Израел 15

  • 39 128
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 51
Здравейте сладурки и сладур!

Ние днес се стягаме да пътуваме до Нетания.Имаме разни задачки,стискайте палци всичко да мине ок.
От нас лек и хубав ден.

# 226
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мента Монсун са средна скъпота  ,има и много по скъпи разбира се, но има и много по евтини и с качество.  Peace

А покрай темата за раждания,  се замислих къде е в Израел мястото на бащата в този момент  ? Каква е практиката там бащите да са плътно до жените си докато...или чакат акушерката да ги извика Wink ?

лека ви вечер

мястото на мъжа е при жената в този момент. Мъжът ми в началото не беше въодушевен от идеята да присъства при раждането, но няколко месеца преди мен роди наша близка приятелка и мъжът и разказваше, как е протекло раждането, въобще всички емоции които са преживяли и тогава и моят рече и отсече,че няма да ме остави сама в този момент. След това никога не е казвал,че съжалява даже напротив разказва цветно ,цветно как е минало раждането на синът ни. В интерес на истината за мен лично присъствието му внесе много спокойствие и увереност в този момент и съм щастлива,че родих в Израел , че имах възможност да бъда с него в този момент, че ми поставиха епидурална упойка по мое желание без коментари, че всички бяха много мили в болницата към мен. Много мога да пиша на тази тема и то само хубави неща.
Ментичка, всичко ще е наред когато му дойде времето.Сигурна съм,че мъжът ще бъде до теб в този момент и ще те подкрепя Heart Eyes
Снежана, успешен ден, стискам ти палци  bouquet
На всички момичета  лек и успешен ден  bouquet

# 227
  • България-София
  • Мнения: 573

А покрай темата за раждания,  се замислих къде е в Израел мястото на бащата в този момент  ? Каква е практиката там бащите да са плътно до жените си докато...или чакат акушерката да ги извика Wink ?


О, това голяма тема се почва... Такъв кеф е да бременееш и родиш в Израел. Не само татковците присъстват при раждане ами и цялата рода на някои общности  Crazy. Имам предвид, че до момента на раждането на бебето хора могат да влизат и излизат като в хан. Единствено като слагат епидурал изкарват всички навън,включително и съпруга, и предполагам като започне самия родов процес молят всички освен него да напуснат. Сега ще си намеря писанията по въпроса от друга тема, за да не пиша на дълго и на широко...

# 228
  • T"A
  • Мнения: 2 515
unik, не съм чела разказа ти; давай насам линка  Hug Плюс това в тази тема само ти си раждала близнаци   bouquet

Ментичка, всичко ще е наред когато му дойде времето.Сигурна съм,че мъжът ще бъде до теб в този момент и ще те подкрепя Heart Eyes

Жаки, сигурна съм в това Peace Той идва с мен и на някои посещения при лекар, а и нали на доброволни начала дава първа помощ, така че знам, че нито се плаши да види кръв, не би му прилошало или нещо такова  Heart Eyes А и при него вълнението на други бащи, вече минали по този път, го заразява  Hug Тук има много случаи на родили в колата на път към родилното, често при трето или следващо раждане, когато процесът е по-бърз. Тогава шофьорът (имало е случаи с шофьор на такси) се обажда на "Бърза помощ" (на Маген Давид Адом тук) и те му дават инструкции - съобщават за успешни раждания  Peace И аз съм гледала учебника с инструкции на мъжа ми, в тях пише "Първо попитайте родилката кое по ред раждане и е. Ако е второ или следващо, слушайте и следвайте инструкциите на майката", едва след това пишат за първескините. Просто ми направи впечатление тази категоричност да се прави каквото родилката поиска, защото е с опит  Peace Всъщност доброволци като него нямат много права по закон, винаги трябва да извикат линейка, но е успокояващо да знаеш, че човекът до теб е минал някакъв курс и знае да окаже първа помощ почти във всеки момент  Hug

Снежи, успех в Нетаня и се насладете на пътуването ви там по какъвто и повод да е   bouquet

