Фолиева киселина

  • 15 412
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 213
Има ли някакво значение марката?Важното е да я приемаш.
вярно е , но все пак неофолик мета е - цититрам : биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
За това я предпочитам  Simple Smile

Peace Подкрепям. Онова, което прочетох в листовката веднага след като я купих за първи път ме накара да се чувствам 100% спокойна.

# 61
  • Мнения: 165
Даваш рецептата и си плащаш ФК.Аз така практикувам.Не схващам защо да не пия българско.................

# 62
  • Мнения: 2 111
Не съм пила Неофолик мета,но от това,което съм чела за нея, е по-добрият вариант.
Вили го е обяснила много подробно  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз пиех от най - евтината, която се предлагаше в аптеката, имаше само такава тогава, не ме е притеснявал този факт въобще. Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Вземам все още Неофолик-мета .

# 65
  • София
  • Мнения: 1 476
според мен няма значение  Peace

# 66
  • Мнения: 4 753
Ползвах Фоливит Феро на Борола... Не знам дали няма фалшива ФК...   newsm78 

# 67
  • Мнения: 4 049
Не съм чувала за скъпи марки фолиева киселина. Пиех неофолик

# 68
  • Мнения: 264
Не мисля, че има някакво значение марката. Аз пиех най-евтината. Даже не знаех, че има и по-скъпи.

# 69
  • Мнения: 1 629
Няма никакво значение, важното е да я пиеш!

# 70
  • Мнения: 528
Аз пих Неофолик  Peace По-късно бях в един лекарски кабинет и докторката говореше с дъщеря си по тел. във връзка с някакво нейно заболяване. Казваше и какви храни трябва да приема, както и Фолиева киселина. Спомена, че е хубаво да си вземе от тези, които са в бурканчета , а не на блистери  Rolling Eyes Нямам представа защо, но няколко пъти и го повтори  Rolling Eyes
Аз мисля, че няма никакво значение. Важното е да я приемаш  Hug

# 71
  • Мнения: 1 372
и аз знам че тази в бурканчетата е по - концентрирана и чиста от тази на блисетери.

# 72
  • Мнения: 558
едно момиче по-напред споменава да не се предозира фолиевата к-на, т.е. да не се приема повече от 4mg  на ден. Аз от дълго време си пия някаква комбинация от витамини от A-Z... на опаковката пише срещу всеки витамин колко процента от препоръчаната дневна доза има в една таблетка и срещу фолиева к-на пише 200μg- 100%, т.е. покрива дневната доза.... обаче има голяма разлика между 4mg и 200μg. Къде е истината  Thinking

# 73
  • Мнения: 1 054
За блистерите и шишенцата само да се включа... Мен ме посъветваха пък да е на блистери, защото в шишенцата се окислява по-бързо след отварянето, с блистерите няма как да стане, защото всяко хапче си е отделно. Явно има някакви значение. Аз взимам Неофолик Мета, но като цяло важен е приема, а не марката  Peace

# 74
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Когато бях бременна взимах от българската, която е на блистери!

Според мен / а както вижам и според други/, важното е да приемаш фолиева киселина, пък била тя българска или чужда - няма никакво значение! Нямаш никаква гаранция, че по-скъпите тоаблеки са нещо по-качествено!

Успех! 

Общи условия

Активация на акаунт