Отговори
# 15
  • Мнения: 737
На малкия ми син са му много интересни гримовете ми и понякога изявява желание да ги пробва Laughing

# 16
  • Мнения: 1 479
Ха,това не е проблем.Детето просто имитира девойките.Нашият батко по едно време ми обуваше обувките,но му минаха мераците. Wink

# 17
  • Мнения: X
Мъжа ми има двама братя. Това обаче не е спестило на свекърва ми набезите срещу дрехите, гримовете и бижутата и. Simple Smile Особено последното.. Simple Smile Съвсем нормално детско любопитство.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Носенето на определен вид дреха не е индикация за сексуалната ориентация.  Stop иначе Шотландците да ги обявим за държава на древните гейове или що?  newsm78

Дъщеря ми иска да носи само панталон, отказа балета и се записа на карате с момчетата от градината... бъдеща лезбийка си ли отглеждам?  ooooh!

Повярвай дори да го обличаш с пола, това няма да му промени сексуалната ориентация, тя е генетично обусловена. Нито пък разговори с таткото и 'демонстрации на мъжкото облекло' ще го направят мъж...  ooooh! ooooh! ooooh! Понякога съм искрено ужасена от ширещите се разбирания, демострирани тук...

М/у другото имам приятел, който до 1-ви клас е бил обличан с рокли и е носил косата си на две дълги плитки с панделки... Майка му е искала момиче и на практика го е обличала като такова. Съвсем истински мъж си стана после и по нищо не му личише този 'крос-дресърски' период от живота.

# 19
  • Мнения: 1 447
Според мен това е нещо моментно.Нормално е да се е впечатлил от каките и да иска да прилича на тях.
Това е период който ще отмине.Едни момченца се гримират,други носят дрехите на каките си,трети обувките на мама.
Да не би всички тези деца един ден да станат гейове.Дъщеря ми пък обича повече момчешки игри и играе с такива играчки.
Синът ми пък играе с куклите на кака си.Не мисля,че имаш повод да се притесняваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 648
Цвети, подкрепям гореказанато - просто имитира! Не му обръщай внимание. Мати като караше количка за кукли бабите все се притесняваха, а ето - отмина!
Целувки на сладура и пиши малко и при нас!

# 21
  • Мнения: 1 866
Абсолютно нормално поведение за толкова малко дете. Имитира това, което вижда и толкова. Синът ми, на 2г3м се кичи с герданите на кака си, слага си фибички и диадеми и крещи от радост. Качва се и на обувките ми с токове. Освен да се забавляваме с него, изобщо не ни е хрумвало да правим нещо друго. Дъщеря ми изпитва интерес към колите, на същата възраст имитираше баща си как ремонтира разни неща с клещи и отверки. Не разбирам какъв е проблема. Просто опознават света. И ако наистина някое дете има някакви заложени хомосексуални налконности изобщо с никакви примери и демонстрации няма да му се повлияе. С една дума, мисля че излишно се тревожиш.

# 22
  • Мнения: 773

И според мен няма нищо притеснително. Станало му е интересно и това е. А прекаленото ви вживяване го стимулира още повече. като спрете да му обръщате внимание ще му омръзне. той определено е в период, когато имитира и изучава случващото се около него. Моя син орева света преди две седмици за кукла бебе. Е купих му. Храни я, приспивая, носи я на градина с него. Просто се подготвя по негов си начин детето за случващото се около него.
 Което ме подсети за една случка. Изпаднах в ужас един ден като го видях да имитира леля си как се гримира. Навира си молив в очите и се прави, че ги рисува. Лошо ми стана.

# 23
  • Мнения: 73
О не се притеснявай моя син е на 5г. а на 2 също носеше поли,но този период отмина. newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 1 056
Мъжа ми има двама братя. Това обаче не е спестило на свекърва ми набезите срещу дрехите, гримовете и бижутата и. Simple Smile Особено последното.. Simple Smile Съвсем нормално детско любопитство.