# 229
  • Мнения: 2 952
Добро утро !

Да кажа за ражданията  - в  родилна зала се влиза само с магнитна карта - само  1 или 2-ма човека по избор на майката. Другите  немогат да влизат там . В предродилно също има часове за свиждане , пазят се строго.Мъжете могат да останат (или майка , или приятелка)- 1 на брой в стаята там , защото все пак въпреки отделянето със завески ( с изключение на вип стаите  с едно легло) ....са 3 момичета в тези стаи най-често.Раждах в Асаф аРофе.Имаше и водно раждане - питаха ме как искам .Имаше топки за упражнения в родилна зала -  то си е като страхотийска стая на хотел с Ел Си Ди , баня и какво ли не .... Там влизаше само мъжа ми  с магнитна карта на вратата. Свекъра много искаше да дойде да ме види , но - ц! До там с  алармата  Simple Smile .... Та така ... По време на поставянето на епидурала наистина мъжа излиза , остава само сестрата , която ме прикрепя в подходящата поза , защото не трябва да се мърда  и се лежи   свито на една страна по определен начин.Поставянето не го усетих , защото естествено имаше местна упойка...почувствах само студенината на течността навлизаща по тръбичката в гърба грубо казано. От там нататък -  райско блаженство  в сравнение  със  слабите контракции до 3-4 см  разкритие ...които сами по себе си са ужасни ! Ако трябваше така да търпя до 10 см. - 12  часа при мене ....щях да пукна  Rolling Eyes Simple Smile ...ужас ! Та съм с 2 ръце ЗА ! Много от мамите дето бяха смели преди раждането , махаха с 2 ръце и викаха - Епидурал искам ...!!!!!  Като дойде болката и знаеш, че има изход ....друго мислиш  Laughing така да ....Успех на всички, на които предстои  Peace ! И шиенето след това не болеше, защото епидурала все още действаше ....Но и да не е така - ще сложат местна упойка при шиене .Страшно няма!  Peace Страшното е било преди , когато  жените са били цели героини  - раждали, рязани, шити ....на живо ...само на адреналин , не на епидурал  Simple Smile !   Моят мъж отряза пъпната връв и на двете деца - не му трепна окото .....само мислеше  , че тази мръвка щяла да ме боли ...Давай режи , то е само връв , жица бе ! Не  го усещам  Simple Smile ....ехе ....И после  едни омазани бебета ....грозни ама най-хубави ... Simple Smile И ти ги пък лепнат  на корема та се омажеш още повече ...ама то и без  това  мазането е голямо  Joy Весели моменти ! Ей така - горе главите  Simple Smile !

 Снеже
, какви палци да стискаме и за какво ?  Grinning

Лек ден!

 

# 230
  • Мнения: 2 952
Ето малко снимки (не  съм аз на тях ....аз не се снимах изобщо ....в  тоя  вид - ц!  Stop ) ....ххахаа   Поразгледайте :

http://www.hypnokat.com/Ashlynbirthontummy.jpg
http://www.quolkids.com/expecting/pregnancy/childbirth_picture.jpg
http://babble.com/CS/blogs/strollerderby/Normal_Childbirth.jpg

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/12_01/birthREX0212_468x297.jpg



Тука можете да се понаплашите бая  Joy Аз изгледах сума ти такива неща преди ражданията си и голвм рев ударих ...Преди да отида към болницата  съм седнала с големия корем на майка на леглото и викам  със все глас : Не искам да раждам , майкоооооооооооооооооо Не искам да излиза бебето бееееееееееее ....!!!!!  Ама  със  все глас ! Държа си корема и викам  Joy : Страшни гледки и не толкова кразиви има тука  ooooh! :

http://uk.youtube.com/results?search_query=childbirth&search … amp;aq=-1&oq=

 Whistling



# 231
  • Мнения: 720
Така като ви чета общо взето е същото като в Англия Peace  Е тук като типична Англ.държава след като родиш и се освестиш ми предложиха тост и чай ,че и за таткото имаше  WinkИ тук питат за водно /ако болницата го предлага/ аз не се реших въпреки че съм дългогодишна рибка. Wink Когато се роди първата в Бг , тогава още абсурд бащата да присъства ...но нашия татко нали е лекар та нямаше проблеми за него. А за последния път...Мента както е споменала ....и аз без малко  в колата да родя...аз едва  едва стискам,....нашия татко търси къде да паркира  Whistling
А мъжа ми е разправял  за няколко такива случаи ..идва момичето с болки в корема в спешното и незнае милото що го боли корема..а тя в 9 ия мес. и просто ще ражда ......

