ПОМОГНЕТЕ, КЪРМЕЩИ МАМИ

  • 1 129
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
А как ще си създадем някакъв нощен режим - и това хич не ми е ясно.

Ами дай й малко време да се научи да спи. Някои деца са малко по-трудни в това отношение и им отнема време да схванат идеята, че през нощта се спи непрекъснато.
Малкият ми син спеше само под мишниците ни в началото (непременно трябваше да му е подпряна главата на меко от всички страни, иначе ревеше) и си цокаше на час и половина - два нощем със съответните дълги будувания, докато изкара газовете. Постепенно се научи да спи отделно и да цока на 3 часа - за около месец. Аз не съм правила нищо особено и никога не съм го оставяла да плаче нощем, за да се научи да заспива сам или да се храни под час. Просто следях дали е готов постепенно да се отдели на повече от сантиметър от мен нощем. На месец и половина вече си заспиваше сам спокойно в леглото, а като се събудеше да пръцка, си риткаше и си заспиваше сам отново, без да се страхува и плаче. Но просто трябва време и да следиш и слушаш какво ти показва детето. И винаги да си готова да го гушнеш, успокоиш и накърмиш. Ако даваш на детето сигурност, е по-вероятно да се  научи по-бързо да спи спокойно нощем, защото ще знае, че винаги си там да му помогнеш.

# 16
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Възползвах се от съветите ви и тази нощ беба спа през цялото време при мен. Като се събуди през нощта, я кърмих легнала - така и аз, и тя бяхме по-спокойни. Тя лично се събуди 2-3 пъти, и аз толкова. Дано продължим така и занапред. Все още я кърмя от двете гърди и не знам докога да продължавам така.

# 17
  • Мнения: 2 829
За кърменето от двете гърди-можеш да кърмиш така докато бебето само спре да суче от втората Simple Smile
Браво на теб, че се справяш толкова добре!
Гледай да си създадеш удобства и живота ти с бебето (и с кърменето) да ти е лек и приятен Simple Smile
Успех!

# 18
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Така и така съм отворила тема, да си питам за всичко Embarassed
Пия чай за повече кърма. Днес към него прибавих и семена от копър с идеята чрез кърмата да отиде до бебка и да облекча коликите. Дали правя напразни усилия или има нещо вярно и може и да успея. Вече не знам какво да правя..... Давам Колийф, засега се справяме, но...... не знам докога. Имам и Инфакол, и Саб симплекс - не знам какво да правя с тях и дали мога да ги комбинирам по някакъв начин с Колийф-а?

# 19
  • Мнения: 782
За коликите давай само един препарат, защото те действат с натрупване. Ако решиш, че не помага на бебока го смени с друг, но не редувай днес един утре друг  и т.н. Аз също пиех чайче за коликите на детето, но не забелязах особена промяна, ама и той нямаше много колики та не знам  Thinking но нищо не пречи да пробваш, няма да ви навреди , само може да помогне  Hug

# 20
  • Мнения: 3
Аз правех на беба чайче от семена от копър, анасон и съвсем малко джоджен и й давах да пие от него и бях много доволна, а от капките ползвахме еспумизан L

# 21
  • Мнения: 233
galisis, другите мами са ти дали вече доста добри съвети! Аз само ще допълня някои неща:
За да се преборите по-бързо с жълтеницата, освен сученето, гледай през деня да я слагаш на повече светлина.

За коликите, освен чаят от анасон и копър, който пиеш, спомага и избягването на храни, които предизвикват колики. Това са бобовите култури, зелето и неговите подобни, пикантните храни. Затоплянето на коремчето на бебето с нещо топло също облегчава, както и масажът на коремчето по часовниковата стрелка. Използвайки тези методи, моето бебче беше доста спокойно и коликите бяха минимални. Препарати не съм давала.

Аз също не бих те съветвала да се цедиш, освен ако не искаш да замразяваш кърма. Кърмата ти се регулира според нужди на бебето. В началото, първия месец количествата са минимални, след това постепенно започва да се увеличава.

Общи условия

Активация на акаунт