Задържане на тегло

  • 3 773
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 843
Криза на растежа, бебешки пубертет........... На теб всеки ден ли ти се яде еднакво. Всъщност на какъв кантар я мерят и ти мериш ли я отделно от консултацията? На малката сигурно нищо и няма просто проявява характер и тя е човек малък но човек със свойте емоции капризи и нужди Peace

# 16
  • Мнения: 57
Ralka, съжалявам, че не успях да те успокоя, защото е важно да бъдеш спокойна, особено когато кърмиш.
Все пак постарай се да не се впрягаш особено за теглото на бебка, след време ще видиш, че е било излишно да се тормозиш.   bouquet

# 17
Досега не се впрягах чак толкова, но днес наистина отказва да яде. Възможно е да е следствие от хомеопатичните капки - първо се влошава, после се оправя.. Дано да е така! Само че ми е жал и не мога така да я оставя. Тя е дълго чакано бебе и безкрайно много я обичам, за да й причинявам каквото и да е. Мерят я на обикновен кантар, каквито сигурно са навсякъде. Иначе за мързела за ядене не знам. И двама с баща й обичаме да се храним, аз особено съм чревоугодничка. В крайна сметка от изследванията излезе здраво бебе, което е чудесно. Стерилната урина е чиста. Сега я приспах. Като се събуди ще се моля да яде.

# 18
  • София
  • Мнения: 843
Ами спи спокойно Peace нищо и няма на девойката. Като и мине емоцията  ще почне да яде. А  щом говорим за обикновен кантар хич не го брой меренето за мерене. Да беше електронен разбирам  да се шашкай. Не знам дали мързела е генетично, малката хич не отказва ядене за разлика от мен просто ме мързи и това е осъзнат мързел.   И  ние минахме подобен период на отказване на храна и не ядене / криза на растежа/ след което настъпи един апетит после пак спря........ А в крайна сметка всички ние минаваме през различни състояние  малката с нищо не е по-различна от теб с изключение че е в умален размер.  bouquet

# 19
Персия, силно се надявам да си права! Подейства ми по-добре. Сега трябва да се цедя, че ще експлоадирам. А не съм поготвена за такива неща с контейнери за кърма. Ценната течност ще отиде по дяволите.

# 20
  • Мнения: 122
Ralka, следя темата и ти стискам палци да се оправите ! Включвам се да кажа само, че Хедра някъде беше предложила да се сипва изцедента кърма във ваничката вечер, че е добре за кожата Simple Smile

# 21
Оооооооох, то нейната кожа е чудесна! Изцедената кърма я изпи - към 100 мл, след това не знам как стана, но засука. Сука известно време, слезе ми кърмата, изпи я, посука пак и пусна. Повече - не! Сега не може или като че ли не иска да заспи. Обикновено по това време е изкъпана, нахранена и заспала. Сега сме гледа умно, а аз не мога да й помогна.

# 22
  • София
  • Мнения: 843
Е какво сега напълнила е тумбака и се е развеселила. Тепърва има да не ти заспива по график и да мени графика ден за ден и седмица за седмица.   bouquet

# 23
Някак си засука, яде от една гърда и сега заспа. Да видим.... Почвам да си мисля, дали просто не си прави големи паузи вежду храненията  Thinking А аз се вманиачих с кърменето заради задържането на тегло... Въпреки това, имаме проблем и утре ще получа помощ от консултант в къщи.

# 24
  • София
  • Мнения: 843
Дано да има полза от консултацията. Пиши като мине супер ми е любопитно какво ще ти кажат. Въпреки всичко оставам с убеждението,че малката кукла е добре и едва ли има нещо притеснително.

# 25
Персия, супер си! Много добре ми действаш  Hug . Ще пиша след консултацията. От време на време си мисля, че аз нещо развалих детето с моето притеснения, че задържа теглото и с бутането постоянно да суче. Дали не съм я отвратила и има ли изобщо такава вероятност?!

