Как ще се греете тази зима?

  • 6 056
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 938
С камина на дърва. Peace

# 121
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 246
парно.

# 122
  • Мнения: 835
Чакам да пуснат парното...... smile3511

А до тогава ще се топлиме само с топли чувства  на духалки и печки.

# 123
  • София
  • Мнения: 6 011
Ще се греем с парно, доказано най-евтиният начин за нас.
Имам предвид вход, в който има само 3 откачени радиатора, всички други си имат топломери.
За отоплението на 90м2 + 6м3 топла вода - най-голямата ни сметка през последните 4 години е била 120 лв и то еднократно.

# 124
  • Мнения: 1 413
С френска чугунена печка, много икономична - цената на дървата е колкото на някои хора месечната сметка за парно. Направихме и изолация, сменихме дограма, ами усеща се, къщата ни е последна на улицата. Пускаме и радиатор отвреме навреме, докато сменим дограмата в детската стая ще е така.

# 125
  • Мнения: 2 478
От както се топлим с климатици ни е най-добре.
Разчитала съм на топлофикация,взела съм си петте пари.Благодаря Mr. Green

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На ток с радиатор в детската и духалка в хола.

# 127
  • София
  • Мнения: 13 236

Ваче, би било най-евтино при идеални условия - ограничени загуби по трасето и всички във входа/блока да ползват. Обаче не е така. В нашия вход точно над абонатната има огромно празно помещение с изпочупени стъкла, през което минават тръби на Топлофикация. На дружеството му е през ... че губи топлина, от входа си ги изолирахме сами. 80 % от живущите във входа са пенсионери - живеят в апартаменти по 90 - 100 кв. /всички апартаменти във входа са такива/, отопляват по една стая, пускат парно за по два часа на ден. Смятам излишно е да обяснявам до какво води това. Кубикът топла вода ми струва над 20 лева.
При това положение ми е много по-изгодно да се топля на ток, вкл. топлата вода да ми е от бойлер - в пъти по-евтино ми излиза, не мога да си кривя душата. Миналата година при непрекъснато включени климатици през зимата най-вискоката ми сметка за ток беше мисля ок. 140 лв.

Е, извинявай, ама Топлофикация ли да ви остъкли помещението. Тя ви доставя топлина, вие си я плащате.. като искате да плащате по-малко си взимате мерки. Блока си е ваш, а не на топлофикация.. Ако покрива ви протече кое дружество ви поема ремонта  Wink
Мисля, че е излишно да спорим.  Живяла съм на ТЕЦ. Позлзвала съм ток, ползвала съм дърва, ползвам въглища в момента. Да, климатиците инверторните може би са по-ефвективни и евтини, но отчети все пак това, че не са достъпни за всеки. Аз отоплявам 3 стаи, хол и кухня. Както и да го смятам 15 000 лв не ми мърдат за климатици. А сметката за парно в моя апартамент няма да надхвърли 200 лв. За сметка на това миналия декември за отопление платихме 500 лв на дърва и ток.

# 128
  • Мнения: 10 758
В къща съм.На парно.С дРЪва.

# 129
  • Мнения: 24
Термопомпа

# 130
  • София
  • Мнения: 6 810
Vache, не мога да се съглася, че 5 климатика ще струват 15 000лв.  Shocked Shocked Shocked За 1500лв максимум се взимат хубави, инверторни климатици, 12ка. Къде ги купувате тези от по 3000лв, даже не искам да знам. Ние вкъщи сме с 12ка, Панасоник, топли спалня + кухня идеално + отворен коридор /с деца е абсурд да седят затворени вратите. Взели сме го на изплащане, не се усети за 1 година, беше някъде 1200лв.

# 131
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 379
С климатик и духалки.

# 132
  • Мнения: 7 132
С парно и с едно наум.  Simple Smile

# 133
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Днес ни пуснаха парното.

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Както и да го смятам 15 000 лв не ми мърдат за климатици.

еееее хей, недей тъй де.  Stop
Много са 15 хилки. Може и с по-малко средства.

Общи условия

Активация на акаунт