Бихте ли се обидили ?

  • 7 125
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54
Ами то обикновено, колкото е по-богат човек, толкова е и по-стиснат. Защо аз да се обиждам? Все пак той / тя се излага. Grinning Grinning

# 121
  • Мнения: 846
Преди години, когато дъщеря ми беше бебе, свекърва ми й донесе гумени играчки, купени от такъв магазин. Още с разопаковането им в стаята се разнесе такава миризма, че след не повече от 2 минути съпругът ми пред очите на майка си демонстративно изхвърли подаръка й в кофата за буклук. От тогава всичко, което подаряват на децата може да е малко, но е качествено. Между другото девер ми и етърва ми, също подаряваха на нас и децата такива подаръци, а ние винаги им подарявахме хубави неща. След случката и със свекърва ми им подарихме и ние боклуци от магазини за по левче. От следващата година, не знам дали свекърва ми им  казала (бяхме й казали, че умишлено ще го направим, а тя много, много не се церемони и си е доста директна), но вече такива изцепки няма и си подаряваме наистина хубави неща.

# 122
  • Мнения: 1 296
Ами то обикновено, колкото е по-богат човек, толкова е и по-стиснат.

Ооо, това въобще не е критерий, от няколкото доста заможни, които познавам само един е по-стиснат, останалите са бая дащни, че даже прекалено... Бих казала, че е въпрос на манталитет, не толкова на възможности. Примерно аз купувам в повечето случаи подаръци, които са над средните ми възможности, просто както подарявам искам да е хубаво.

# 123
  • Мнения: 320
И аз бих се засегнала - и то от факта, че това е близък човек, роднина. Още повече, че посещението не е случайно, а отдавна планирано. Въпреки, че и случайно да е - според мен пак е недопустимо. По-добре да вземеш един шоколад за детето, отколкото буклук за 2 лева. Аз съм на мнение, че когато решаваш да правиш подаръци, или купуваш нещо смислено и хубаво, или не ходиш да поднасяш нищо. Нямам такива роднини, та дори и приятели, които биха се отнесли по този ненормален начин с мен и детето ми. Ако някога изпадна в подобна ситуация, определено ще намеря начин да покажа, че не съм "очарована" от подаръка, даже сигурно ще върна жеста подобаващо.

# 124
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 508
Аз също съм на мнение, че или правиш подарък от сърце или не носиш нищо. Не държа детето ми да получава подаръци с повод или без, но определено не харесвам подаръци тип "отбиване на номера"...

# 125
  • Мнения: 200
Много мразя накой да прави каквото и да било само за да отбива номер било то за мен или за детето. Наистина е обидно положението което описваш. Приятелка ми е подарявала неща от магазин за 1 лев и мисля че не е обидно. То си личи когато е отбиване на номер а не е от сърце.

# 126
  • Мнения: 12
Боже, колко сте дребнави и смешни.    Ега ти претенциите имате!    "Как може някой да купи евтин подарък на детенцето ми?"   hahaha   То е свикнло със златни играчки да си играе. 

А сега сериозно. Децата могат да си играят и с евтини играчки и пак да са им забавни. Колкото по-обикновена е  играчката, толкова повече приложения има и толкова повече развива фантазията на детето.  Обикновените играчки, кубчета например, се отразяват благотворно върху фантазията на децата.  В крайна сметка това е най-важното.

# 127
  • Мнения: 24 467
 harri, хората си мислят, че богатият човек винаги следва да развързва кесията си според техните представи. Има и друго правило, което хората мислят за правилно- че богатият е стиснат, в права пропорционалност. Ако не беше стиснат и харчеше според мераците на околния свят обаче, той не би станал никога богат.
Аз мога да купя на сина Лего за 150.00- 200.00 лв., примерно, /давам пример по този начин, със свое, не със чуждо дете, не случайно/, но при положение, че той играе по- добре с топка ще му купя топка, искана от него раница, колело. Може желанието му да е мечтана компютърна игра /миналата година искаше точно това/- 25.00 лв. струваше. Преди три години се зарадва на един сглобяем дървен кон точно за 3.00 лв.
"Колкото по-обикновена е  играчката, толкова повече приложения има и толкова повече развива фантазията на детето.  Обикновените играчки, кубчета например, се отразяват благотворно върху фантазията на децата."- това е напълно вярно, за тази Коледа тръгнахме да гледаме именно първо Легото. Големият ми син има 3-4 такива конструктора, но с тях можеш да си правиш различни видове роботи, кораби и други неща, освен дадените в книжката. Тези, на които се нагледахе в магазина обаче бяха от типа- построяване на един готов полицейски участък /град, ситуация с Индиана Джоунс/- т.е. нещо не много полезно и интересно, сглобяваш това, което е предвидено- и толкова, играчката потъва в забвение. Отказахме се и купихме друго.
Писах в началото- не бих се обидила и ако намирам, не точно и само по така дадения повод, че въпросната леля има недобро отношение към нас просто бих съкратила контактите, но да се сърдя- това никога.

# 128
  • Мнения: 14 654
Аз също съм на мнение, че или правиш подарък от сърце или не носиш нищо.
Забелязала съм, че някои хора, особено по-възрастните, се притесняват да идат на гости с празни ръце - даже якоя дреболийка да е - винаги нещо ще извадят да подарят.

# 129
  • Мнения: 562
Аз бих се обидила, въпреки че няма смисъл да обръщаме внимание и да си тровим нервите с това. Въпрос на чувствителност е, а аз съм МНОГО чувствителна. Ти явно също си такава, така че не бих те упрекнала, че си дребнава. Аз не бих постъпила, като въпросната леля, ако съм добре финансово осигурена, защото ако обичам детето, няма да му купя точно нещо от магазин за 1 лев. Не знам, наистина е може би дребнаво, но тя все пак е близка роднина ... Мисля, че е нередно такова отношение и може би нямаше да го покажа, но щях да се засегна.

# 130
И аз мисля, че е подигравка с този отбий номер. Кого залъгва, че прави подарък?! би ми проличало на физиономията, а и не знам дали няма да изтърся нещо от яд.
Аз съм купувала шоколад на племенницата например Своге, и брат ми направи забележка да и купувам Милка, не иска детето му да яде какво да е, и с играчките е същото, ми те може да са опасни, особено ефтините китайски боклуци.

Общи условия

Активация на акаунт