Очакващи ЮЛИ! Тема №3

  • 13 083
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 25
Добро утро и от мен , момичета!
Добре дошли на новите бремелинки! Пожелавам само да са позитивно настроени, страх и притеснения винаги има, но трябва да сме спокойни, за да сме и полезни! Simple Smile
Честита ти точица Stef, много скоро да си чуеш сърчицето!
Тези идиощини дето стават с тока, аз съм потресена!
Djidji, напред и ще настояваш да говориш с юристите им , кажи им, че практиката им е абсолютно незаконосъобразна, това си е чиста проба неоснователно обогатяване, ще ги съдиш не само за сумата, за лихвата, ами за неимуществени вреди, които са нанесли със спирането на ток на бременна жена и ако им е малко им кажи, че към иска ще се присъединят куп бременни майки с абсолютно същите претенции и ще им се завие свят от сумата на обезщетението, което трябва да изплатят!
Те са дебелокожи, ама поне като те чуят да говориш компетентно може нещо да се размърда!
Inedica, аз имам чувството, че от въздуха дебелея, абсолютно съм спряла сладкото, хлябът е на абсол. минимум, никакви тестени, соленки, сладки! Само плодове и зеленчуци, сурови ядки и манджа (и то без ориз и картоф)! Ей, богу, всеки ден трупам по 300 грама, вече съм 81, 300! Много съм наплашена какво ще става с мен!

# 241
  • София
  • Мнения: 451
Здравейте и от мен.

Първо да честитя на всички видели точиците и чули сърчица  bouquet Също и да поздравя Надето и Радина - добре дошли! Желая ви лека и безпроблемна бременност момичета  Heart Eyes
И аз се надявам при следващия преглед да чуя сърчице, че да си призная от вчера такава депресия и мъка ме е налегнала  Sad От вчера сутринта като с магическа пръчица всичките ми симптоми изчезнаха...нормално ли е това??? За якото гадене, виене на свят и умората нямам нищо против, но това че гърдите спряха изведнъж да ме болят, ето това много ме притесни Sad За съжаление на лекар мога да отида най-рано следващата седмица и така съм се притеснила....

Уффф много съжалявам, че ви притеснявам, но няма на кого другиго да се оплача...

# 242
  • Мнения: 177
Inedica, аз имам чувството, че от въздуха дебелея, абсолютно съм спряла сладкото, хлябът е на абсол. минимум, никакви тестени, соленки, сладки! Само плодове и зеленчуци, сурови ядки и манджа (и то без ориз и картоф)! Ей, богу, всеки ден трупам по 300 грама, вече съм 81, 300! Много съм наплашена какво ще става с мен!
[/quote]
Ох, при мен хич не е от въздуха.  Embarassed Confused Ще трябва май да мина и аз на твоя режим че........

felicity81
, не се шашкай. Аз вчера си направих теста, както вече писах. Действа ободряващо  Joy

# 243
  • София
  • Мнения: 121
фелисити, и мен вчера не ме боляха гърдите , споко..днес ме болят , но много по-малко . не си мисли глупости.

Параскева, мен ми разршиха само ефизол за смучене нищо друго не било разрешено Thinking

# 244
  • Мнения: 25
Felicity,
последното нещо, което трябва да правиш е да се отдадеш на тъга и депресия, защото сама си вредиш на организма!
Мамите да пишат дали това е нормално!
Всеки организъм е различен, но ако нямаш кървене, не виждам повод за притеснение!
Ех, ама и на нас не ни е лесно , все се тревожим и треперим над нещо!  Heart Eyes

# 245
  • София
  • Мнения: 451
Inedica, Stellab, Gale....много ви благодаря за думите Hug сега съм малко по-спокойна, а кървене до сега не съм имала и дано да нямам Praynig Знам, че трябва да си мисля само хубави неща и се опитвам да го правя, но нали знаете понякога просто не се получава. Вглеждаме се в разни неща и се чудим сега това нормално ли е, не е ли. Както някой беше писал тук "като ми е лошо защо ми е лошо, като не ми е лошо, защо не ми е лошо?", бременна му работа.

Благодаря ви за подкрепата Hug Толкова се радвам, че ви има, че иначе няма с кого и една дума да обели човек:(

# 246
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте!
Благодаря за успокоителните думи на всички ви.
Добре дошли на новите момичета.
По мои изчисления съм в 5 г.с.
Вече съм по - спокойна, нито кървя, нито ми идва, а за късната овулация, май е така, предните месеци я хващах към 20 ден.
Днес ми е хубаво и съм щастлива и зверски гладна.
Пожелавам ви хубав слънчев ден   bouquet
ПП пихте ли си фолиевата киселина? Черпя ви по една

