Очакващи ЮЛИ! Тема №3

  • 13 031
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 093
Калкулаторте смятат еднакво за всички, тоест - овулация на 14 ден,което е по учебник, само че в действителност не при всеки е така..затова се измества всичко в зависимост от овулацията..и всъщност, ехографът май си е най-точния начин за определяне на седмиците.
Тази математика ме умори Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 15
cveten prashec, добре дошла!   bouquet Пожелавам ти прекрасна бременност и още по-прекрасно бебче на финала!
Честито сърчице! Вероятно вече си в 7 г.с., изчисляват се според последната менструация, кажи кога е била твоята и ще ти помогнем.
Като за начало е най-добре първо да се регистрираш, за да е по-лесна комуникацията ни!  Peace


Много благодаря за пожеланията. Забавих се защото те послушах и (малко трудно( но се регистрирах. Последната ми менструация беше на 21.09.2008г.
beru6ka, благодаря за разяснението, сега разбрах за какви линийки говорите. Надявам се скоро да се ориентирам в обстановката и аз да изпратя моята линийка. Confused За първи път участвам във форум.

# 32
  • София
  • Мнения: 15
Извинявам се, че започнах на "ти", но се надявам да нямате нищо против. Всъщност аз виждам, че вие така си говорите и по инерция и аз започнах така.

# 33
  • Мнения: 11 818
stellab, това е просто ориентировъчно. Именно защото при всяка жена цикълът е с различна дължина и различно ситуирана овулцаия г.с. се изчисляват според последната менструация. А късната овулация, ако не е установена с фоликулометрия или тестове, може да се установи от лекаря, ако напр. ембрионът е по-малък за г.с. , в която е бременната.
За това и в твоя случай ти писах , че дори и твоята овулация да е била по-късно, със сигурност вече ще се види поне точица. Не се тревожи!

Стеф също ти е отговорила, ама така и така го бях написала! Wink

cveten prashec, така е по-добре! Не се притеснявай, ще помагаме! И разбира се, че на "ти"! Wink
Според последната ти менструация терминът ти е за края на юни, но понякога различните калкулатури изчисляват +/- 1,2 дни. Ехографът обаче друго е изчислил, така че е възможно именно това, което обсъждахме по-горе - по-късна овулация. Говорихте ли с лекаря си за това и по-конкретно за термина?

# 34
  • Мнения: 25
Сиси и Stef, благодаря ви за разясненията, наистина доста ми помогнахте!!! Hug Hug Hug
Cveten prashec, честито сърчице, да тупти и да се развива и след 8 месеца здраво и пухкаво бебче!  bouquet
Днес някой не беше ли на лекар?

# 35
  • София
  • Мнения: 15
Все още не сме говорили с лекарката ми за термина, но на 21.11.2008г. съм на преглед (не е целенасочено, просто се получи съвпадение на датата за прегледа с датата на последната ми менструация) и ще разпитвам за каквото се сетя включително и за термина. Момичета, спирайте ме ако нещо бъркам-може би това което ще питам не е за тази тема, но вие мислили ли сте да си правите генетични изследвания? Blush
stellabq много благодоря и на теб за пожеланията. Все още не съм ви опознала и незная коя от вас на какъв етап в развитието на бременноста е, защото не прочетох много от форума преди да се регистрирам и включа, но мисля, че взаимното ни опознаване тепърва предстои и нямаме за къде да бързаме, все пак имаме поне 8 месеца на разположение. Шегувам се сега ще почета малко повече за вас. Наистина съм много щастлива, че ви открих, защото ние с мъжа ми още на никого не сме казали освен на моите родители. Аз се притеснявам, смятам че е много рано. Исках да кажа, че това мълчание доста ми тежи.

