дете на 1.7г.

  • 2 852
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
firebird-  детето яде само от навършването на годинка.2 месеца след това вече успяваше и със супата да се справи(въпреки че се капеше много). Следобяд  давам плодово пюре, защото това иска и е невъзможно (при нас) да се насилваме. Свикнала е с общата храна.

Мерси за отговорите на всички!!!:)

# 16
  • Мнения: 209
моят син е на 1,8. не дъвче кой знае колко добре, но аз и не насилвам нещата. на закуска яде: попара, кис. мляко с бисквити. козунак с прясно мляко.., на обед си изяжда супата (190г.) с малко хлебче и второто (190г.) със сирене. за следобедна закуска това което са направили от кухнята плюс някакъв плод. за вечеря е само на АМ преди лягане.

# 17
  • Мнения: 224
Тя и мойта дъщеря не е от много апетитните, но и аз съм й свикнала вече. Има периоди , в които яде съвсем аскетично, а други - в които хапва всичко по пътя си /друг е въпроса, че после плюе  Mr. Green/. Да не чака някое зъбче детенцето и затова да няма апетит?

# 18
  • Мнения: 6 441
И моят син е година и 7 месеца,но пюренца,каквито и да е,не давам от около годинка.Предпочитам да е плод,варени зеленчуци,обща храна.
Колко грама-ами нз точно,колкото му се яде.
За отслабването-имай предвид,че през втората годинка децата казват само от 2 до 4 кг( в сравнение с първата7-10) и значително по-малко сантиметри.
Но ако е свалил от теглото си,по-добре се консултирай с педиатър. Peace

# 19
  • Мнения: 958
според мен, това с грамажите е много относително,
дъщеря ми, от както се е родила, няма изядено цяло бурканче, наведнъж.
Сега яде, по една две лъжички и бяга, или едно - две парченца, баница, питка или нещо подобно,
единствено изяжда цял банан, плодово кисело мляко, или маслини да кажем.
Миналата седмица, 3 дена кара само на мляко, може би заради зъбите,
вчера е яла половин, триъгълна баничка, няколко солети, малко доматче и 3-4 маслинки.
Не съм забелязала да отслабва.
Явно си е до дете, но никога не съм се притеснявала, по колко и кога яде.

# 20
  • Мнения: 1 217
Детето ми яде 4 пъти по 250-350 гр.Ящен е.
Сутрин винаги гледам яденето да е стабилно.
На обед взимаме от кухнята допълнителна порция-изяжда 2 втори.
За следобедна закуска изяжда двата крема.
За вечеря двете супи.
Като между храненията яде какво види-най-вече давам плодове.
И задължително всеки ден,2 часа след закуска изпива пресен сок от ябълки,а през ден и фреш от южните плодове-250-300 мл.
Сега в момента е 13 кг и 89 см.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 558
Наистина е относително. Дъщеря ми е на 1,4 год. и тази сутрин ми я "похвалиха"  от яслата, че изяла 3 попари сутринта. Ми яшно си е детето, а е 10 кг. Никога не съм следяла грамажа.

# 22
  • Мнения: 540
Давам му да яде толкова, колкото той си поиска. Не меря, не насилвам, не моля.
Пие доста мляко, хапва по малко друга храна на обяд, следобедна лека закуска, може пак да е само мляко, лека вечеря и преди сън АМ.

и ние сме точно така наблягаме главно на млякото

Общи условия

Активация на акаунт