До колко кг. тежко може да се вдига след секцио

  • 14 913
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
Благодаря за отговорите.Значи ако чувствам че мога да нося и вдигам няма проблем.Е естествено ще изчакам още малко преди да се правя на мистър мускул. Laughing

# 16
  • Мнения: 674
А изчакай!Все пак си е сериозна операция това  Grinning

ПП Много се зарадвах за теб,като ти видях подписа   bouquet
Целувки на малката ти госпожица  Hug

# 17
  • Мнения: 3 314
  "Тежко" е относително за различните хора - за някой това са 5 кг, за други са над 10 кг. зависи в каква кондиция е организма и до колко тонизирани са били мускулите преди секциото.

 
 

   Peace

# 18
  • Мнения: 827
Благодаря izabela, ще и предам като си я приберем. Grinning

# 19
  • Мнения: 3 205
  "Тежко" е относително за различните хора - за някой това са 5 кг, за други са над 10 кг. зависи в каква кондиция е организма и до колко тонизирани са били мускулите преди секциото.

ДА, така е. След първото секцио (и двете са при един и същ лекар), лекарят ми забрани да вдигам по-тежко от бебето. След второто секцио ми позволи да вдигам и бебето, и баткото (той беше над 10 кила тогава). НО аз баткото си го носех на ръце едва ли не до раждането и бях свикнала с тази тежест. Не съм имала проблеми и болки.
То се усеща, ако вдигнеш нещо тежко и те пререже болка, значи се изсилваш.
Целувки на Мишето, надявам се в понеделник вече да си е постоянно у вас Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 111
Около месец се пазех и съм носила само бебето през това време.

# 21
  • Мнения: 2 478
Никога не съм се пазила кой знае колко.
Освен бебето,което на 20-я ден беше 5 кг съм носила и оше куп неща.
И не съм имала проблем.
След това започнах да нося бебето с количката по стълбите.Трудно беше,ама нямаше как.

# 22
  • Мнения: 2 334
Аз знам че не трябва повече от 6 кг.,но аз никога не съм се съобразявала и съм си вдигала доста по тежки неща и не съм имала проблеми  Peace

# 23
  • Мнения: 827
Аз питам от медицинска гледна точка какво се препоръчва.Ясно е че всяка българска жена се прави на "мъж" и не се щади.Но тъй като на мен ми писна да не се пазя и после да си нося последиците реших да попитам какво са ви ПОСЪВЕТВАЛИ вашите лекари.Аз към края на месеца съм на контролен преглед и ще задам въпроса си и на док, но до тогава мисех да ви попитам вас за да имам горе долу представа. Истина е че и аз сигурно ще мога да нося тежки неща , но това е операция и не искам да се "прецакам" и после да имам някакви проблеми заради това.

# 24
  • Мнения: 2 521
Никога не съм се пазила кой знае колко.
Освен бебето,което на 20-я ден беше 5 кг съм носила и оше куп неща.
И не съм имала проблем.
След това започнах да нося бебето с количката по стълбите.Трудно беше,ама нямаше как.

И аз бях така :peaceИ с двете не съм се пазила особено,но ако ти имаш кой да ти помага по-добре се пази поне 2-3 месеца Peace

# 25
  • Мнения: 1 919
Никога не съм се пазила кой знае колко.
Освен бебето,което на 20-я ден беше 5 кг съм носила и оше куп неща.
И не съм имала проблем.
След това започнах да нося бебето с количката по стълбите.Трудно беше,ама нямаше как.


и аз така нямам засега никакви проблеми 1 г след секциото...мъкнех 15кг количка натоварена с бебето и багажите още на 20ден...ми нямаше кой да ми помага:xarms:

# 26
  • Мнения: 8 999
Казаха ми поне месец да не вдигам над 10 кг. А през първите дни след операцита - повече от 5. Но пък ми казаха, също така, да не се залежавам и да водя нормален живот - това го спазих на 100 %, лягах си чак вечер, след последното хранене - към 12 часа. До този час сновях като кон. Възстанових се изключително бързо и не съм имала усложнения. Преживях два пъти секцио двата пъти се движех максимално, вдигах по-леки товари, катерех стълби, с една дума - след излизане от болницата не съм държала по-различно, отколкото преди да ме приемат за раждането.

# 27
  • Мнения: 4 784
Просто избягвай да се натоварваш първия месец.

# 28
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
До 3 кг. и половина ми е казвал моят лекар.
И на мен така.
Не вдигай тежести поне докато не отидеш на контролен преглед на гинеколог.Тогава според състоянието ти ще се прецени.На мен ми казаха около 6 месеца, но това не ми се видя реално и не съм го спазвала  Embarassed , най-малкото защото пренасях бебе и количка през стълби.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Поне месец трябва да не се вдига над 10кг

Общи условия

Активация на акаунт