# 36
  • София
  • Мнения: 423
Здравейте, дoбре дошла на cveten prashec  Hug и на другите,хич ме няма по имената  Embarassed
През тази нощ ставах 5 пъти до тоалетната и нещо хич не спах,ама нали е пълнолуние.
Та на едно от ставанията ми пак си направих поредния  EFP и заедно с един от онзи ден ги пъхнах в обувките на таткото.Аз снощи заспах рано и не можах да го сюрпризирам за именния ден след 12 ч.Днес празнуват Филиповците.Той сутринта намерил тестовете и към 9 ми пратил смс "обичам те",много романтично ама се скъсах да рева.После по телефона ми каза,че е подозирал нещо,била съм по-особена в последно време.
Изобщо много ми се плаче,на филми, на разни тъпи реклами,на Биг брадър даже се разревах за Мартин като разказваше нещо.
От днес и аз имам течение,нищо не ми пари или сърби.
Вече не ме болят гърдите,само са големи  Laughing.
Още не съм казала на майка ми,а живеем с нея.Довечера ще падне едно пискане ,реване,все пак съм на 31 и жената май се е очаяла с мен.

# 37
  • Мнения: 25
Manolo Blahnik   Hug Hug за вторите 2 чертички, нещата изглеждат малко по-сигурни сега нали?
Аз не можах да изненадам таткото, така се задавих като говорих с него по телефона, питайки кога ще се прибере, та той си помислил най-лошото, прибра се за 15 мин и така ми се накара, че съм го уплашила  Mr. Green
Та като попита какво има аз съвсем замлъкнах и просто показах теста Simple Smile Голяма изненада, няма що! Въобще не съм си мислила, че така ще кажа най-хубавата новина в живота ми, ама човек никога не знае!

# 38
  • София
  • Мнения: 423
Срам не срам ама трябва да питам.
Сега ясно,че другата седмица вече трябва да отида на лекар,ама къде?
Аз мисля да посета jp-то ми и тя да ме насочи.Правилно ли е или направо на гинеколог?Аз последно ходех при Силвия Савова от Св.София в частния и кабинет,ама това беше за изследванията преди да започнем бебеправенето.
Изобщо аз ли избирам гинеколога или личната ме праща?

# 39
  • София
  • Мнения: 15
Manolo Blahnikq благодаря за посрещането. Честита радост Two Hearts. Пожелавам ти лека бременност и здраво и сладичко бебче накрая. Щом имаш две чертички, няма грешка-бременна си. Моята втора чертичка в началото беше толкова бледа, че направо си помислих, че си въобразявам за съществуването й. Взирах се половин час в теста, след което отидох и си купих и направих още два, но резултата беше същият-много слаба втора чертичка. Едва след няколко дни (2-3) втората чертичка се засили. След това в следващите дни си направих още няколко (докато ми дойде часа за преглед) докатовтората чертичка стана със същия цвят като първата.

# 40
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте, добре дошла на cveten prashec !Относно генетичните изследвания мисля, че  се правят в 16-18 г.с. - скрининг за алфа-фетопротеини, които дават индикация за риск от малформации.Но от личен опит мога да ти кажа, че по-високите стойности не винаги значат проблем и могат само да ти докарат стрес, което пък си е лошо за бебето.Само амниоцинтезата дава конкретни резултати. Пожелавам ти спокойна и щастлива бременност и си спестявай излишните притеснения.

Manolo Blahnik, какво сърцебиене ми предизвика с тези обувки... newsm10 . Добре е да се ориентираш към доктор, който да те наблюдава през цялата бременност и евентуално да води и раждането. Ако нямаш готов избор, поразпитай предварително други майки за впечатления от даден лекар. Мамите от София да помагат.

Аз също от 2 дни не мога да спя и днес гледам лошо smile3516... Кръвното ми е 60 на 90  и само кафето ме спасява, но от него ми се гади  и питайте ме как успявам да изкарам деня- само се прозявам и подпирам по диваните...

# 41
  • София
  • Мнения: 451
WOW колко активно са се развивали нещата днес, половин час не ми стигна да прочета всичко Grinning

Добре дошли на всички, които днес са се включили. Извинете, че не ви назовавам поимено, но се страхувам, че ще изпусна някого. На всички ви желая спокойна и лека бременност и много ви  Hug и  Heart Eyes

Честито и за новите точица и срчица в отбора  bouquet

Аз да си призная малко се притесних относно нещата за  бялото течението, които сте написали:( В първият ден, в който ми закъсня получих зверско течение и лекарката ми предписа едни глобули, които аз прилежно употребих:(, ама нали е лекар, каза че нямало да навреди ако съм бременна (това беше в 4 г.с. и нищо не се видя на ехографа, разбира се) Да се надяваме, че по никакъв начин не съм навредила на точицата Praynig В този ред на мисли пак ще апелирам да ми препоръчате лекар.

