Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 008
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
Цитат
да питам някой дали е ползвал Корали от Окинава?

Това да не са японските кристали?
Ами щом  са от Окинава, сигурно са японски. Някакви торбички,които се слагали във вода.
Аз бях пила и се бях мазала с водата от тези японски кристали ако са същите-ефект никакъв.
Спомням си ,че трябваше да престоят в тази вода,слагаше се и захар -нещо от тоя род-ама това го бях правила преди 5-6 год.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 578
A, не. Мери, това, за което говориш са алгите. Тези са други.

# 17
  • Мнения: 2 142
Следя предната тема, макар и да не пиша, сега, ще следя и тази.
Днес имаше предаване по Нова телевизия, но за съжаление хванах само края, "Искрено и лично". Там имаше човек, който твърдеше, че се е излекувал от псориазис или поне е в ремисия от 2002г, а е бил в най-тежката фаза на болестта. Там беше и неговият лечител- Живко Куновски. Някой да е гледал повече или да знае нещо повече за този лечител? Това, което намерих за него с Гугъла са биографични данни и две книги, но не намерих никъде мнения за него, като лечител. Ще съм ви благодарна за споделени мнения!

# 18
  • Мнения: 9 483
Сега нямам време-ето сайта, ако го има качено предаването, пишете Hug
http://www.iskrenoilichno.bg/

# 19
  • Мнения: 2 142
Има телефона. Много благодаря MTV! Ще се свържа с въпросния лечител. После, ще пиша.
 Peace

# 20
  • Мнения: 182
Аз го гледах предаването,и мен ме заинтригува,но нищо особено не казаха!Човека пиел билки,някакъв екстрат(капки роса върху цвета на билката),които лечителя му давал и сокове на 15 минути(моркови,лимони...даже и зехтин)Освен това бил на растително-млечна диета(ако не се бъркам).Но най-важното на което обръщаха внимание бе да се лекува душата!Интересно предаване беше ,но нищо конкретно не казаха!

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 08:29 от Charliz

# 21
  • Мнения: 123
Здравейте!
Вчера зачетох старата тема-прочетох я наполовина.Днес продължавам да чета...

      Малкият ми син е на 6г.От три години има петно на едната "бузка" на дупето колкото нокът.Когато го видях за първи път помислих че е някаква алергия.Беше пролетта.Лятото на морето му изчезна.След няколко месеца се появи пак.И започна едно ходене по лекари  ooooh!
     Какво ли не му изписваха и с какво ли не го мазах през тези години.Включително пи и хомеопатични лекарства.Понякога се появяват и малки петънца покрай голямото.Имаше и на свивката на едното ухо,но изчезна.
 Не го боли,не го сърби,ако не го бях видяла дори нямаше да знае,че има нещо  ooooh!
   

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 11:28 от sireni

# 22
  • Мнения: 123
 Тази пролет ходих до София до кожната болница.Изследваха го.Казаха,че не е гъбична инфекция и споменаха,че може би е псориазис.Продължихме да го мажем с разни кремчета,но не изчезва.Вчера го водих до ВМА, и лекарката каза-псориазис...
   От това което прочетох до момента в старата тема разбирам,че или е наследствено,или е провокирано от стрес.В семействата-на мен и мъжа ми няма болни с това заболяване.Разбирате ли-НЯМА!Баби,дядовци,лели,чичовци,братовчеди ит.н.Нямаме никакви кожни проблеми.Е,аз имам доста бенки,но това едва ли има нещо общо.
       А какъв стрес може да преживее-никакъв.Обграден е с любов,финансово сме добре.Най-много да се е "стресирал",че не съм му купила някоя играчка? Rolling Eyes
  Не разбирам и съм много разтревожена...

 Искам да попитам,как със сигурност мога да разбера дали е вярна диагнозата.Моля,препоръчайте ми лекар в София.Бих го водила на 100 места,ако трябва...

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 11:31 от sireni

# 23
  • Мнения: 9 483
Аз го гледах предаването,и мен ме заинтригува,но нищо особено не казаха!Човека пиел билки,някакъв екстрат(капки роса върху цвета на билката),които лечителя му давал и сокове на 15 минути(моркови,лимони...даже и зехтин)Освен това бил на растително-млечна диета(ако не се бъркам).Но най-важното на което обръщаха внимание бе да се лекува душата!Интересно предаване беше ,но нищо конкретно не казаха!

Като прочетох поста ти, и аз реших че е "бла-бла" предаването.....обаче снощи съвсем случайно, ровейки из едни торенти, мернах един филм- "Вода".
Научно популярен е, и в него се говори за "памет на водата", и други нейни свойства от това..
Дори и да няма нищо общо с нашите кахъри, ви го препоръчвам /аз лично мисля да поекспериментирам в тази връзка...пък каквото стане/.