# 26
  • Мнения: 10
Ралка, да се включа и аз. Не ми се е случвало задържане на тегло, но пък и големият, и малкият ми син, са бойкотирали кърменето и то точно на възрастта на твоята принцеска. Големият беше на три месеца и половина, когато отказа да яде в продължение на почти 48 часа. Той познаваше бутилката и я обожаваше (нали българските бебета още в родилния дом се запознават първо с шишето, и чак тогава с майчината гърда) и понеже по съвет на гениални педиатри дохранвах (при изобилна кърма, забележете), той си очакваше с нетърпение бутилката. Беше му досадило нещо сукането, понеже е трудоемко, а той си беше бебе, което сучеше вяло, не с удоволствие, а просто защото нямаше избор. Та, когато реши, че може да прескочи кърменето и да пие направо от шишето, стана нервен, отказваше да суче, дърпаше се, пищеше, абе всичко. Аз обаче не му предлагах друго, цедях се и предлагах само гърда. Ако се бях уплашила тогава, че ще му стане нещо, направо си се беше отбил!
Сега малкият ми син, който слава Богу не познава шишето, понеже и канадско бебе и го сложиха на гърдите ми 10 минути след като излязох от операционната, също имаше период, в който ревеше много при кърмене (аз наистина си го обяснявам с различните фази на растежа, когато детето става любопитно и не успява да суче така съсредоточено, защото за него сукането вече не е всичко на света, както е в началото). На границата между третия и четвъртия месец той драстично намали времето за сукане, изведнъж мина на някакви 5-минутки, и аз разбира се реших, че няма как да получи всичко необходимо за толкова малко време. Педиатърката ми ме успокои, че има страшно ефикасни бебета, които наистина успяват да изсучат нужното мляко за 4-5 минути! Вече е на шест месеца, и пак се случва да не суче като хората, да се сърди за нещо... Наддава чудесно, явно тия периоди на лошо сукане са били по-кратки и не са се отразили чувствително на общото наддаване, но май точно в четвъртия месец качи най-малко, към 500 грама (при 1300, 1100 и 900 грама съответно в първи, втори и трети месеци).
При такова продължително кърмене като при вас според мен няма начин малката да не изсуква гъстото калорично мляко, напротив - при кърмене от една гърда се доставя точно това мляко на бебето. Освен това, ако детето изобщо има търпението и волята да седи 40 минути на гърдата, значи от нея реално ИЗЛИЗА мляко - не мога да си представя моето бебе да се занимава 40 минути с нещо, което не го задоволява, просто няма такъв филм!
Според мен хомеопатът ще се окаже прав. Реакция на ваксините, може да се отразяват на метаболизма, знам ли - детето приема достатъчно калории, но изгаря повече. Дръж ни в течение.

# 27
  • Мнения: 10
А, да, забравих нещо - според мен не може да става дума за "отвращаване" на бебето от гърдата. Просто с възрастта и приоритетите му се променят (това прозвуча, все едно се отнася за мен, не за бебе на 4 месеца - ХАХАХА): ако през първите месеци върховното удоволствие е сукането, с растежа то открива, че му е повече кеф да му се пеят песни, да гледа еди каква си картина на стената или дръжката на вратата, и сукането вече не е единственото приятно и интересно занимание...

# 28
  • Мнения: 2 660
Какво друго да ти кажа, освен че вашия проблем поразително прилича на нашия. И на нас половината ни хранения са измъчени от ревове. През останалото време суче нормално. 10 дни ни държа и по цели нощи будни.... Не знам какво е и как да се преборим.

Аз лично започнах да дохранвам с лъжичка.

# 29
Ех, Мария, хубаво си писала! Трябва често да пишеш. Сега разбирам, че и бебетата на двете ми братовчедки са правили така. Може би е просто кърмаческа стачка, ама много жестока, бе!
Да се похваля на всички - днес бебето суче и ми прилича повече на моето бебе  Laughing . Да видим до края на деня.. Сега чакам консултанта.

Общи условия

Активация на акаунт