Яслата 14 - весели, игриви, здрави и щастливи!

  • 11 297
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Момичета, добра вечер!

В стаята се носи миризма на лук... Sick ,
в шкафа ме очаква акациева ракия...  Crazy
и на сополите кошмарни напук  Outta Joint
и доматче руйно ще измия...  Embarassed
и ако стане досадна миризмата  Close
ще си спретна хрупкава салата...
   Laughing

ракийката е домашна и топла, но ми липсва компанията. Мъжа ми не пие, а без другарче нямам глътка... Хехе, и аз като алкохоличка прозвучах. То от дълго кърмене и аз отвикнах от твърдия алкохол. Но не ми пречи.  Joy Надявам се, че лука ще помогне и на нашето носле.

# 181
  • Мнения: 3 214
Гневна   hahaha Слагай масата, че ида  Mr. Green

# 182
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Добро утро!
 Чакам отзиви от "МИСИЯ ЛУК" - има ли ефект?     Laughing  Дали да пробвам и аз се чудя ....
Иначе нашата педиатърка каза сега да мажем нослето /ноздрите вътре/ с едно кремче НИЗИТА - дано то помогне вече против тези сополки ....
Лек и весел петък на всички от мен!  Hug

П.С. - ГНЕВНА, поздравления за стихчето!!!! Страхотно е !!!!  smile3501

# 183
  • Мнения: 2 131
Добро утро! Ей, вие почти си заформихте среднощно банкетче.  Wink
Пробвали ли сте да капете лайка в нослето? Когато положението не е много зазляло, мисля, че има добър ефект. Първо физиологичен разтвор и после - отвара от лайка. Реално е напълно безвредно, така че, според мен, дори и по-често да се използва, няма проблем.

# 184
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
ВечеПетя , ще те чакам  довечера по същото време на масата! А също и другите мами, изпробващи метода.  Hug
donikka , благодаря! Ще изчакам две-три нощи, за да видим какъв ще е резултата и ще ти кажа  Wink
Снощи като одитох в стаята да си легна така миришеше на лук... ooooh! че си скрих носа
 под юрганчето, за да не усещам толкова силно миризмата! Но щом е за детето - на всичко сме съгласни.  Sunglasses

# 185
  • Мнения: 2 274
Пишете ни и нас в редиците на болните. Снощи като го слагах да си легне нещо се разкиха, но се надявах тайно, че нещо го е подразнило, а не започва хрема! Е, да, ама не! През ноща се събудих от затрудненото му дишане. Оказа се, че има и температура. Цяла нощ не съм спала, будеше се точно през час, за да му промивам носа. Сега Т няма, но сополите са зелени  Sick! По-късно ще го водя на лекар! Надявах се да удържи по-дълго на яслата, без да се разболее, но уви!
Мони, много гадно, че Митака е с ангина! Дано бързо да му мине!

# 186
  • Мнения: 3 214
Гневна, ние не сме сред изпробващите лука все още, но това не пречи да се присъединя на масата  Mr. Green Иначе, и Моника снощи похъркваше малко, но няма хрема засега. По-скоро някакви задни секрети я дразнят. И миналия месец беше така за около 2 седмици; до хрема не се стигна. Дано и сега устискаме  Praynig
Рени, дано не е нищо сериозно при Боил  Hug

# 187
  • София
  • Мнения: 2 437
Гневна браво! Страхотно си го спретнала. Мисия "лук" засега не дава ефект, но аз съм упорито рогато животно Laughing, така че ще продължавам. Сутринта едвам проветрих, а мъжа ми ме подиграва, че на него не му давам да яде лук, защото мирише, а сега съм го нарязала под носа си Mr. Green Довечера ме чакайте и мен тук Grinning
РД ще има предупредих майките, че сме с ангина, която не е вирусна и всички казаха, че ще дойдат. Митко е жизнен, не ми е вдигал темп. поне не висока, която да ме притесни, но не яде от гърлото. Мине не мине и ми казва жално "маминко бои гълото" и нали се сещате на мен какво ми е Cry Кара на Данонино, чайчета, кисело мляко и банани. Друго не близва. Надявам се Умкалора да помогна при нас и да оправи гърлото.
benighted жал ми стана за Бу. Дано не е нищо сериозно PraynigНие първия път изкарахме 5 дни, после две седмици, сега като се оправи се моля на три Laughing Петя браво на Моника май тя е една от малкото, която удържа фронта откъм сополите Hug
 

# 188
  • Мнения: 568
Вероника е с постоянна хрема откакто е на ясла, ще следя също дали има смисъл това с лука.
Аз вече спрях да се опитвам да излекувам хремата - капките - нула ефект каквито и да са.
Пробвах обмазване на нослето отвътре с мед вечер - дава резултат за момента и сополите спират, но след два дни - нови.

# 189
  • Мнения: 1 114
Това с лука го пробвах преди време, даже и чесън сложих. Освен ужасната миризма, ефект - нула. Ако има бактерии в носа няма как да мине от бабини илачи, трябва си лечение.

# 190
  • Мнения: 2 274
Мони, Боил като беше с ангина много му помогна чай от лайка, но да е от насипния в пликовете, а не от пакетчетата! На 1 ч.ч. вряла вода, слагам 2 суп. лъжици цвят и покривам да се запари. Като изстине, прецеждам, слагам мед и му давах да пие. Мисля си че благодарение на този чай не спря да се храни нормално и не се е оплаквал, че го боли. Зачервяването на гърлото мина още първия ден, но сливиците продължиха да са надути. Поне не стана гнойна ангината. Стискам палци на Миташки скоро да му мине.

# 191
  • София
  • Мнения: 2 437
benighted мерси ще му направя и аз такъв чай. Имам и домашен мед, така че ще сложа от него.

# 192
  • Мнения: 250
След една седмица прекарана в къщи Тишо се държа много добре днес.Сутринта не плака въобще,сам си извади пантофите и си прибра ботушките.Влезе усмихвайки се на г-жата и и даде бележката.Като го прибирах обаче плачеше,защото като се отваряла вратата все очаквал него да вземат.
Дано само не се разболява скоро,че ми се вижда един такъв тъжен и оклюмал.

Бързо оздравяване на всички болни.

# 193
  • Мнения: 566
Ох дано всички болни дечица бързо оздравеят.
За хремата, аз съм пробвала какво ли не, еми нищо не помага, единствено не съм слагала - лук и мед запарени за 30 мин и след това се слага от сока в носа, но много мирише и малкия ще реве много.
Имам едно нещо като олио/от Швейцария/, една приятелка ми даде да го пробвам мазах го вечерта преди да заспи, на сутринта сополките бяха наполовина, дори и по-малко. Но до толкова.
Нашата хрема е повече от 2 седмици, не минава и от АБ, от 7 дни не е на ясла и си има, сега давам калциев глюконат/на ампули/  и вит.С, ако е алергия ще отмине, тъй рече педито. Днес ни е първи ден, ще давам 5 дни, дано мине хремата.
От сряда ако е здрав и той ще ходи на ясла.
Я кажете вие ще присъствате ли на коледното тържество, нас няма да ни пуснат сигурно.

# 194
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро! Ей, вие почти си заформихте среднощно банкетче.  Wink
Пробвали ли сте да капете лайка в нослето? Когато положението не е много зазляло, мисля, че има добър ефект. Първо физиологичен разтвор и после - отвара от лайка. Реално е напълно безвредно, така че, според мен, дори и по-често да се използва, няма проблем.

При нас не помогна. Два дена наливах по един капкомер в носа му от тази отвара от лайка. Ама тц... Sad

Общи условия

Активация на акаунт