Кой крив, кой прав?

  • 3 359
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 619
Оф, то да ставаше въпрос само за пресичане да ги разбереш ..........ама туй да си ходиш по улицата при наличие на свабодни тротоари .Или да си стоят двама души на пешеходна пътека -спираш единия пресича другия гледа като малоумен изчаква първия и чак тогава тръгва ,а то вече дошли и следващите.............
Или майки с колички вървят си бавно една до друга денят е пред тях дреме им за другите нали закона повелява ,че щом са стъпили на улицата всичко движещо се по нея трябва да замръзне.
Скоро си говорихме с една съфорумка ,че в чужбинско наистина замръзвали всички коли ако пешеходец стъпи неправомерно на улицата ,да така било ама от шок и ужас рядко се случвало .Уважават правата и на другите хората и си пресичат само на сфетофар /зелен, естествено/ и на пешеходни пътеки.

# 16
  • Мнения: 654
Всичко е вярно.За колите по тротоарите , за неспазване на пешеходни пътеки.
Но тук става дума за друго.За тези дето не мислят или си мислят че те са по яки от едни ламарини.

# 17
  • Мнения: 4 892
Оооо, пешеходци. "Газим, газим пенсионери, газим малки дечица, газим 'сичко. Газим" "Вече четири дена седа нн тротоара и не мога да пресека" - цитат от "Улицата" на Москов...Колос.
Шофирам от 10 години и отгоре, не слизам от автомобила. Най-изнервящата случка ми беше на ул."Сребърна", покрай Южния парк. Една лелка тръгва да пресича, не на пешеходна. Виждам я от далеч и намалявам, тя по средата на платното и спря. Аз леко тръгвам, но не щеш ли  в тоя момент и тя тръгва. Пак спирам и тя спира....и така около 10 серии. По едно време мислех да сляза и да я пренеса, но разгеле замина. Беше като шашардисана горката.

Въпреки понякога изнервящите и също нарушаващи правилата пешеходци - съгласна съм с тони сопрано.
Шофьорите да си опичат акъла и максимално да се постараят да пазят пешеходците.

# 18
  • Мнения: 1 878
Изтръпвам като видя велосипедисти на пътя. Аз ги наричам донори! Луди хора, при такова движение, при такива улици, при такива шофьори си е направо самоубийство да караш.
Както има шоьори тъпанари, така има и пешеходци тъпанари. Никакво съобразяване! Лошото е , че по този начин застрашават не само своя живот, но и живота на други. И аз не искам да лежа някоя баба, дето тръгнала да пресича булеварда отгоре, защото видите ли, много я болели краката и не можела да мине през подлеза,който е на два метра. Това за мен е безобразие.

Оправия ще има само ,когато наистина се удари по джоба и се въведат глоби и за пешеходци и за шофьори!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 210
Работя в Лозенец и детето ми учи там. Знаете какво е положението с малките улички и паркирането - тротоари за пешеходците просто няма, да не говорим за жена с детска количка или човек с инвалидна такава! Обаче на кръстовището на Евлоги Георгиев и Граф Игнатиев имам чувството, че са сложили надпис МИНАВАЙ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЧЕРВЕНО! Вярно, че държи повечко време пешеходния, ама може ли пък толкоз да не помислиш като се юрваш без дори да се огледаш  ooooh!
На кръстовището на Крум Попов и Милин камък има училище. Обичайната гледка сутрин е да спре тате/мама с колата ама точно на широката част на самото кръстовще, да се отвори задната врата и от там да се изстреля дете с раница, което се втурва към училището светкавично, съответно без да се огледа.
Въпреки всичко, както казват NiniTino и Тони Сопрано, гледам да си опичам акъла, да пазя пешеходците и респективно да се опазя от тях  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 388
От гледна точка на пешеходец. Научила съм се да се пазя. На определени кръстовища, улици не пресичам дори и на зелено. Страх ме е. Изчаквам хора и се групирам с тях.
Пешеходната пътека знам, че не се зачита. Обикновено, когато шофьор даде път, колите зад него започват "словоизлияния в любов".
От гледна точка на возеща се виждам и доста пешеходци, дето боя им е малко.

# 21
  • Мнения: 1 878
Сещам се за една история с една моя приятелка. Действието се развива в Германия. Яхнала милата  колелото и с бясна скорост се запътва към унито. Както върти педалите, без да се оглежда , пресича на милиметри пред един трамвай. Продължила, още в шок, че едва не е загинала. След около километър я спира една патрулка, пише и се акт, че е застрашила безопасността на движението. Откъде полицаите са разбрали ли, се пита в задачката, ами ватманът сигнализирал в полицията, много просто. Да спомена ли също, че актът беше за около 100 евро!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С ръка на сърцето ви казвам мразя пешеходците! Е, няма такива овце.
А, аз като такава се чувствам, изключително некомфортно.
За шофьорите мога да кажа: е, няма такива чобани  Wink

# 23
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Но и тези претъпкани тротоари с коли са безумие, по уличното платно също спрели автомобили.  #CrazyКъде да вървят въпросните пешеходци? newsm78

 Peace Peace PeaceКато майка с количка ще ви кажа като свалят колите от тротоарите ние пешеходците ще са качим на тях(на тротоарите де).То на шофьорите всички са им виновни,вчера един спрял на пешеходната пътека обядва си  си човекът и ми вика(това след като се оказах пред него с детската количка) "къде да спра няма  #2gunfire #2gunfireмясто" Sick #Crazyтака,че въобще не искам и да чуя за прави шофьори и грешни пешеходци

# 24
  • Мнения: 6 619
Но и тези претъпкани тротоари с коли са безумие, по уличното платно също спрели автомобили.  #CrazyКъде да вървят въпросните пешеходци? newsm78

 Peace Peace PeaceКато майка с количка ще ви кажа като свалят колите от тротоарите ние пешеходците ще са качим на тях(на тротоарите де).То на шофьорите всички са им виновни,вчера един спрял на пешеходната пътека обядва си  си човекът и ми вика(това след като се оказах пред него с детската количка) "къде да спра няма  #2gunfire #2gunfireмясто" Sick #Crazyтака,че въобще не искам и да чуя за прави шофьори и грешни пешеходци
Ще го чуваш, аз отговорност за другите шофьори не нося ,нали?
Не знам дали само заетите тротоари са ви проблема ,но редовно си ходите по улицата ,защото е по -гладко.
П.п. също съм майка при това доскоро с количка.

# 25
  • Мнения: 3 861
Както има глоби за шофьорите, така трябва да има и за пешеходците, аман от дебилни изпълнения по тротоарите. Преди няколко дена се движим  по уличка, тясна като за една кола и пред нас татко бутащ количка и майка припка след него. А тротоарите празни, няма коли по тях, няма и хора...Какво правят тези хора на улицата??? Това според мен е до манталитет!

# 26
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
      Както вече подчертах на повечето шофьори всички са им виновни,за наглостта, за безпардонността,за самочувствието, че са единствените господари на пътя,а и на тротоара,за факта че пешеходеца не е фактор и второ качество участник в пътното движение.Въпрос на култура,възпитание и разни други неща.......  Sick Cry

# 27
  • Мнения: 6 619
      Както вече подчертах на повечето шофьори всички са им виновни,за наглостта, за безпардонността,за самочувствието, че са единствените господари на пътя,а и на тротоара,за факта че пешеходеца не е фактор и второ качество участник в пътното движение.Въпрос на култура,възпитание и разни други неща.......  Sick Cry
Не мила ,грешиш  господари на пътя са наглите и безпардонни пешеходци все пак те получават своето .
И да, въпрос на култура е и гражданско самосъзнание ,но не всеки може да излезе от егоизма си.Готино е да си пешеходец нали ? Където скимне -пресичаш ,все пак тези в колите да не са най-важните .

# 28
  • Мнения: 640

Ако говоря от името на шофьора в мен ще ти кажа, че ми е омръзнало да пазя разни изкуфели пенсионери, за които червения светофар не означава нищо, както и постоянно да се съобразявам с тичащи през пешеходните пътеки майки, влачещи за ръка невръстни дечица.


Дай идея от къде да тичат майките с невръстните дечица? Не са ли именно за това пешеходните пътеки?
Виждала съм безумно пресичащи пенсионери, притичващи пред колите хлапета, хора на средна възраст, на които просто "не им се чака" да светне зелено... Но пък съм виждала и кола, която за малко щеше да отнесе дете на пешеходна пътека, минаващи на червено коли и всякакви нарушения от страна на шофьори.
В момента съм от движещите се с количка и избягвам да се разхождам по улиците. За съжаление ми се налага и по тях да ходим, защото тротоарите освен, че са тясни, ако случайно не са доволно задръстени с автомобили ще са с понадигнати плочки от незнайно защо посаден чинар точно по средата. Точно пред блока ни скоро "нарисуваха" пешеходна пътека. За съжаление всеки ден се налага да изчаквам точно на пешеходната пътека да свърши потока от коли, защото естествено тя не е за пешеходци.
Та нека не се обвиняваме взаимно кой на кого пречел!

# 29
  • Мнения: 216
Тук се глобява всеки, който не спазва правилника( за пешеходци му викат джей уокинг- и си ти дават тикет и се оправяй). По смешното, или по-скоро тъжно е че в БГ има всички условия да се избегнат ситуации, като тези:

http://www.youtube.com/watch?v=3ZCQigEwckQ

А в тази бедна държавица, с много пове4е неграмотни, като % от населението, без маркировки- се справят учудващо добре:

http://www.youtube.com/watch?v=RjrEQaG5jPM

Общи условия

Активация на акаунт