пият ли сок със желание?

  • 2 972
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Изобщо нищо не иска да пие, дори и млякото. А плодовете и зеленчуците като ги усети в лъкжицата в сурово състояние направо ги избутва с езика и не иска да ги помирише

# 61
  • Мнения: 1 121
По колко сок или плодове давате на вашите деца?Аз правя сок от 2 ябълки,около 60мл и едвам го изпива(дори и от друг плод да е).Давам вместо сок някои път един намачкан банан,него го яде без зор  Laughing.Незнам да подслаждам ли,че да пие повече...

Много обича банани, ябълки, праскови и мандарини. Яде ги с голям кеф. Сокове също пие, само, че не прясноизцедени, а от пластмасова бутилка. Най-много обича сок от ябълка и ако му позволя без проблеми може да изпие един литър за нула време. Номного обича и прясно мляко, затова вместо сок в повечето случаи му давам мляко, от него пие по 2-3 чаши на ден. Но на вас ви е рано за мляко. И не се притеснявай, че не пие сок, нали все пак се храни? Не подслаждай, че най-много да го напълниш с кариеси от рано.

# 62
  • Мнения: 259
ТЯ      на около 11-12м
ТОЙ   още предпочита  само и единствено на мама цицата!

# 63
  • Мнения: 3 092
Не съм се засилвала да и давам сок , но на 10 м . определено си хапваше банани , круши и  ябълки .Другите майки вече са ти дали достатъчно идеи . Simple Smile И аз смятам че яденето на плодове е по добър вариант от соковете , стига детето да ги хареса .
Между другото защо е нужно в темата да се включват майки , за да казват че  децата им били само на кърма или че не пиели нищо друго нито сок , нито чай нито вода ...малко не е по темата .....
И моята дъщеря за справка достатъчно дълго е била само на кърма и не е пила нищо , ама де да знам - в гърдите ли да се бия или да ви напиша ферман как кога и с колко я захраних независимо че не това интересува авторката ... Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 17 596
А колко голямо е детето?
Не подслаждай соковете...

# 65
  • Мнения: 1 372
Не подслаждай соковете! Не знам колко е голямо детето и дали 60 мл не му идват много.  Моята дъщеря преди ги предпочиташе повече, напоследък не ги харесва. Предлагам й, но ако не иска да пие или не и харесва не я мъча. Когато си реши може да го изпие и целия на веднъж

# 66
  • Мнения: 2 336
Не подслаждай соковете!
Преди не ги пиеше много но сега и вода и сок пие не доста, а много.

# 67
  • Мнения: 199
Не подслаждай соковете! Не знам колко е голямо детето и дали 60 мл не му идват много. 
Моля ви четете преди да пишете... Sad Вече споменах, че е на 10 месеца.За тази възраст 60 даже е малко.

Благодаря на всички за идеите  bouquet продължавам да следя.Днес пробвах да й дам парченце да ръба,но се получи.Само смучеше  Wink.Утре ще пасирам или настържа.

# 68
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
И двете ми деца обожават плодовете под всяка възможна форма - цели, на сок или на пюре. За което, разбира се, много се радвам. Никога не съм подслаждала сока обаче.  Naughty Аз съм противник на излишното даване на захар, което рано или късно води до привикване и търсене на сладко. Такава е моята логика. Но! Има деца, които просто не обичат плодове. И възрастни също. Между другото аз съм такъв пример. Не обичам плодове и това си е. Та си мисля, че не бива децата да се насилват в нещо. Ако не обичат плодове, то насилственото даване може по-скоро да ги отблъсне, а не да изиграе положителен ефект. Така че - нека да е с мярка, е моят съвет.

# 69
  • Мнения: 2 015
Моя и сега сокове много не пие Naughty

# 70
  • София
  • Мнения: 23 130
До годинка не смятам да давам сок, защото е вреден, заради киселината, която съдържат!  Peace

# 71
  • Мнения: 1 080
Харесват му соковете.
60 мл. защо да е малко бе добре си е!!!

# 72
  • Мнения: 3 695
Сок предложих чак след година и нещо.   Peace На 10 месеца и вода не искаше, само кърма.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 337
Колко е голямо детето и къв ти е зора да пие сок по-точно.
Хубаво е да пие вода и чайчета евентуално - плодовете да си ги яде.
Моят син пропи сокове след година и половина май беше....
А да подслаждаш сок , за да пие е някакво безумие...

Сега прочетох възръстта - на 10 месеца разбира се че може да яде ябълка...ако се дави, по-добре на пюре отколкото на сок.
Аз лично от 6 месечен му давах плодовете да си ги ръфа както може. просто избирах по-меки в началото....

# 74
  • Мнения: 18
Моят син не харесва соковете, по време на захранването успях да го прелъжа да пробва различни сокчета на ХИП. Но не им е голям фен. С водата също трудно, до скоро не пиеше въобще, но му хареса със чай от лайка на Хип и така стигна до 100мг на ден. Едва от седмица я пие чиста. От плодовете, бананче на парченца, днес малко грозде без ципата, давам му и пюрета. Това че не ска сокчета отдавам на кърменето, явно от кърмата си получава каквото му трябва и няма нужда от друго. Но ако е на АМ пробвай да му даваш плодове, дори и печени за да помагат на метаболизма.

И друго се сетих да ви питам?Как реагирате,ако откажат храна...Знам, че не била да се дава,ако не иска обаче нещо отвътре така ме дразни .... да не би да остане гладна,че все се чудя да давам ли да не давам ли....Лъжа я с това,я с онова...(Не че не иска да се храни системно де)

Преди ден имахме четири дни отказ от храна, за първи път се случва, затваряше си устата и почти нищо не искаше. И аз се шашнах, да не би да съм го отказала с нещо, притесних се да не остане гладен. Затова наблегнах на кърменето, въпреки че сега не суче през деня. Според мен е имал нужда от почивка или просто си тества характера. От вчера пак си хапва нормално.

Общи условия

Активация на акаунт