Петя ти голяма пъзла си била Mr. Green ''мамооо не искам...''хаха

# 232
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На мен като ми поставяха епидуралната упойка, мъжът ми държеше, но явно е изключение.
Раждах във Волфсон, родилната стая беше много готина, с всичко необходимо и всякакви удобства. През цялото време не сме се разделяли с мъжът ми от приемното отделение където ме приеха до настаняването ми в стаята след раждането. След самото раждане и на мен предложиха чай или ако искам  нещо друго, но в този момент единственото нещо което исках е да полежа и да си почина Peace
В болницата най-строго за посещения е отделението за новородените, там пускаха само майките и по изключение бащата.

# 233
  • България-София
  • Мнения: 573
Отдавна ще да е било моето писание - не мога да го открия из архива... Ще пиша пак накратко:
Раждах в Ихилов, защото моят гинеколог работеше там.
Понеже бях рискова бременност - гестиционарен диабет+близнаци+Rh- и още съмнения за увреден плод, но за това не искам да си спомням )последните 3 месеца бях на 3-4 дена на мониторинг в Асаф аРофе... Тъкмо влязох в 36-та седмица и на поредния такъв преглед установиха, че в единия сак почти няма околоплодна течност, имах и контракции и понеже съм вече в 9 мес. нямало какво да чакам повече. Искаха веднага да ме вземат да раждам там, но аз йок, искам в Ихилов. Обадих се на моя лекар и той ми каза, да се приготвя и да отида привечер (аз бях там сутринта), че сега имало голям "наплив". Е, приготвих се, изчаках мъжа си от работа и в 6 вечерта бяхме в Ихилов. Там наистина имаше стълпотворение от родилки. Искаха да ме пратят в Тел аШомер, защото нямало кувиози свободни(за близнаци искат да имат са всеки случай). Обаждам се на моя доктор пак и му обяснявам проблема. Той слезе до рецепцията на родилното и пое отговорност да раждам само с един наличен кувиоз. Качиха ме горе в стаите за раждане. Само да опиша малко родилното: Родилни стаи, наредени в елипса. В средата на този "пръстен от стаи -рецепцията на родилните и там влиза само родилката, лекари акушери - и никакви външни посетители. Към всяка стая - врата. По външната периферията на стаите врата към коридор са посетители, които свободно си ходят посетителите. Когато ме качиха мъжът ми беше вече в стаята. Легло, баня самостоятелна ТV. Сложиха ми системите са ускоряване на раждането и зачакахме....Моят гинеколог свърши дежурството си (18 часово Shocked) и остана още няколко часа, за да ме наглежда, въпреки че си имаше и друг лекар. от Цяла нощ гледах телевизия, на сутринта към 10 поисках епидорала и смешното е, че не беше заради болки от контракциите, за заради това, че от разтвора, в който си топеше ръката докторето получих такава алергия изразено в парене, че имах чувството, че ме жигосват от вътре Sick
Не можех да търпя. А епидоралът ми беше "задължителен", макар и да исках без... Можело единия близнак като излезе, другия да се превърти и да се наложи секцио и да се спести упояване  при напреднал родов процес. Предварително бях заявила, че не разрешавам ползване на форцепс, вакуум (ако не става-секцио) и че съпругът ми ще реже пъпните върви. С тоз епидурал щях да си родя без да разбера.... Crazy Понеже повече от 12 часа лежах, акушерката ме беше "позабравила"... По някое време идва поглежда и скокна "ама ти вече раждаш..." и хукна навън. В следващия момент влизат 6 човека с бели престилки мъкнат някаква апаратура Shocked Как се изплаших само, мисля си боже защо са дошли всички тези лекари - нещо не е наред. Поглеждам мъжа си и той притеснен пита какво става. Явно и двамата сме били много зле, защото едната акушерка бързо заобяснява, че това е процедурата при раждане с близнаци - 2 екипа с по един педиатър, акушерка и гинеколог , носят си и подвижен ултрасаунд....- нищо страшно.
Искаха да ми спрат "еликсира", но аз не им дадох - бях си научила урока от курсовете за раждане в същата болница. Казах, че съм посещавала курса им искам да опитам като напъвам по тяхна команда, а ако не се получава - да го спират. Е справих се добре, първия изкокна много бързо (беше и по-дребен) и съпругът ми пропусна момента с рязането - докато се усети акушерката отрязала. За втория сам се отказа - достраша го май Thinking Като излезе първия веднага "втория екип се зае с мен - прегледаха неродения, не се беше обърнал и след 7 минутки и той се появи. Веднага като излезе и той ми ги сложиха на гърдите да сучат, докато ме дооправят. Много се впечатлих как леглото се превърна в "магаре" за раждане за има няма 10 сек.... и че не видях капка кръв (само мъж ми....) толкова бързо сменяха пелени, чаршафи.... Свалям им шапка. После ме свалиха в стая с 3 жени (макар и първия ден да бяхме 4..., много силна вечер беше наистина. Съпругът ми имаше гривна, но тя беше мисля за да паркира на паркинга в болницата и за да влиза по всяко време. Другите ми посетители бяха през деня и не си спомням дали са имали ограничения в часовете.
Между другото като посещавах курсовете и ни развеждаха из родилните зали видях родилна с джакузи, такава, която имитираше дом - хол, кухня, баня, с дивани и прочее. Но за тях имаше записване или ако е свободна за момента.
За нищо не се плаща. Всичко се покри от здравната каса (даже и в джакузито или апартамента да бях раждала). Това го пояснявам четящите извън Израел.

