Разтриване на гърдите с кърпа

  • 2 136
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 362
Този "метод" вече се отрича от всички.Подготовката на гърдите става със специалните за тази цел кремове,около 1 месец преди раждането Peace

# 16
  • Мнения: 2 013
Не съм ги разтривала с кърпа, в осмия месец започнах да се мажа с Гармастан. Нямам проблеми.

И аз не съм правила никаква подготовка!!!Доки ми спомена за подобно загрубяване на зърната,но не мисля и да опитвам.И аз смятам че е отживелица.
Препоръчаха ми Гармастан-ето това вече ще си го купя!!!! Peace

# 17
  • Мнения: 14
Благодаря на всички ви за отговорите, бяхте ми много полезни smile3525 и аз мисля да се доверя на кремчетата  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 306
И аз не съм правила нищо специално като подготовка за кърменето. А при него е важно позата на бебето и правилната захапка, за да няма проблеми, нищо друго.

 Peace

# 19
  • Мнения: 2 521
И аз не съм правила нищо специално като подготовка за кърменето. А при него е важно позата на бебето и правилната захапка, за да няма проблеми, нищо друго.

 Peace
Напълно съм съгласна с това Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не с кърпа могат да се предизвикат контракции.През деветия месец можеш да мажеш с кремчета.Аз си взех Лансинох , но не знам дали преди да започна да кърмя ще го използвам.Мисля , че е малко безсмислено  Peace

# 21
  • Мнения: 9 814
Тази подготовка за кърмене може да доведе и до ефективни контракции.
Доста гинеколози препоръчват този метод за започване на раждане при преносване.
Така че, е и доста опасно.

# 22
  • Мнения: 798
УФ!  #2gunfire
Поредният безумен мит, който неизвестно защо все още препоръчват. Отиход в една болница в ден на "отворените врати" и там акушерката същото каза. Просто побеснях, че разпрострастраняват толкова актулани и хубава информация за кърменето, а дори не са я чели!
На мен да посъветваш бременна жена да си търка гърдите с хавлиена кърпа е като някакво извратено мъчение  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Но аз от сърце съветвам свяка бъдеща майка, когато започне да кърми бебчето си още първия път - може да си направи топъл компрес на гърдите (отново с кърпа, но навлажнена с топла вода или просто постояла на радиатора) за отпушване на каналите. Топло, облекчаващо и приятно. Така постъпих с първото си бебче по съвет на приятелка и кърмих успешно близо три години, така ще постъпя и с второто, което чакам всеки момент и се надявам отново да минем без стрес още първите ни мигове заедно.
В тази връзка никакви кремове никога не съм ползвала, единствено първите дни, докато ми бяха по-чувствителни гърдите оставях по капка кърма да засъхне на зърното и ... както казах, всичко беше без никакви проблеми.  Grinning

# 23
  • Мнения: 305
И аз съм сред тези, които не са подготвяли зърната за кърмене - и не съм имала проблеми.
Тя, природата, си знае работата.

# 24
  • Мнения: 822
Даа,едно време така са практикували,но моето мнение е : Не правете това!
Зърната са ерогенна зона,разтривай ги има доста голяма вероятност да си докараш и контракций,за които е малко раничко.
Сега има кремчета,като на Авент или Гармастан,които са подходящи за целта.
Но най-важното е правилното поставяне на бебчето на гърдата да суче,когато се роди.
и аз съм на това мнение

# 25
  • Мнения: 2 447
И аз не съм правила нищо специално като подготовка за кърменето. А при него е важно позата на бебето и правилната захапка, за да няма проблеми, нищо друго.

 Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 2 015
На мен ми бяха изписали някакъв крем с който ги мажех.Не е  излишно поне някаква подготовка на зърната.Ама забравих как се казваше крема newsm78.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм правила нищо специално

# 28
  • Мнения: 493
Бях с тежка бременност последните 3 месеца,забраниха ми разтриването и барането на гърдите,след като родих се мажех с Гармастан.

# 29
  • Мнения: 1 328
Аз съм за кремовете без отмиване. Гармастан-а не е сред тях доколкото знам аз.

Общи условия

Активация на акаунт