Децата и ските

  • 43 490
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Да добавя, от стари скиори съм чувала, че детето е готово да се качи на  ски, когато може само  да си носи ските, щеките и обувките.

...а аз, че се качва на ски, тогава когато пожелае.

За протокола: дъщеря ми се качи на 3 г. и половина. Имаше желание още предишния сезон /на 2 и половина/, но тогава беше още с памперс и аз й отказах защото нямаше кой да се грижи и за памперсите й на пистата.

Вече няма търпение да кара ски и тази година, а аз се надявам да покараме и двете заедно. Аз се качих на 6 години.

# 16
  • на път
  • Мнения: 2 804
На 2 години и 6 месеца. Вече 2 години се лъзга под кабинка на Банско, но чакам с нетърпение тази зима за да го запиша на ски училище. Не го искаха преди да е навършил 4 години.
Караме заедно под кабинка, но ми се иска да усложним тази зима пистите .... че ще забравя да карам ски от шусове...

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Синът ми беше на 9 години, когато го качих на ски за първи път. До тук 3 пъти съм го водила на ски ваканции и много бързо схвана идеята, как да кара.
Малката, 3 и половина, тази година мисля да й е първия сезон. Вече сме купили екипа, тя с кеф се гласи и си слага каската и очилата, дано с такова желание се качи и на ските Simple Smile Но не очаквам големи постижения от нея. Прекалено малка ми се струва, за да схване точно какво трябва да се прави и защо.

# 18
  • Мнения: 1 012
малко офтопик, но откъде купувате ски-екипа и какви марки препоръчвате за момче на 4 години?

# 19
  • Мнения: 737
И двамата започнаха на 4 години и на двамата им се отразява чудесно Peace
Ски все още не купуваме,а екипите са от Сити центъра от спортните магазини

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
...откъде купувате ски-екипа и какви марки препоръчвате за момче на 4 години?

Екипите от спортните магазини. Марката зависи от много неща като цена, качество и предпочитания - също както при възрастните.

# 21
  • Мнения: 3 576
И аз се включвам малко офф, за екипите.
Понеже ще ни е за първа година и още не знам какво точно да купя.
Самите ски и принадлежности предполагам ще ги осигурят от училището.

Но за дрехите не знам - купила съм ски долнище и се чудя сега за яке дали трябва да е специално за ски?
Всичко идва оттам, че детето има прекалено много якета (сигурно повече от мен  Blush) и има една много хубава пухенка, която аз си мислех да ползвам за ските.
Но познати ми казват, че трябвало да е специална, защото в обикновените децата много се изпотявали...

Трябва ли и каска задължително?
Термобельо?

Нещо да изпускам?

Благодаря Hug

# 22
  • на път
  • Мнения: 2 804
..... дали трябва да е специално за ски?
Всичко идва оттам, че детето има прекалено много якета (сигурно повече от мен  Blush) и има една много хубава пухенка, която аз си мислех да ползвам за ските.
Но познати ми казват, че трябвало да е специална, защото в обикновените децата много се изпотявали...
.....

Не е нужно якето (въобще екипът) да е фирмен. По-важно е от каква материя е направено (непропускаща влага "отвън навътре", дишащо, пропускащо навън влагата на тялото - имат коефициент за тези показатели и колкото по-висок е толкова по-добро е) за да не се мокри (падайки) и поти детето. Важно е и екипът да не е дебели обемен за да не ограничава движенията на детето.
Каската също е задължителна според мен особено когато децата са малки и не знаят как да падат и как да се пазят ...

# 23
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
На 4 и половина г., организирано от детската градина. Един ден аз бях свободна и си викам бе я да ходя да видя какво се случва с малките скиори. Те едни доволни, със зачервени бузи обядваха и с нетърпение очакваха да яхнат ските. Пускаха се по не много стръмни склончета и много добре се чустваха. Следващите 2 години пак посещаваше за 1 седмица този курс от дет. градина. Но се научи да кара, когато отидохме заедно на ски почивка, беше на 6 и половина г.. Ако знаете с баща си по какви писти се пускаше, от тогава още ми е права косата... Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Надя, пухенката не е подходяща, защото ще му е много топло.
Аз препоръчвам панталон със тиранти или гащеризон.
За дъщеря ми взех поларени блузи/от ски магазин със съответните етикетчета как това пропускат, пък онова не/ уиндстопер /суичер който не пропуска вятъра/ и яке за ски. В зависимост от времето може да се комбинират 3-те заедно. Само яке и поларена блуза или уиндстопер и поларена блуза.

Каска - задължително. Очила също задължително.
Поне 2 чифта ръкавици за ски.  

Аз карам ски с термобельо, но дъщеря ми е по-държелива на студ и беше с обикновено.

# 25
  • Мнения: 5 255
Трябва ли и каска задължително?
Термобельо?
Каска и очила задължително !  Peace
Дъщеря ми има две каски за колело и една за ски  Crazy
Аз купувам поларени блузи - също са подходящи.
Хм...пак съм преписвала от Иса  Mr. Green

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 15:21 от mam@

# 26
  • Мнения: 1 012
олее, направо с е шашнах... Crazy
И какво представляват т.нар. поларени блузи /може ли снимка/ - това вид флисове ли са? И да питам още- добре, можете ли да ми препоръчате най-икономичната марка екипировка, която си заслужава да се вземе за детеMoney, марка каска/какво да съблюдаваме или да избягваме при избора/аз мислех, че за колела и ски са едни и същи каските/ Stop ooooh! Tired, очила - с цветни стъкла ли е по-добре/марка, ако някой може да препоръча такава?
 Дали може да се поръчат такива неща от нета и бг фирми надеждни ли са??

А трябва ли да го мажа със слънцезащитен крем?/Аз така бях изгоряла в лицето една година от каране в мъгла Mr. Green
 
Ох, дано да му се отдаде, че да си заслужава инвестицията!  chef

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Миналата година в градината на сина ми предлагаха ски училище, но той беше 2-ра група и комай не ни поканиха, само 3-та и предучилищната ходиха.
Тази година ще го пусна, ако има такава оферта.
Само се чудя дали не беше след Нова година. Върти ми се нещо като да беше февруари-март.

Относно екипировката, тъй като за мен ските са абсолютно непознато средство за придвижване, спорт, забавление и каквото и да било, поради неистовия ми ужас да заема позиция, различна от правия ъгъл спрямо земята, когато съм в движение,мисля да се доверя на консултантите в някой магазин за спортни стоки, което означава, че пладнешки ще бъда обрана, ама няма да е сефте Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 255

поларени блузи
Каска и очила се мерят с дете.
Първо се купува каската и по нея се напасват очилата  Peace

# 29
  • Мнения: 3 835
.....тъй като за мен ските са абсолютно непознато средство за придвижване, спорт, забавление и каквото и да било, поради неистовия ми ужас да заема позиция, различна от правия ъгъл спрямо земята, когато съм в движение,.........

 Joy Joy Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт