Как ще се греете тази зима?

  • 6 062
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
тази година на ток-духалка. дали е по-добрия вариант не зная, но е приемлив, само да не спира тока.

# 91
  • Мнения: 656
.. с любов... Mr. Green

# 92
  • Мнения: 6 417
Моите съседи масово не са плащали парно от десетина години. Видях списъка с длъжниците на входа и  Shocked
Май няма изобщо да ни го пуснат  Thinking Засега се топля с климатик.

# 93
  • Мнения: 782
С духалка и маслен радиатор отопляваме хола и спалнята където е бебето. В останалите стаи тракаме зъбки в очакване на парното.

# 94
  • Мнения: 1 364
парно /на дърва/

# 95
  • Мнения: 7 430

И ние сме така...за сега това излиза най-евтиния и да не забравя най-романтичния начин за отопление.
Сега дръвцата ми пращат, виждам огъня и ми е много уютно  Heart Eyes (само дето съм сама  Sad)

# 96
  • Мнения: 1 517
Някой да познава коминочистач, моля?


Моткаше се един из Варна, но го изтървах.

# 97
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
С ток е възможно най-скъпо. Сигурно зависи и от площта за отопление, но, ако се отоплява  двуетажна къща с по -малко от 300-400 лева месечно, не можеш да се разминеш.
Абе какви 300-400 лв., и то за двуетажна къща? Де я таз къща, веднага се изнасям там. 1000 минимум, няма начин да е по-малко.
Ами ако е слаб токът (щото и такъв момент има в нашата държава, че съм го и опитала)?
2 стаи отоплявахме, когато живеехме в Панчарево, едната със стенно отопление (вариант на подовото) + включвахме допълнително ел. печка, другата с радиатор - сметка под 500 лв. не сме имали. Говоря за периода между 95 и 98 година, когато токът беше в пъти по евтин. И да не мислите, че е било топло, нищо подобно. Но просто иначе щяхме да изгинем от студ. Как влизах в банята няма смисъл да ви обяснявам, това просто трябва да се види. От втория етаж ползвахме само кухнята, там затопляхме за малко с газова печка, чешмата трябваше да се оставя да църцори, защото иначе замръзва... ох, къде ме върнахте, бре Confused
После и една зима без парно изкарах в новата кооперация, пак същото, вкл. с оставянето на душа в едната баня да тече, защото за една бройка да си изпусна тръбите да замръзнат. Само дето токът беше нормален и сметката ми се връзваше към 200 лв. за доста по-голяма отоплявана площ.
Продължаваме да нямаме парно днес, явно ще се изнасям в офиса с походно легло.

# 98
  • Мнения: 0
Ще се грея с любов! Mr. Green

# 99
  • Мнения: 4 678
Парно/на газ/ Peace

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 2 454
Ооо, не искам да лешоядствам баш в таз тема, ама не мога да се сдържа... Joy
Без грам злоба ще го кажа, но сега всички дето твърдят, че да се топлят на ток или други алтернативни методи ще зацепят, че с ТЕЦ е най-евтинко и най-комфортно.

Да, наистина ни погали с перце Laughing
Ваче, би било най-евтино при идеални условия - ограничени загуби по трасето и всички във входа/блока да ползват. Обаче не е така. В нашия вход точно над абонатната има огромно празно помещение с изпочупени стъкла, през което минават тръби на Топлофикация. На дружеството му е през ... че губи топлина, от входа си ги изолирахме сами. 80 % от живущите във входа са пенсионери - живеят в апартаменти по 90 - 100 кв. /всички апартаменти във входа са такива/, отопляват по една стая, пускат парно за по два часа на ден. Смятам излишно е да обяснявам до какво води това. Кубикът топла вода ми струва над 20 лева.
При това положение ми е много по-изгодно да се топля на ток, вкл. топлата вода да ми е от бойлер - в пъти по-евтино ми излиза, не мога да си кривя душата. Миналата година при непрекъснато включени климатици през зимата най-вискоката ми сметка за ток беше мисля ок. 140 лв.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 1 440
инфрачервени радиатори на ток Peace

И ние сме поръчали подобни инфрачервени панели на ток...Не са инсталирани още, но ни увериха, че са супер - какви ли не екстри, като например малко ток се хаби, не се задържа влага в помещението, загрява само твърдите повърхности и няма разхищение на топлинната енергия, подходящо за хора с асматични проблеми...Пък да видим, другата седмица ще ги монтират Mr. Green

# 102
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
" Най-евтино се отопляват потребителите на най-скъпите климатици."
С климатици. По-топло, по-евтино от ТЕЦ-а.

Marid - честита лентичка   bouquet

КТрамелче, въпреки, че живееш в дом-мечта за моята 1/2-ра (навсякъде без врати), тоз обем не подлежи на климатизация с машини за високостенен монтаж. Ти си за колонка (дори 2), или касетка поне  Wink

# 103
  • София
  • Мнения: 8 182
Отказахме се от парното, въпреки, че се оказа че няма развеждане с Топлофикация #2gunfire #2gunfire
С климатици се отопляваме

# 104
  • София
  • Мнения: 444
Ще се греем с парно, надявам се. Вече го пуснаха.

Общи условия

Активация на акаунт