# 247
  • Мнения: 5 255
И аз мисля утре да направя още един тест  Crazy
А килограмите са ми болната тема, както писах ще се постарая този път да кача по малко. Като начало ограничих до минимум сладкото и тестяното, от известно време сутрин ям кисело мляко с овесени трици, които хем ми се отразяват добре на червата Wink, хем ме засищат до обяд.
Относно обицата на пъпа, надявам се да не ми пречи и да не се наложи да я махам. Но знам ли какво ще стане с нея като ми порасне корема. Бях чувала за тези силиконовите обици и мисля да си купя.
Настръхва ми косата, като чуя за разболяване, че малкия ходи на градина и периодично ми мъкне бацили в къщи  Rolling Eyes Ето ви нещо интересно http://lechebnik.net/index.php?item_id=62, дано ви е полезно  Peace

Само положителни мисли момичета, каквото ни е писано това ще стане   bouquet



# 248
  • Мнения: 359
Здравейте отново от мен, да ви попитам някоя пие ли Дуфалак? На мен ми го изписаха защото имах къвене 5 дни около дата на МЦ. Но От няколко дни наблюдавам че теглото ми се покачва, дали е от Дуфалака? Храня се разумно- мляко, плодове, зеленчуци и малко месо. Спряла съм сладкото напълно...но пак пълнея  Cry . Още е толкова рано ... до края на бременноста има толкова много... а каква ли ще стана ( по принцип съм си едричка мама)  smile3502 ... С първата ми бременост ми останаха 10 кг в повече, с които вече 9 години се боря, и сега ако си трупна така... и направо ще се отчая  Cry И без друго ми е трудно все още да свикна с мисълта, че ще ставам майка отново   ooooh!

# 249
  • Мнения: 11 828
rumix, да не би да имаш предвид Дуфастон?  newsm78

# 250
  • Мнения: 425
rumix да не искаш да кажеш Дуфастон  newsm78 , че до колкото знам Дуфалак се пие при запек. Може и да се бъркам де, ама аз имах зацапване и ми изписаха Дуфастон. Аз не съм се мерила, но определено съм качила, защото вчера се опитах да се намъкна в едни дънки и едва ги закопчах и на бедрата ми стискаха. А до преди месец ми бяха добре. И аз гледам да наблягам на плодове и зеленчуци и се надявам да не кача много, че и сега не са ми малко килцата. Гледам и да се движа повече.

# 251
  • Мнения: 359
Да, ама че съм и аз - точно за Дуфастон става въпрос- изписаха ми го за задържане ... и опаковката ми вече намалява  та се чудя дали да го продължавам че с тия кг....  Cry

# 252
  • Мнения: 453
Радина, добре дошла и честито   bouquet
С теб ще сме си заедно за края на месеца - аз също с такова нетърпение чакам първия си преглед, нормално е - всички сега се вълнуваме и притесняваме  Hug
Аз да ви се похваля момичета, че от втрисането и кихането ми вчера вече няма и помен - чувствам се чудесно. Simple Smile
Така, засега се разминах без лекарства, но понеже какво ли не изчетох за билките, чайовете и т.н. - в крайна сметка се наливам с чаши топла вода и мисля че добре ми действат - то май се препоръчва и по принцип човек да пие топла вода за добра обмяна.
Иначе и мен от 2 дена почти не ме болят гърдите, в корема имам разнообразни усещания, включително и тежест и болка все едно ще ми дойде, но като съм ви чела, май повечето сте имали същите, та гледам много да не се притеснявам (поне засега не ме боли силно).
Аз имам и едни симптоми, които май никоя от вас не е споменала - едното са леки киселини вечер, а другото - много суха кожа - на краката така ми се изсуши, че чак на едно място се нацепи и на рани стана - сърби, боли, кофти работа. Обаче от вчера имам подобрение - започнах да ги мажа само със зехтин - ако на някоя има проблем, да знаете, че действа май  Hug

# 253
  • Мнения: 25
Rumix,
мисля, че е най-разумно да пиеш Дуфастона, поне през рисковия период, дори и да напълняваш! Мисля, че на всички тук, растящото човече е приоритет номер 1!
Друго, като човек с проблеми с метаболизъм и килограми, с установена двустранна ПКЯ, последните две години доказах на себе си, че свалянето на кг е възможно, стига да имаш достатъчно количество лична мотивация - за мен това беше забременяването! Така, че нека сме разумни, да се храним балансирано, пък да става, каквото има да става!
Edna ot nas,  и на мен ми се бели кожата на ръцете, изсъхва, днес и лишейчета по лицето имам, чудя се дали е студа? аз в момента не използвам никаква козметика, може и за това да е!

# 254
  • Мнения: 453
Стела, някъде из форума четох за мами, които даже през цялата бременност са си мазали корема и гърдите със зехтин, а после и бебетата, предполагам че няма проблем с него като е натурален продукт (аз също не изгарям от желание да се мажа с разни химии и докато се чудех половинката ми предложи да се намажа със зехтин).

Стееееф, ама че съм заспала - съвсем забравих да ти честитя точката - пожелавам ти да расте и хубавее и скоро да и чуеш тупкащото сърчице  Hug

Общи условия

Активация на акаунт