Сладка темичка се заформи, хареса ми, и ми беше полезна.
Чакайте да ви разкажа за моя мъж:
В детската градина (значи това става някъде м/у 3-тата и 5-тата му годинка) един ден ще ги облъчват. Почват да се събличат децата, само Здравчето не ще. Лелите дълго къде го убеждавали къде не, но накрая успели да го съблекат, а той нашия, под блузката с двуредова перлена огърлица. Ами сега, дълго време къде го убеждавали, къде не, ама едвам му свалили и огърлицата, той не я давал - това е на мама гердана!
А се оказало, че тайно си го бил сложил и въобще не е знаел че ще ги облъчват и че някой ще го разбере, че е с гердана на мама отдолу...

Предполагам, не е нужно да ви убеждавам, че е 100% мъж...

# 25
  • Мнения: 1 503
Момичета,много ви благодаря!
Определено ми е трудно да елиминирам свекър ми и свекърва ми,които при всяка негова проява с пола коментират, как щяло да му падне пилето,или наставнически се казва"сваляй бързо тази пола".И аз предполагам ,че така го подтикват все повече да я носи.И той слага кариока -до преди месец беше с дълга коса и едва я задържаше  на главата си ,а сега си я търси.Обувките ми също го превличат,а и детските колички.И аз ,като някой от вас ,давам за пример шотландците Mr. Green.Иначе,аз самата не обръщам толкова внимание на това ,но като слушам всеки път как му се натяква,вече и на мен ми влиза полекичка мухата.Надявам се скоро да се отделим,та поне да не се дразня,но и да кажа какво мисля по въпроса ,няма да ме отчетат.А и вече ми е омръзнало от разправии.
Наистина ви благодаря  bouquet

# 26
  • Мнения: 14 133
И аз да внеса успокоение. Да 3-тата година Сашо много обичаше да тика количките за кукли на момиченцата. Сега не ги поглежда. Ще отмине този период. Дано скоро се отделите, а дотогава не им обръщай внимание на свекъра и свекървата.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 289
Напълно намясто е траз темичка,че сина ми в момента е в подобен период.Поли още не носи,но постоянно иска да се маже  с нещо,да слага червило и да му слагам фибички.Като излезем с момиченца си играе с куклите,но това си е чиста проба любопитство-катъо няма вкъщи много ясно,че такива неща ще му са интересни.Също като повечето мисля,че е период и ще отмине,а и сега всичко им е интересно и са любопитни и копират действията ни...Нормално е.

# 28
  • Мнения: 798
Да, сблъскавла съм се с нещо такова, но това не е проблем.
Синът ми си слагаше разни дрехи (негови), които беше нарочил, че са пола или рокля и така имитираше госпожите от яслата. Редовно се докопваше до разни мои обувки и ги слагаше, защото искал да тропа като ходи, а веднъж се оказа, че си е сложил от спиралата ми за очи на устните и беше просто прекрасен.  Joy
Наистина, твоят познат е прав. Във възраста около 2-3 г. се формира половата им идентичност и преди наистина да могат да осъзнаят своя пол, правят някои експерименти с противоположния. Мисля, че подхода трябва да е с хумор, а не с твърдо натякване - ти си момче и това е! Аз по-скоро му казвах: "Охо, маскираш се на мама, много е забавно. Поиграй си и после пак ще си си ти, нали?"
Сега, когато съм бременна и той мина през фазата, че има бебе в корема. Обясних му, че по принцип само жените могат да имат бебе в корема, но нямам нищо против да си поиграе малко на тази игра.  Peace

# 29
  • Мнения: 31
Нямаш основание за притеснение  Hug Wink Преди години, когато с брат ми бяхме деца, аз си играех с неговите колички а той взимаше захвърлените от мен кукли и си играеше с тях... Той гледаше децки като "малката русалка", "Спящата красавица", а аз харесвах по-момчешки филмчета... Да не говорим, че непрекъснато му връзвах панделките и шнолките си  по главата му, а той нищо против нямаше  Joy Но сега сме си нормални хора, и всеки се ориентира към ПРОТИВОПОЛОЖНИЯ пол  Party

Ти вече си направила това, което трябва Wink А именно да му обясниш, че момченцата носят панталонки, момиченцата роклички... Хубаво е да го заведеш малко по магазините и да го оставиш да си избере някоя хубава мъжка одежда  Rolling Eyes Сигурна съм, че ще си хареса нещо хубаво  Heart Eyes И пак ти казвам.. рано е да се притесняваш . Успех

Общи условия

Активация на акаунт