски некомфортно в собствената ми кожа. Диане - 35 - баси ужаса
С лекари е трудно да се спори, те са си научили урока и си повтарят като изтъркана плоча едно и също. Не ги отричам, но и те грешат понякога
Ще си купя и аз прашец, пък да видим  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 949
Аз си купих пчелен прашец на таблетки. ОБАЧЕ не се ли пълнее от това чудо?  Има витамин Б, от него знам че се пълнее.

# 24
  • Мнения: 26
Здравейте! Преди няколко дни бях на преглед след като пих 3 месеца марвелон и един месец прашец. Оказа се, че поликистозата всъщност е ендометриоза, а кистите са шоколадови добре виждащи се, т.е вече е в стадии в който не се лекува. Лекаря ми каза да продължа марвелона още 6 месеца и да отида да видим дали има ефект. Моля ви ако някой знае нещо повече пишете ми, защото ще откача. Благодаря!

# 25
  • Мнения: 13
Здравейте! Преди няколко дни бях на преглед след като пих 3 месеца марвелон и един месец прашец. Оказа се, че поликистозата всъщност е ендометриоза, а кистите са шоколадови добре виждащи се, т.е вече е в стадии в който не се лекува. Лекаря ми каза да продължа марвелона още 6 месеца и да отида да видим дали има ефект. Моля ви ако някой знае нещо повече пишете ми, защото ще откача. Благодаря!
Здравей pepi32, минала съм преди две години по твоя път и след много неуспешни опити да се избавя от една голяма шоколадова киста накрая се оказа, че трябва да се оперирам. Оперираха ме но ми отстраниха и единия яйчник и сега се опитвам да забременея с един но две години уви. Не искам да те плаша, но следи нещата по-отблизо и ако трябва смени генеколога защото тоя период от 6 месеца ми се вижда доста дълъг. Желая ти успех и дано да не пригягваш до операция, защото там гаранция няма.

# 26
  • Мнения: 26
Много прочетох и вече съм наясно с това коварно нещо. Благодаря за съвета, вече започнах да разпитвам за друг лекар и най- вероятно другата седмица ще си запиша час. После обещавам да пиша. Пожелавам ти успех в твоето начинание и дано скоро Бог те дари с най- прекрасното.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт