Какви мултивитамини за деца?

  • 29 974
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми пие Саностол, не виждам особена разлика в здравословното й състояние преди и след приема. Сега започнах да й давам Алое за имунната система, но след 3-4 приема категорично го отказа. Горчал й. Таблетки също отказва.

# 16
  • Мнения: 3 675
Не че имам някакви наблюдения върху витамините, но ми се струва, че Марсианците са най-подходящи, защото са под формата на бонбони, с приятен аромат и децата ще ги приемат добре, друго е когато ги пият под формата на таблетки.Но марсианците предполагам са за по-големи деца, над 3 годишна възраст, за да се избегне евентуално задавяне.

# 17
  • Мнения: 302
Sanostol, мисля дори, че и моята майка ми го даваше като малка, но за малки деца определено е добър Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 344
Моята не приема сиропи и аз гледам под формата на бонбони да пробутвам - минават успешно. Само 1 сироп давам герисан - желязо
Освен това съм се ориентирала към по-натуралните, ето ги:

Герисан сироп (4 лв)- дига хемоглобина
Лактофлор за смучене(8лв) - латобактерии, има и с фибри, при запеченео дете
Ями беарс - желирани мечета ( 30лв )
Ескимо кидс (13лв) - рибено масло
Витакинд жел. бонбони (около 12-13лв)- прополис, ехинацея и вит. ц ( това сега ще го почвам)

Редувам ги, не ги давам всеки ден...не е малка сумата, но като не се купуват наведнъж става. Затова пък са от по-натуралните витамини, а детето ми е много капризно на хранене и също беше почнала секи месец да се разболява, така че това е моя избор.

З

# 19
По препоръка на педито вземаме американските мечета Ями Беърс (Yummi Bears)  мултивитамини и отделно Ехинацея.  Супер са, че и мъжа ми ги нападна Simple Smile Педито твърди че са много добре направени и са наистина със стабилна доза витамини, а не само захарни бонбони обогатени с малко витамини.   

# 20
  • Мнения: 149
саностол-много са приятни на вкус

# 21
  • Мнения: 2 908
АктаВит сироп.

# 22
  • Popovo
  • Мнения: 219
нашият педиатър ни изписа Floradix Kindervital.Изписа ни го като имуностимулатор и повишаващо апетита.А аз и давам по една таблетка vit C сутрин и вечер.Но дъщеричката ми е на 1год. и 10 мес. baby_neutral
А когато навърши 3 години мисля да и давам цветен прашец.Ние имаме пчели и затова мога да и давам пчелен прашец без да си го купувам от магазина.Той е натурален природен имуостимулатор и виждам как действа на едната ми племенница.От както й дават се разболява най-много 1-2 пъти в годината.Докато преди това всеки месец боледуваше.Но прашеца е силен алерген и затова преди да е навършило 3год. детето не трябва да се дава. TiredДругата ми пленница се оказа алергична и веднага го спряха. Sick

# 23
  • София
  • Мнения: 1 654
Най-доволна съм от Мултисаностол.

# 24
  • Мнения: 1 322
Аз лично от Саностол-а съм много доволна.

# 25
  • Мнения: 3 929
От изброените съм давала AD Liquid for Kids, но определено не съм доволна. Давах му и Саностол, но не намирам никакъв ефект порожителен от тези сиропи със синтетични витамини. Затова ги спрях. Залагам на това, че Тони обича плодове и зеленчуци и общо взето яде всичко засега.
А иначе свекърва ми и нашата позната фармацевтка казват, че Саностол-ът едно време е бил много добър сироп. Не знам дали и сега е така.

# 26
  • Мнения: 1 322
Много е вероятно да са развалили качеството.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз давам саностол.
Можеш да пробваш ехинацея форте на д-р тайс.

# 28
  • Мнения: 35
А защо смяташ че трябва да даваш нон стоп витамини.  Вярное е, че част от тях действат на имунитета през зимата, но изцяло да разчиташ за да не боледувате- мисля че няма да стане.  Ехинацеята и бета глюкана действат и вирусно и антибактериално. 

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък разбрах, че Мултисаностол е за деца до 3 години, а Саностол - над тази възраст. 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347126.0

Като влязох в аптеката поисках Мултисаностол, но сега виждам, че на опаковката пише само Саностол.... и сега съм объркана. Синът ми е на две години и незнам дали да му давам, това което съм купила.  newsm78 Първо, че на опаковката децата, които са нарисувани са доста по-големи и второ, че в упътването пише за деца една супена лъжица на ден - което ми се струва много, а и деца е твърде широко понятие.

Някой, ако има подробна информация ще съм благодарна....

Общи условия

Активация на акаунт