Колко е малък света !

  • 4 505
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 407
Слува ми се-даже скоро се засякох с една съученичка във форума.

# 16
  • Мнения: 3 794
Казвала съм си го много пъти. Тази година на летището в Дортумнд се заговорих с българи - момче и момиче, които се оказаха съученици на един мой състудент.

# 17
  • Мнения: 2 448
Имало е съвпадения, които са ме карали да си го мисля, но съм имала и такива, когато съм съжалявала, че не е достатъчно малък...

# 18
  • Мнения: X
Малък е, когато не стоиш и чакаш да се завърти около теб. Не веднъж обстоятелствата са се стичали според очакванията ми без да имам особени претенции. Просто си казвам: "А какво би било ако...?" и нещата някак си странно се случват по заповед на щуката. Laughing

# 19
  • Мнения: 1 180
Преди години отиваме на едни забутани острови /все още не бяха популярни/ на почивка и какво се оказва - на тия две педи земя сред океана ни посреща българка, която си живее там. Отгоре на всичко и инструктора по дайвинг беше българин - Наско.

# 20
  • Мнения: 1 629
Имало е съвпадения, които са ме карали да си го мисля, но съм имала и такива, когато съм съжалявала, че не е достатъчно малък...

най-точният ми отговор Sunglasses

# 21
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Вчера четох в една книга за Теорията за шест степени на разделяне, която има за основа идеята, че ако човек е на "крачка" разстояние от всеки, когото познава, и на две "крачки" от всеки човек, когото тези хора познават, то тогава всеки е на разстояние не повече от шест "крачки" от всеки на тази планета. Подобни теории са поддържани от Ф. Каранти и С. милгръм с неговия експеримент за феномена на "малкия свят".

На мен също са ми се случвали подобни случки. В София преди години се качвам в едно такси с доста багаж, за да се прибирам за празниците. Попадаме в голямо задръстване и се заговарям с шофьора, младо момче, оказва се че също е от Пловдив. В разговора споменавам, че скоро имам рожден ден и той казва, че майка му е родена на същата дата. Попитах го, а майка ти Антония ли се казва - оказва се, че е син от първия брак на приятелка на майка, а аз само бях чувала за него, но не го бях виждала.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 762
Много пъти съм стигала до този извод, но една случка направо си е виц. Разведена съм и имам почти три годишна сериозна връзка, тоест живеем заедно, с друг мъж. Та миналото лято двамата си търсим кола. Отиваме до една автокъща и харесваме един Пасат. Ама много. Качваме се със собственика и отиваме при наш близък приятел, който има сервиз, за компетентното му мнение. Спираме пред сервиза и виждам бившият ми мъж. Излиза той и поздравява собственика на колата. Аз учудено питам от къде се познават. А бившият вика- "Ами аз докарах тая кола от Швейцария"  ooooh! Е, нямаше такъв смях. Оказа се, че бившият ми мъж е докарал колата на сегашния  Laughing Още се смеем на този малък свят  Peace

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 10:43 от abet

# 23
  • Мнения: 2 018
Много често се питам - случайностите, дали са случайности или ние си избираме, те да се случват. За сега везните клонят към това, че зависят от мен. Някак си... поемам отговорността, така да се каже.  Mr. Green  

# 24
  • Мнения: 7 112
Преди години на една козя планинска пътечка в Рила срещнах една колежка.
Пак преди няколко години, целяща се в добирането до една шамандура в морето, се оказах доплувала до един мой съученик.  Simple Smile Голямо търкане на очи дали не се припознавам беше.

Преди две години изпуснах златен шанс да се засека случайно на едно летище с Тити. После разбрах за срещата от мои познати.  Simple Smile

 

# 25
  • Мнения: 10 758
Темата е провокирана от нещо, което се случи днес,
за втори път с един и същи човек, което е невероятно
и което ме изуми, и същевременно ме направи изключително
щастлива  Hug


Случва ми се много, много често.

# 26
  • София
  • Мнения: 320
Това лято в Лас Вегас. Разминавам се спокойно аз с тълпата на тротоара,когато бивам избутана с лакът от мъж и чувам-'Аиде върви ма патко' - Тогава си казах Колко е малък света,а за бисерите на 'българина' - но комент

# 27
  • Мнения: 3 423
Понякога е малък, понякога голям.

# 28
  • Мнения: 7 474
Случвало ми се. Оказа се, че на една съфорумка мъжа и е идвал у нас,
 а с друга имаме общи познати от провинцията Laughing и др. такива съвпадения има. Laughing

# 29
  • Мнения: 606
За света не знам, но София е като вход в 8 - етажен блок.

Общи условия

Активация на акаунт