Manolo Blahnik и аз като теб, на 30, първа бременност, живеех до преди месец при мама и тя се беше отчаала с мен....Simple Smile Стискам палци, ще кажеш как е приела новината  Hug

Аз също от 2 дни не мога да спя и днес гледам лошо smile3516... Кръвното ми е 60 на 90  и само кафето ме спасява, но от него ми се гади  и питайте ме как успявам да изкарам деня- само се прозявам и подпирам по диваните...
Лотус и аз като теб и другите момичета. Ставам по 4-5 пъти на нощ до тоалетната, въртя се, ту ми е лошо ту не ми е...ниско кръвно, кафе не мога да пия, че само от миризмата ми става зле...ааа и вече бих рекорда си - снощи заспах в 20:30...направо права заспивам:(

# 42
  • София
  • Мнения: 423
Благодаря Лотус    bouquet
Аз последните 3 дни бях почивка и утре съм на работа.Да ама вече целия мироглед ми е друг.Работя с 26 касиерки,нещо ги наглеждам и им  #Cussing out .Как ще работя ?Сега ми звъняха от магазина,били ни увеличили заплатите с 50 лева.Какви 50 лева бе мен какви други работи ме интересуват,ама как да им кажа.Мисля още месец два да не казвам в службата,а вие казахте ли?

# 43
  • Мнения: 25
Мисля още месец два да не казвам в службата,а вие казахте ли?
И аз така, ама с приятелите, вече набъбна бройката на знаещите за моите 2 чертички, и малко ме стиска под лъжичката.  Praynig всичко да е наред!
Относно темата с докторите, и аз съм в Сф, имам си личен гинеколог, при него ще отида 1 път, но за цялата бременност не съм сигурна. Моля да препоръчате горещо някой и да не е от тези превъзнесените дето вземат пари и нищо не правят.
Лека вечер и до понеделник!

# 44
  • Мнения: 177
Ех, как се множииииииииим! Много хубаво!

Аз на моя мъж казах след като бях прибирала малките вече дрехи на Яни. Казах му "то нямаше много смисъл, че след 9 месеца пак ще ми трябват". Той гледаше филм и само каза "аха". После се замисли и схвана. Хем се радваше, хем не можеше да осъзнае какво става, понеже този път стана от РАЗ, ама наистина от раз. Убедих го, вечерта правихме секс и на сутринта имах някаква странна увереност че е станало. Каза че само малко съжалява, че е станало толкова бързо.  Confused Та сега не мога да забраня секса. Таткото ще е много нещастен. Вярвам че се е загнездило добре и няма причина да се притеснявам, пък и с нашия полов живот 3-4 пъти в месеца, едва ли ще се отрази. Все сме скапани и двамата.  Tired

Аз започнах също вече да сънувам всяка вечер напрегнати сънища. При предишната си бременност сънувах все някакви ужасии. Все ме гонеха да ме колят, мен, близките ми.... дано сега е различно.

За изследванията - аз искам задължително поне биохимичен скрийнинг. На една колежка второто й дете се роди с Даун и направо се ужасявам. От друга страна сте прави за излишното напрежение, но и в двата случая го има. Незнам! Още се чудя. Ще говоря и с док.

За Сф. доктори - до преди 3 години живеех в София и мога да препоръчам двама.
За живеещите в Младост 3, в 25 поликлиника работи д-р Чернев. Аз лично съм много доволна от отношението и вниманието му. Мога да дам и координати на д-р Правда Попиванова, която е завеждаща отделение по патологична бременност в Майчин дом, но преди 3 години прегледа й на частно беше 50лв. Иначе е много мила, внимателна и обеснява страхотно. Можете да я пуснете в търсачката да видите мнения.

Общи условия

Активация на акаунт