# 24
  • Мнения: 167
Какво мислите за Витасин?
Някой ползвал ли го е?

# 25
  • Мнения: 182
Аз го гледах предаването,и мен ме заинтригува,но нищо особено не казаха!Човека пиел билки,някакъв екстрат(капки роса върху цвета на билката),които лечителя му давал и сокове на 15 минути(моркови,лимони...даже и зехтин)Освен това бил на растително-млечна диета(ако не се бъркам).Но най-важното на което обръщаха внимание бе да се лекува душата!Интересно предаване беше ,но нищо конкретно не казаха!

Като прочетох поста ти, и аз реших че е "бла-бла" предаването.....обаче снощи съвсем случайно, ровейки из едни торенти, мернах един филм- "Вода".
Научно популярен е, и в него се говори за "памет на водата", и други нейни свойства от това..
Дори и да няма нищо общо с нашите кахъри, ви го препоръчвам /аз лично мисля да поекспериментирам в тази връзка...пък каквото стане/.

MTV дай линк за филма или кажи каде да го гледаме! Grinning

# 26
  • Мнения: 9 483
Щях да пусна такъв, но е безпредметно, защото е от торента на местен доставчик....
Нямам представа дали го има в Арена или Замунда..затова писах само заглавието. Confused

# 27
Здравейте!
Нямаше ме известно време тук, но забелязвам, че има адски много нови потребители, които не са си направили труда да изчетат всичко написано във форума до този момент. Очевидно, е че им харесва да ги лъжат разни "специалисти" по псориазис. Е, възможно е и да им харесва да са нещастни и да си питат, колкото за спорта.
И понеже имам псориазис вулгарис от има-няма 34г, като имате предвид, че сега съм на 39 все ще имам някакво право да пиша това тук или поне аз така усещам нещата.
Опитвал съм какво ли не през това време. Дори съм опитвал и да не правя нищо. Между другото във втория вариант също има някакъв положителен вариант. Т.е. Псориазиса Ви напада, след-което следва ремисия и почти напълно изчезва. Това не беше зле, но проблема беше в това, че си излизаше когато си иска, а аз никак не обичам някой да ми дава наклон на .... любовния мускул Simple Smile)))) След ходене къде ли не, след мазане с какво ли не, накрая някой ми предложи да опитам да си бия Флостерон. Евтин е (струва около 2,50лв) и има поразителен ефект. Биете си по две ампулки в месеца и пеете. Подходящ е ако искате бързо да махнете всичко, заради някое гадже Simple Smile
Това е много силен кортикостероид обаче Sad ... Ако успеете да спрете след 10тина инжекции - добре, но ако Ви хареса да изглеждате добре знайте че: Организма се насища и спира да действа след около 2г ползване. Сгъстява кръвта и предизвиква тромби. Аз получих масиран инфаркт:)) Оживях де, щом все-пак пиша това!
Всички тези неща, кото чета тук в 90% са пълни щуротии и няма да доведат до никъде другаде, освен до олекване на джоба Ви. Ако искайте ми вярвайте!
И за да не съм голословен реалист и за да вкарам малко вяра в бъдещето ще Ви предложа следното лечение:
1. Първо зарежете всички тези глупости, че алкохола, цигарите, месото, солта и какво ли не оказват някакво негатовно влияние върху заболяването. Това са грандиозни глупости, написани от лекари, които просто не знаят какво друго да Ви предложат. Е, ако искате да е откажете от цигарите, кафето и алкохола - това е друга тема. Не си спомням, когато бях на 5,6 или12г да съм пил, пушил или нещо такова, но бях адски зле. Много по-зле от сега.
2. Спрете да се тормозите от присъствието му и се опитайте да го приемете този псориазис. Между другото, който не е имал псориазис- той не знае, какво удоволствие е да се почеше човек Simple Smile)))))
3. Ако нямате чернодробни оплаквания, просто отидете до първата аптека и си купете "Метотрексат". Цената му е около 15лв и ще ви стигне за около два месеца.
4. Можете да се консултирате и с лекар с мозък в главата ако намерите такъв, защото медикамента е сравнително тежък. Колкото и тежък да е има хора, които го приемат по 20 и повече години и са живи Simple Smile ... Проверил съм лично, а и този медикамент ми е предписан от наистина кадърен лекар, който познавам от много години...
5. Започнете да пиете по 7.5мг на седмица или по 15мг на месец. Това три малки таблетки на седмица от флакона. Можете да го пиете 2 пъти по 3 или 3 по 2 или всеки ден по 1. Аз го пия днес 3 и утре 3 таблетки. Добре е да сте се хранили непосредствено преди това, защото е възможно да Ви стане лошо. Гаденето изчезва доста бързо и не се появява при всеки. ПРОВЕРЕНО!
6. Кожните клетки израстват и умират за около 28 дни. Не съм микробиолог, затова не конкретизирам. Метотрексат, забавя разстежа на клетките, защото нашите израстват и умират за 3 до 5 дена. След около месец е възможно да нямате и грам плака по себеси. Е, зависи и колко старо е заболяването Ви...
7. След два или три месеца е добре да си пуснете едни ензими за черния дроб за да проверите има ли някакви странични влияния върху черният Ви дроб. На мен ми предстои да направя това другата седмица, след-което ще публикувам резултатите тук.
За да подтиснете евентуални странични влияния е добре паралелно с метотрексата да пиете и фолиева киселина. Даже направо си е задължително да не говорим, че е и полезно Simple Smile)))