Щеше да е кратко ама не стана. Дано не е отегчително...

# 234
  • T"A
  • Мнения: 2 515
unik, по-добре е, че са те оставили в Ихилов  Peace Не само заради твоя доктор, просто по-добро име има родилното там, Тел аШомер напоследък препоръчват само, ако докторът ти е от там. Нещо били я развалили болницата, макар че за други случаи (т.е. не за раждане) си работят ОК. И аз искам Ихилов, а и ни е близо до вкъщи, но и не познавам майка с оплаквания от там, доволни са, от стаите също имам добри впечатления. А и свекър ми е работил там, някак по-сигурно бих се чувствала  Flutter



Болничният комплекс е умопомрачително голям  ooooh! на това място все съм с чувство, че ще се загубя  newsm78
А в началото ми беше много интересно това, че болниците са с хеликоптерни площадки - за спешните случаи; и в Беер Шева е така - болницата Сорока  Peace

и аз без малко  в колата да родя...аз едва  едва стискам,....нашия татко търси къде да паркира  Whistling

 hahaha леле, представям си ситуацията  Laughing И на него не му е било лесно!

Вчера съобщиха по новините, че  специалисти от Телавивския Университет (предполагам, че Ихилов им е болница за мед. факултета Thinking) са развили технология, която да замени шевовете - с лазер става самото "зашиване" и казаха, че това може да представлява революция в болничните услуги, смята се за голям напредък! Дано успеят в постижението си! Не говориха конкретно за зашиване след раждане, но тази дискусия тук ме подсети за новината Peace

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 13:11 от Mentha

# 235
  • Мнения: 558
като сте заговорили за раждане, аз да похваля сестричката ми Heart Eyes , която роди в БГ без никаква упойка; повече от 12h предизвикано раждане, че бебо не искаше да излиза.
раждането беше през ноща и ако искахме, можехме да присъстваме, но никой от нас не се осмели...пък и сестра ми не държеше да сме вътре... до последно се разхождаше със системата напред-назад... на смяна се беше паднала нейната лекарка, само сестра ми раждаше и `и обърнаха много голямо внимание, изчакаха я, няма шевове...тя е доволна...
аз влязох при нея към 10-15 min  след появата на бебето, да я видя, но тея напъни и болката явно оказват вляние, защото тя беше пребледняла и цялата трепереше- от отпускането на мускулите след напъните, така че за себе си за сега съм решила,че ще искам секцио ...въпреки че уж търпя много на болка   Wink

# 236
  • Мнения: 1 410
Ох,на мен нещо не ми се пише за раждане!А и вашите раждания момичета в Израел са били приказка .А аз на прага на хиперинфлацията раждах.Преди 12 години.Носех си абоката и системата.Миналата година родих в частна - ама нищо особено.Тази година  бях в държавна - доволна съм.Две съм родила нормално ,две с операция.Това е от мен.Иначе ще отплесна и има да пишааа,пишаа....

# 237
  • Мнения: 1 526
Аз съм писала, но и сега да не остана по- назад  Crazy... и аз раждах в Ихилов и съм страшно доволна от екипите, като се почне с акушерките и сестрите, мине се през гинеколози и се стигне до педиатрите и съветничките по кърменето. Големи специалисти и професионалисти. И аз раждах с епидорал, но вторият път не ме хвана. Заради диетата (която спазвах заради г. диабет) бях 50кг  мокри гащи (колкото и сега, но тогава бях бременна в 9 мес.) и анестезиологът не прецени точно дозата, страхувал се да не ми е вповече. И докато се обяснявах, че още си усещам краката акушерката ми казва- стига се оплаква, няма време, той излиза! След пет мин. Вик лежеше отгоре ми. Много ми помогнаха после и съветите за кърменето и въобще загрижеността и обясненията. Вик има G6PD (glucose-6-phosphate dehydrogenase deficiency) обясниха ми какво е, и от какво да го пазя. Примерно в БГ не го правят (по мой сведения) това изследване, когато бебето се роди и дефакто има риск да приеме лекарства или ядене, които са опасни за него.

Ние изчезваме на йом`уледет (детско парти).
А да - почнах работа на половин мисра- днес бях в Иад леваним в Гиватайм, не ме питайте... и аз не знам какво работя  Crazy...

# 238
  • Мнения: 2 952
  Да докладваш по-подробно ....никакво - "не ме питайте"  Whistling .... Да ви е весело партито за РД !

  Миши, а на нас дори превръзките ни бяха от болницата .В една количка в коридора винаги имаше наредени чисти кърпи - малки и големи , пакети превръзки , нощници (един размер - големи  Simple Smile...НО много чисти).Отделно имаше и напоени с някаква течност превръзки в хладилника - наредени в  дни като табли - те са за по-бързо зарастване на шевовете ( не се махат конци естествено...) и раните. Задължително се ползват  такива след раждането. Иначе  сестрите бяха много любезни - притърчаха постоянно  и за всичко. Ако неможеш да ставаш щете и нахранят в леглото, а  къпането ако ти е трудно - къпят те на стол (ако можеш да сядаш ...  Rolling Eyes ). Препоръчваха вратата да не се  заключва когато се къпем в стаята (всяка стая има баня) ....че  ако паднеш или ти се завие  свят нещо да ти помогнат....едни такива подробности се сещам сега . Стаята  за  хранене  беше  много чиста и просторна.Всичко е "шведска маса" - отрупанос със сума ти вкусотии все едно си на огояване ...Как да ядеш  с извинение като после ще трябва да с-ш  Joy ше шегуваха  момичетата там ...Хаха ...Наблягаш на по-леките храни и пиеш много .... Стаята за кърмене беше чудна - тиха , топла , с диванчета ...можеш да седиш колкото искаш - някои цяла нощ дремеха там. Имаше и една жена , която  учеше за кърменето, позите , млекото, видовете гърди и зърна ... и какво ли още не .Мене ме будиха по мобилния в часовете за кърмене или ако бебето плаче.Това  е  ако си сложил табелка на легълцето на бебето - "Само на кърма". Ако не - ако не дойдеш , ако си уморена , спиш или не ти се става посред нощ - хранят детето с шишенце АМ -  едни такива еднократни шишенца малки , стъклени .Завинтват бибата , хранят детето и хвърлят. Това звънене обаче малко смущава другите момичета в стаята, които не стават да кърмят , но слагах телефона да вибрира и така ...Все пак е болница , а не почивен дом , въпреки, че на това прилича и израелките като едни лигави досадници забравят тоя факт  Whistling ....дай им  да  се оплакват ....слушай приказки .... все недоволни , така  че от техни разкази  Whistling  ме се беше стръскало вече ....Не знаят що е болница те !  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 28
Е то при вас раждането е мечта,не че мрънкам,но......тук..нищо общо с това което пишете.Щастливки сте да родите там,радвам се искренно за вас  bouquet
А как стои въпроса със имунизациите?Задължителни ли са?Тук напоследък някои родители отказат,имаше случай в болница Токуда/много модерна сега тук/родителите отказаха имунизациите стана голям въпрос,заплашиха ги със съд,не зная дали се стигна до там.Плащаха и глоби...При вас как е?
А за таткото да присъства ми казаха"ми то не е точно раждане,на секцио не пускаме татковците,то няма тръпка като истинското раждане"...представяте ли си?не било раждане.На известна журналистка пак на секцио преди мен й пуснаха мъжа,а аз трябваше да си платя и за това ако бях  настояла.
Хайде приятна вечер да ви пожелая....

Общи условия

Активация на акаунт