Абсурдите в България

  • 2 942
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Нищо не ме изненадва вече. В Абсурдистан абсурди има бол.

# 16
  • Мнения: 3 376
Абсурдни са много неща в нашата мила Родина.

Абсурдно е,че по улиците има хиляди бездомни животни и че има хора от чужбина,които искат да се погрижат за тях,но за нашите политици не е изгодно парите,които се отпускат за това да отидат по предназначение-все пак и те деца хранят Tired

Абсурдни са ни летищата,улиците,строителството.

Абсурдно е че няма и една нормална детска площадка със съоръжения,които да са безопасни и където мога да съм спокойна когато заведа детето си.Всъщност в Русе нямаме детски площадки...може би подобия на такива.

# 17
  • Мнения: 340
заевих че не искам повече да ме безпокоят,но не се свърши до тук.

Аз не смятам ситуацията за абсурдна.  Когато получиш призовка, трябва или да се явиш или да обясниш защо не можеш да се явиш.  Ако брат ти просто е игнорирал призовката, нормално е да го пуснат за издирване.  Плюс това, защо смяташ, че можеш да заявяваш на полицията, че не искаш да те безпокоят??? Те да не са на твоите услуги?

Когато живеех в САЩ ми откраднаха кредитната карта докато бях на почивка във Флорида.  След 6 месеца получавам призовка, че са хванали крадеца и трябва да се явя като свидетел.  Живеех в Бостън.  И няма искам-не искам.  Викаха ме на дата, на която трябваше да съм командировка извън страната.  Обаждах се да помоля да се отложи датата за да не си развалям командировката.  Съгласиха се, но трябваше да попълня писмена молба и да представя документи, че не лъжа.  Накрая ходенето ми се размина, защото защитата и прокурора бяха постигнали споразумение и казуса мина без процес, но аз си загубих много време заради тоя тъп крадец.  Но никога не съм смятала ситуацията за абсурдна.  Ако свидетелите не са принудени да участват в наказателния процес, как иначе ще се наказват престъпниците?

Жалкото в България е съвсем друго-- не че процедурите на закона са били спазени във вашия случай, а че не се спазват в много други, още по-сериозни случаи.

# 18
  • Мнения: 1 572
аз също мисля че абсурди има навсякъде и защо само тези дето са в българия виждаме и коментираме , аз живея в белгия и за 1 година се нагледах на повече абсурди тук отколкото за 30 в бг

# 19
  • Мнения: 12 665
Удивително. Колко години живееш извън България. И през тях ли забрави българския или, по-вероятно, никога не си го знаела?


От 1999год.
Какво имаш предвид с това,че съм забравила или не съм го знаела newsm78

Това, че пишеш доста неграмотно. Видях ме, чух ме.  Ами заедно се пише. И не виждам смисъла на темата. Ако искаш да предупредиш някои, кажи какъв е случаят.Ако искаш просто да поплюеш, уелкъм. Доста ще те приветстват.

# 20
  • София
  • Мнения: 346
Случаят е ясен , темата- също, само злобните забележки не са ми ясни newsm78 . Ама то тук все има някой нещо неразбрал  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 878
Да бееее, не се ли научиха тези хора! Заедно се пише "видяхме", "чухме".
 Не знам къде са учили някои хора! Ми дразнещо е, научете се !

# 22
  • Мнения: 489
Да бееее, не се ли научиха тези хора! Заедно се пише "видяхме", "чухме".
 Не знам къде са учили някои хора! Ми дразнещо е, научете се !
То това е абсурдът, според мен.

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Случаят е ясен , темата- също, само злобните забележки не са ми ясни newsm78 . Ама то тук все има някой нещо неразбрал  Laughing

забелязала съм, някои хора като не знаят какво да кажат по дадена тема и се 'хващат' за правописа
много модни са в последно време във форума изказвания от рода кратко, хапливо и сеирджийско за потреблението, по възможност без емотикони, лаф да става или вместо запис/цоп/пльос в темата.

звучат ми като заядливи лелки, дето се заканват да кажат на майка ми, ако не се науча да пиша правилно  Grinning
 



# 24
  • Мнения: 256
Абсурдите в България ... айде стига вече. Нали до 1999 си живя ла  Laughing в България, наистина ли забрави как е живота в родината?
Виж сега, и аз не живея в България, и аз отвреме навреме ходя да виждам близките си. Дразни ме обаче друго - като се прибера тук и почват да ме питат българите имигранти - е, как е там, много ли е гадно, я разкажи сега да се похилим. Еми не е гадно, никой не трябва да забравя откъде е тръгнал, върнала съм се там, знам какво е и нищо не ме дразни.
А относно случката - това може да се случи насвякъде. Само си помисли колко хора с еднакви имена има, например. И да, те също страдат от системата, особено ако някой адаш здравата го е закършил. Не го отдавай на родното законодателство, по-добре се радвай, че институциите действат.

# 25
  • Мнения: 2 471
ПО темата вече казаха - законът е такъв. Мога да разкажа за случай от работното ми място. Фирмата ни беше лицензиант на известна компания. Непрестанно се водеха дела относно "пиратството" на авторски продукти. Та ние, като ответник по делата, сме длъжни да се явяваме и да удостоверяваме кои наши продукти са "крадени" Колежката, оторизирана за това, пропусна няколко дела и те бяха отложени по наша виня. И накрая, една сутрин и звъннаха на вратата и я арестуваха. Оказа се, че всички засегнати по делото фирми са си питали ушите и около 10-на колеги от различни фирми бяха арестувани. Ми, не е редно да размотаваме съда особено, когато е в наш +делото. такива са законите и същото може да се случи навсякъде по света. Неприятно ми е, че емигрант си позволява да говори за абсурдите в БГ. И да допълня - брат ми живее в USA от 20г, сестра ми във France  от 8г. Да не си помислите, че съм против емигрантите.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Подобни абсурди има навсякъде.

Моят абсурд не го има навсякъде....Имам няколко:

1. 2000 година майка ми беше пребита от един иподякон в собственият ни двор. Имаше доказателство от лекар, статия в Нощен Труд със снимка и поиска проверка, за да заведе дело. След 2 месеца получи обяснение, че тя е пребила иподяконът.

2. Съсед решава да строи хотел. Дигна ограда, която в едната част е 3.60 метра ( при разрешени 2.40), а най-новото е, че в частта с 3.60 метра сега има и хотелски апартамент с прозорче на банатя към нас ( да не говорим, че хотелски стаи са долепени до оградата, а това е забранено, без разрешение). При всяка проверка се измъква (давайки пари, разбира се).

Когато хората започнат да отсяват нормалното и ненормалното свързано с правата им, а не примиренчески да набмлюдават, то подобна тема няма да им се струва абсурдна само, защото е пусната от потребител, който живее другаде.

# 27
  • Мнения: 2 471
Подобни абсурди има навсякъде.

Моят абсурд не го има навсякъде....Имам няколко:

1. 2000 година майка ми беше пребита от един иподякон в собственият ни двор. Имаше доказателство от лекар, статия в Нощен Труд със снимка и поиска проверка, за да заведе дело. След 2 месеца получи обяснение, че тя е пребила иподяконът.

2. Съсед решава да строи хотел. Дигна ограда, която в едната част е 3.60 метра ( при разрешени 2.40), а най-новото е, че в частта с 3.60 метра сега има и хотелски апартамент с прозорче на банатя към нас ( да не говорим, че хотелски стаи са долепени до оградата, а това е забранено, без разрешение). При всяка проверка се измъква (давайки пари, разбира се).

Когато хората започнат да отсяват нормалното и ненормалното свързано с правата им, а не примиренчески да набмлюдават, то подобна тема няма да им се струва абсурдна само, защото е пусната от потребител, който живее другаде.

Твоят случай няма общо с описания в началото на темата. Примиренчески не съм се изразила никъде. И да - абсурди има навсякъде.  Вкл. и аналогични на твоите.  Рушвети, незаконни строителства, побои.. Не сме единствени грешници на планетата.

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967


Твоят случай няма общо с описания в началото на темата. Примиренчески не съм се изразила никъде. И да - абсурди има навсякъде.  Вкл. и аналогични на твоите.  Рушвети, незаконни строителства, побои.. Не сме единствени грешници на планетата.

Темата не е само за даденият случай. Прочети едно от последните изречения.
Аналогични на моите сигурно има в някои държави (африкански, например), но не и в цивилизовани европейски ( България е такава, нали?).  Peace
Говоря от позицията на опитал и двете страни. Преди 6 години, ако бях прочела подобна тема, щях да вдигна рамене и отмина. Днес не.

Винаги ми е била чудна нагласата на ССФ, в зависимост от това, дали дадена тема е пусната от БГ или от км по-далеч. Нямам време да изровя темите от първата група.

# 29
  • Мнения: 2 471
Kalinka напротив, подобни случаи има и във Франция (давам този пример, защото сестра ми живее там), и В Америка ( брат ми е там), и в Канада ( племенника ми е там) и в Италия - за там пък мога много да разказвам. 

Общи условия

Активация на акаунт