моят план за отбиване

  • 1 556
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 443
Моята схема беше почти същата( с тази разлика,че не го бях планувала,но като усетих накъде отиват работите помогнах,колкото можех) и нещата минаха без никакви проблеми.
За един месец махнаме сутрешното кърмене.После за още толкова и вечерното.Замествах ги с книжки,мечовци и кукли за спане.
И нямаше тръшкане,ревове.Дано и при вас нещата да минат плавно. Hug

# 16
  • Мнения: 6 443
Дублирах се,извинете ме!

# 17
  • София
  • Мнения: 932
Записвам се да следя темата, дъщеря ми също е на година и 5 месеца и също я кърмя сутрин, обед и вечер - по няколко пъти. Проблемното при нас е , че тя ми отказва друга храна, особено закуската никога не я иска.Често ми отказва и обяда , знае че ще суче, затова искам да махна поне обедното кърмене,като Деси  и да останат сутрешното и вечерното. Мисля че вечерното ще ми е най-трудно, защото тя не само че заспива само с кърмене, но и се буди най-малко по 3 пъти на вечер и иска да суче, не защото е гладна, но иска  и ако не дам се разсънва и става или да плаче или да играе с часове, точно тези среднощни закуски най-много ме мъчат, ако някой има идея как да ги махна и въобще възможно ли е това да споделя, ще съм благодарна  bouquet.
Иначе Деси, плана ти за отбиване ми допада много  Peace, друг е въпроса че духи-пухи е права, че ние хубаво планираме ама децата ни си имат други планове явно и въобще не им е до нашите схеми и планове, относно отбиването. Иначе лично аз бях решила, че ще кърмя до годинка, ама ето на вече отдавна я мина годинката, сега си мисля до две максимум, като почна да отбивам от сега, ама де да видим, все пак ние сме родителите.

П.П. Забравих да кажа, че Жасмина също спи при нас в нашето легло, това явно ще е допълнителна трудност за отбиване, а и идея си нямам как да я накарам да си спи в креватчето, ясно ми е че ако я оставя да се дере от рев , ще реве , ще реве и ще свикне ама аз не искам така.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 15:15 от nellyani

# 18
  • Мнения: 5 602
.. и идея си нямам как да я накарам да си спи в креватчето, ясно ми е че ако я оставя да се дере от рев , ще реве , ще реве и ще свикне ама аз не искам така.
Ние доближихме кошарата до спалнята,мъжа ми изравни нивото й със спалнята,сложих възглавници за"преграда" и сега хем си е до мен,хем в леглото си.Отначало гушках детето много,сега е по-самостоятелен в креватчето си Simple Smile

# 19
  • Мнения: 873
хора,минаха 10=тина дни,а малката все така си поплаква преди заспиване и след събуждане наобед.вярно,че спането не е под режим-спи,когато и се спи,но дали в това е причината newsm78гушкам я много,пея песнички и все се надявам,че ще си заспи спокойно.а тя поплаква(сълзи не пуска,обаче) и изглежда разочарована Sadколко ли време ще и трябва?а на мен колко време ще ми трябва,за да не се налага да се изцеждам.не че се цедя всеки ден,но от време на време изкарвам по 10=тина мл. в чашка и тя си ги пийва Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 443
Деси,според мен е нормално да си поплаква,все пак я лишаваш от едно от любимите неща и за двете ви.

И в тази връзка да попитам-задължително ли е да се пият хапчета за спиране на кърмата?Преди около 4 месеца плавно спрях да кърмя,но все още усещам напрежение в гърдите и като ги стисна излиза кърма.Наскоро на една приятелка,кърмила,която също спря по плавен начин кърменето откриха бучка и и казаха,че е от неправилно спиране(не тумор,някакво образование).Знам,че трябва да отида на лекар,но тези дни не ми остава време и искам да се консултирам с вас.

Общи условия

Активация на акаунт