Тежък избор

  • 3 264
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Не, не бих казала. И основанието ми не е, че няма да може да го понесе. Основанието ми е, че никой не знае какво го чака. Лекарите знаят малко и винаги очакват най-лошото. Човешките същества имат неподозирани възможности. Но за да се проявят, трябва и психиката да е оптимистично настроена. Кажи на човек, че скоро ще умре и веднага ще се почувства по-зле.
Кажи му, че ще живее и поне малко надежда и позитивизъм ще го задвижат в положителна посока.
Мразя предварително оповестените присъди и не искам да им вярвам. Много е трудно, след съобщена присъда да вярваш в хубавото.

Дано не се изправяме пред подобна дилема, но по принцип това е отговора.
  Никой от нас не знае какво го чака. Защо трябва да се обременяваме с тежки присъди. Човек винаги трябва да има надежда. Много неща все още са непознати за науката.Чудеса се случват.

# 16
  • Мнения: 216
Естествено 4е трябва да знае, не е малко детенце, да не разбере. Много от тези болести имат поддържаща терапия, контролни изследвания и др. освен ако не е умствено обременено, че да не асимилира, трябва да му се каже. Както всеки терминално болен, ще мине през "5-те етапа на траур"( отрицание, яд, пазарене, депресия, приемане) ролята на родителите е да му помогнат да стигне до 5 етап възможно най-бързо, защото иначе то ще е в отрицание, а те в депресия до края. А дори и да се случи чудо, и да не дойде този фатален край в живота на родителите- така ли трябва да го изкарат? То си е като смъртна присъда- всеки ден 4акаш да ти кажат 4е е твой ред, и всеки ден заспиваш без да са ти го казали днес, но може би утре...

# 17
Наистина тежък избор.Много тежък.Не знам как бих постъпила в подобна ситуация. Все пак гласувах за анкетата с

"Не , ще крия до последно, за да не се тревожи."

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не. Ще крия до последно. Предпочитам аз да поема депресията, притесненията и т.н отколкото да натоваря детето с това. Дори и да не е дете. Бих казала само ако знанието ще му помогне - примерно ако е диабет и трябва да пази диета или цироза и не трябва ди пие или пък спин и не бива да прави секс без предпазни мерки. Не искам и на мен да ми казват. Искам да живея с надежда а не с отчаяние.

# 19
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Незнам. Предполагам зависи от човека. По принцип смятам, че всеки има правото да знае истината и ако аз съм потърпевшия бих искала да я знам, но всеки е различен. Ако не дай си боже трябва да решавам за Георги, някой ден такова нещо изобщо не знам как ще постъпя. Знам за този момент, когато е още малък и да бих му казала, но знам, че няма да разбере, а как ще постъпя ако съм наясно, че всяка моя дума ще му се забива в сърцето не знам и се надявам никога да не узнавам. Никой не бива да остава без капчица надежда.
 Много трудна тема, много болезнена.

# 20
  • Мнения: 3 634
Тежките избори в живота ще си ги правя сама и не бих ги споделяла под формата на гласуване в анкета.
 Има теми, които не са за лафче между приятелки.

Точно така! Чак пък и анкета! smile3506
Надявам се авторката да не е изправена пред подобен избор! Само това би променило мнението ми за темата.

# 21
  • Мнения: 2 070
Тежките избори в живота ще си ги правя сама и не бих ги споделяла под формата на гласуване в анкета.
 Има теми, които не са за лафче между приятелки.

Точно така! Чак пък и анкета! smile3506
Надявам се авторката да не е изправена пред подобен избор! Само това би променило мнението ми за темата.
о,я стига,всички сме силни когато съветваме за чуждия избор.
моля се да не съм изправена пред такъв избор.как да кажа нещо на детето си,което и аз самата ще отказвам да приема?и да, бих пробвала алтернативно лечение.

# 22
  • Мнения: 7 723
...не разбирам само защо повече от половината гласоподатели
пишат, че ще кажат за това на детето си.... Thinking

...питам си само...

# 23
  • Мнения: 5 468
Не искам Господ да ме подлага на подобно изпитание. Не искам да се случва  Confused.
Няма да кажа.

# 24
  • Мнения: 6 206
Тежките избори в живота ще си ги правя сама и не бих ги споделяла под формата на гласуване в анкета.
 Има теми, които не са за лафче между приятелки.
Точно.
Моля се дано темата да е провокирана от нечие любопитство, а не истинска дилема. Praynig

# 25
  • Мнения: 2 035
Не искам Господ да ме подлага на подобно изпитание. Не искам да се случва  Confused.
Няма да кажа.

...и аз...
И дай Боже на никого да не се случва!  Praynig

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
В другите държави е прието да се информират неизлечимо болните. Човек може да иска да си довърши някои дела, да изживее нещо, да си уреди наследството и др. Само у нас се крие горчивата истина. Така се получи и с татко, но с течение на времето той ... разбра.
Съвет на психолозите - трябва да се казва, а кой как ще постъпи и какво точно ще каже, това решава семейството на болния.
Относно лечението - трябва да се опита ВСИЧКО.

# 27
  • Мнения: 1 470
Боже,дано на никой никога не му се налага да прави подобен избор Praynig Praynig Praynig

Аз съм силна и агресивна,но такова нещо...Не знам...Иска ми се да крия до край,но дали ще издържа...Боже пази децата ни!!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Странна тема, пък и анкета Thinking ... На тази възраст  криеницата е безсмислена.
Ще направя всичко възможно, ще опитам всякакви методи и алтернативи.

# 29
  • Мнения: 2 407
Може би не бих,защото тази диагноза може да срине тотално детето.

Общи условия

Активация на акаунт