И не забравяйте, че псориазис е адски индивидуално заболяване, затова не се хвърляйте на първата реклама във вестника или на първото малоумно заглавие в някоя статия от типа: "Има лек за псориазис" ... То само продава вестника и нищо повече. ТАКЪВ ЛЕК ВСЕ-ОЩЕ НЯМА, да не говорим, че дори и да е излязло нещо ново и скъпо, никой не е живял достатъчно дълго след-като го е ползвал за да докаже, че помага трайно и завинаги Simple Smile))))) Това е от мен засега. Ако някой иска, да ми пише на мейла. Даже може и на скайп:) Мейла ми е (ако не се вижда някъде тук) selectbg@abv.bg ... Успех на всички! И не се отчайвайте! Свиква се с всичко Simple Smile))))

# 28
  • Мнения: 167
Цитат
Започнете да пиете по 7.5мг на седмица или по 15мг на месец. Това три малки таблетки на седмица от флакона. Можете да го пиете 2 пъти по 3 или 3 по 2 или всеки ден по 1. Аз го пия днес 3 и утре 3 таблетки
Цитат
И не забравяйте, че псориазис е адски индивидуално заболяване,
Както сам казваш псориазисът е индивидуално заболяване и не е желателно да се дават и назначават подобни схеми за лечение особено с "такъв тежък препарат"-
Цитат
медикамента е сравнително тежък.
както сам казваш.
Цитат
медикамента е сравнително тежък.
Има хора, които четът и пробват и не мисля, че точно това лекарство е добре да се използва без лекарско предписание.

На теб кой ти беше назначил Флостерон?
Да не стане така след 1-2 год. - да ни пишеш не използвайте Метотрексат защото еди какво си ми се случи.

Цитат
Първо зарежете всички тези глупости, че алкохола, цигарите, месото, солта и какво ли не оказват някакво негатовно влияние върху заболяването.
Аз лично кокато съм избягвала тези храни съм се чуствала много добре.
Години се поддържах с диета и море.
В момента не съм кой знае колко добре, защото преди 3 месеца родих и съответно през бременноста не съм пазила диета,но след Нова година ще се заема сериозно с диетата.

И понеже псориазисът е индивидуално заболяване-на един му помага едно , на друг друго, затова мисля че съвети от рода на зарежете това са глупости и почнете това-не е уместно да се дават.

# 29
  • Мнения: 182
Да, не е желателно да се дават схеми за лечение(особено пък лекарства кортикостероиди)!И не разбрах този ''Метотрексат''какъв препарат е,на кой орган действа?Но за другите неща съм напълно съгласна с Selbg:
1. Първо зарежете всички тези глупости, че алкохола, цигарите, месото, солта и какво ли не оказват някакво негатовно влияние върху заболяването. Това са грандиозни глупости, написани от лекари, които просто не знаят какво друго да Ви предложат. Е, ако искате да е откажете от цигарите, кафето и алкохола - това е друга тема. Не си спомням, когато бях на 5,6 или12г да съм пил, пушил или нещо такова, но бях адски зле. Много по-зле от сега.
2. Спрете да се тормозите от присъствието му и се опитайте да го приемете този псориазис. Между другото, който не е имал псориазис- той не знае, какво удоволствие е да се почеше човек )))))
Мазната кайма дето я консумираме да не е по-малко вредна или пък нитратните зеленчуци и плодове!Ям си всичко,пуша,пия по малко за удоволствие....друго ме интересува-как да излекуваме психиката!Няма нищо по-стресиращо за един болен от псориазис да види ,че се влошава!Как да заобичам болестта си-нали това помага да се излекуваш!Всички болни са подтиснати и изнервени хора.Не случайно казват ,че най-много самоубийци има при тези болни!Ето там е проблема-трябва да лекуваме душата,психиката,нервността...а то тялото само ще реагира положително на другото. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт