Жената има ли право на "деятелна" любов?

  • 2 770
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
В живота между двама съществува правилото - както е тръгнало, така и ще върви. НИЩО не променя този факт. Нещата не се променят НИКОГА, още по-малко в положителна посока, напротив, времето само води до затлачване.

Свещенна да е фантазията й, но трябва да си дава сметка за реалностите.

Забелязах само тези изречения.
Верни са.

# 16
  • Мнения: 606
Седадо, направо разби илюзиите на цял ДиС!
Не те е срам.

# 17
  • Мнения: 9 814
Жената винаги се е смятала за слабата и тази, която се нуждае от закрила.
За това й трябва да бъде обичаната и от своя страна да се отплаща на мъжа с почит.
Ако тя беше тази, която дава любовта означава, че тя е по-силната.
Защото за мен любовта често се дава като милостиня, а почитта се възпитава.
Е, това може би е било някога. Сега нещата вече доста са се променили и ролите са се размили.
То вече в много семейства не се знае кой е мъжът и коя жената, кой обича и коя е обичаният.

# 18
  • Мнения: 1 517
Към днешна дата любовта се превръща в материя, а почит - ми нема такова животно.

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Има, има почит. Има и тема - "В услуга на Милото".  Laughing Там всички сме самоотвержени и дълбокопочитни. И така трябва.
"Мийш краката, пийш водата".
(Не вярвам на очите си какви ги пиша напоследък.  JoyКъде са розовите хапчета на Сийка?  Blush).

# 20
  • Мнения: 1 517
Или прайш св**ки, докато той пие бира/ ракия и гледа мач/ спорт - това си е цяло почитание. И услуга му прайш -  облекчаваш го.

# 21
  • Мнения: 5 940
Не мога да правя оценка с ума на нещо, което не се случва само там. Някак едновременно ми е всичко, не знам за разстояние в жестовете, не съм стояла между приемането и даването. Кой толкова я мисли любовта, като я има? Защо ти трябва борба, любовта не търпи надмощия. Иначе си тръгва.

# 22
  • Мнения: 984
Всяка жена има право на "деятелна" любов, както и всеки мъж.
Любовта не е стока, не може да се измери, изтегли.
Любовта е еманация на живота.
Без любов животът е безсмилен.

Помните онази песен на Емил Димитров "Ако си дал..."

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 20:32 от Мишона

# 23
  • Мнения: 1 517
Когато жената започне да се раздава, хубаво е да наблюдава кога другият ще привикне...и да се спре овреме. До следващото раздаване.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато жената започне да се раздава, хубаво е да наблюдава кога другият ще привикне...и да се спре овреме. До следващото раздаване.
А, ей това е! Чудех се как да го формулирам, браво, точно така е! Както казва мъжа ми: " За тебе винаги, но не всичко" Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840

Имам си теория, не знам дали ще съумея да я обясня накратко.

В живота между двама съществува правилото - както е тръгнало, така и ще върви. НИЩО не променя този факт. Нещата не се променят НИКОГА

Това е най-оптимистичната и наситена с младежки илюзии теория, която съм чувала.
По-наивна и от вярването, че нещата могат да се променят в положителна посока.

# 26
  • Мнения: 4 585
Демек деятелна, но и дателна.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Не знам кое е наивно, кое - вярно, кое - правилно; знам със сигурност, че всичко може да стане, само да бъде поискано силно!

# 28
  • Мнения: 606
знам със сигурност, че всичко може да стане, само да бъде поискано силно!
Ето... аз си поисках многолитрова кола 4Х4 и стана.  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 517
Не знам кое е наивно, кое - вярно, кое - правилно; знам със сигурност, че всичко може да стане, само да бъде поискано силно!

Така е. И не само за 4х4.

Общи условия

Активация на акаунт