Кога започнахте да слагате бебетата си на паяк/

  • 7 626
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Синът ми беше почти на 8 месеца,когато го сложихме в проходилка.

# 16
  • Мнения: 2 132
Няма да ползвам проходилка Peace

# 17
  • Мнения: 544
Не съм ползвала и сега не мисля да ползвам. Против тях съм.

# 18
  • Мнения: 2 100
Малкия не е ползвал проходилка. Против съм  Peace

# 19
  • Мнения: 789
Въпроса не е "За" и "Против" проходилките.

Започнах да я слагам мисля беше на 8 и половина месеца. Трябва да се научи да седи стабилно седнало бебето и тогава може да се слага.

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично го сложих на 7,5 месеца, но вече се изправяше сам. Преди 7 месеца мисля, че е определено рано.

# 21
  • Мнения: 1 219
мисля за сега да не ползвам проходилка,но не знам след време какво ще ми хрумне. GrinningИначе мисля,че след 7-8 месец е ок. Peace

# 22
  • Мнения: 2 111
На 8 месеца,но не й хареса изобщо.

# 23
  • Мнения: 130
Мисля първо да пробвам някоя чужда, преди да реша, дали да й вземам...имам си бънджи, вс епка...

# 24
  • Мнения: 5
zashto ne biva da gi slagame v prohodilkata sled kato im e interesno kakva e razlikata v prohogdaneto im?az ia slagam po malko na 6meseca

# 25
  • Мнения: 121
Нашия мъник мисля да стане поне на осем месеца и да е по-стабилен. Някъде след новата година, зави си от него .

# 26
  • Мнения: 1 820
zashto ne biva da gi slagame v prohodilkata sled kato im e interesno kakva e razlikata v prohogdaneto im?az ia slagam po malko na 6meseca


Поради много причини.Аз ако имам живот и здраве второ детенце  също не бих го сложила в паяк. NaughtyНе че нещо и е станало на дъщеря ми като беше в паяк и си проходи,и всичко си е нормално.Когато едно дете е в паяк прохожда малко по късно,от прекалената му употреба може да се получи деформация на краката,стойката....Защо да не го хванеш за ръчички и да го разхождаш  и насърчаваш?А за това че му е интерестно... #CrazyМи то му е интерестно и да гледа света още от както се осъзнае към 2я месец например.Би ли го сложила седнало?Това за 6ти месец в паяк не го приемам.Стува ми се прекалено рано.Но всеки си знае  Sick

И пиши на кирилица моля за да е по лесно за четене  Grinning

# 27
  • Мнения: 45
Когато едно дете е в паяк прохожда малко по късно,от прекалената му употреба може да се получи деформация на краката,стойката....Защо да не го хванеш за ръчички и да го разхождаш  и насърчаваш?А за това че му е интерестно... #CrazyМи то му е интерестно и да гледа света още от както се осъзнае към 2я месец например.Би ли го сложила седнало?
Аз сложих сина си в проходилка на 6м.,точно с надеждата да му е по-интересно,защото от раждането му до 8м. ревеше по цял ден и цяла нощ,затова взехме проходилката беше ад,дране,ама дране,само майки които имат такива деца могат да разберат.Разбира се слагах го за кратко и се оказа че малкият човек иска да е самостоятелен и му харесваше,от7 месец нататък почти не съм го слагала той взе да пълзи и после придържайки се сам проходи.А за това дали като не се слагат в проходилки децата прохождат по бързо,за мен всичко е много индивидуално,една моя позната не сложи дъщеря си в проходилка и тя проходи на 1г. и 4м.,моята приятелка също не сложи детето си и със сина ми проходиха на 11м.Всичко е много индивидуално и всеки сам преценя

# 28
  • хасково
  • Мнения: 378
Аз сложих сина си на 8 навършени месеца,но той не прояви никакъв интерес,само подскачаше вътре.И реших да изчакам до другия месец.

# 29
  • Мнения: 1 820
Аз сложих сина си в проходилка на 6м.,точно с надеждата да му е по-интересно,защото от раждането му до 8м. ревеше по цял ден и цяла нощ,затова взехме проходилката беше ад,дране,ама дране,само майки които имат такива деца могат да разберат.Разбира се слагах го за кратко и се оказа че малкият човек иска да е самостоятелен и му харесваше,от7 месец нататък почти не съм го слагала той взе да пълзи и после придържайки се сам проходи.А за това дали като не се слагат в проходилки децата прохождат по бързо,за мен всичко е много индивидуално,една моя позната не сложи дъщеря си в проходилка и тя проходи на 1г. и 4м.,моята приятелка също не сложи детето си и със сина ми проходиха на 11м.Всичко е много индивидуално и всеки сам преценя

Да,разбира се че си е до дете и е индивидуално.Дадох пример с моята щерка която  е била в паяк.Естественно че децата който са в паяк също прохождат.Говоря за едно ранно слагане в такъв и евентуалните последици.,който може да се проявят в пубертета напр.Както от ранното слагане в седнало положение,захранване...и т.н.да не се отклонявам от темата.Както казах всеки си знае....Но тов а че му е интерестно и искал да  е самостоятелен?Ти как разбра че точно това иска?Значи от раждането си до 6ти мес детето просто е ревяло от скука и е искало паяк.Закъсняла си мила! Sick
Какво да кажа за майките който имат буйни деца и трябва да ги сложат "подпрени на възглавничка''в количката още на 2-3 мес за да се разглеждат и да не им е скучно и да не реват. ooooh!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 22:09 от paneva

Общи условия

Активация на акаунт