Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 16

  • 10 051
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 603
Запис, че да не ви изпусна  newsm51

# 16
  • Мнения: 381
запис , нямам нет и скоро няма да мога да се включа

# 17
  • Мнения: 283
Хайде и аз да се запиша в новата темичка!!! Hug
Ох, малко ми е кофти!!! Sad
Ми майка ми е тооолкова сигурна, че след  годинка и половина ще отбия бебо, направо си е убедена жената и даже казва на бебо: "Като с еотделиш от мама и баба ще си те гледа поне за събота и неделя!!!", не че дребо я разбира, де!
Ам акато й заявих днес, че възнамерям да си кърмя бебо и през лятото и демек до 2 годинки, че и повече и тя ме погледна Shocked с ей такив аочи и вика: "Еееее, много е вече, той ще е много голям!!! ", като и казах за вас, какси кърмите дъъъълго и продължително над 2 години, че и до 3 и направо не повярва!!! А тя беше човека, който най-много ме подкрепяше да кърмя!!!
И сега ми е едно такова гадно... Cry

# 18
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Bulechka™,до тогава има толкова много време.Въобще не мисли и не наслаждавай на миговете ви по време на кърмене.Може пък и сам да се отбие,както става с някои бебоци.
Но във всички случаи ти си човека ,който ще реши колко ще суче неговото дете,така че кой каквото иска да си говори-ти имаш последната дума. Hug
Аз не давам и дума да се спомене за отбиване и вече никой не ме и пита. Simple Smile

# 19
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Уф, как забравих, че има нова тема и чакам ли чакам вести от дългокърмещите... doh Да ме ожали човек. Laughing

Айла, и на мен ми стана тъжно, като те четях, макар да помня как двете палавници ти се качваха на главата и играеха кючек.  smile3539 Оказа се, че с теб имаме обща приятелка от форума, а и от младостта (4), също дългокърмеща, но незаписана в тези отчетни (става дума за марулчето Heart Eyes). Та, за теб съм слушала легенди още преди да открия темата. Mr. Green И най-вече свързани с това, че нямах, а и още нямам, възстановен цикъл...

Bulechka™, майка ти ще продължи да те подкрепя, ще видиш!! (Естествено, че няма да я послушаш, но не е в това въпросът. Знам колко много боли, когато мама не е съгласна с теб и те гледа жалостиво Sad) Но твоята скоро ще е размислила и ще се хвали с вас наляво и надясно. Hug Не забравяй тогава да ни споделиш, че да се зарадваме заедно с теб!  Grinning

И аз имам нужда от много съвети за приспиване на пристрастено кърмаче от дядо (респективно баба, кой какъвто опит има), че баща ми се мъчи като грешен  Twisted Evil да я "гътне" по следобедно. Аз откакто тръгнах "без време" да работя в офиса, цуцораната заспива зорлем след пълно изтощение и после вечер е като навита с ключе. Преди малко прочетох от Brrr и ще взема акъл за топлото млекце (с медец -- приспивателно от моето детство), но танците няма да ги постигнем, боя се dancing. Дайте и други идеи, моля!!


Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 23:11 от Мяуче

# 20
  • Мнения: 2 467
Мяуче, с четене на приказки не става ли? На моята девойка и трябват 3-4-5 приказки и е отнесла плувката. Желателно е такива, които знае, че новите само събуждат интереса и имат обратен ефект  Laughing

Bulechka™ и моята майка хич, ама хич не ме подкрепя за това дълго кърмене, но не роптае  Mr. Green Дочуто от разговор между нея и приятелката и "Хем ме ядосва, че още кърми, хем като ги видя гушнати и едно хубаво хубаво ми става!"  Hug
И кърмачето ти още малко като порасне, само ще започне да отбива атаките  Grinning Моята след като заяви на баба си, че е "лоша и пакета" защото не дава да цока, сега не срещам съпротива.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Моята мама не е много фенка на дългото кърмене и не се припуска да каже на Рая, че като я отбия, ще си я взима да си я гледа... и аз направо яхвам метлата  Mr. Green  Първо, че няма да я отбия скоро, второ... кой е казал, че като отбия ще започна радушно да си раздавам детето бабите да си чешат крастста  Twisted Evil
Ама... айд дтрая си... пък то времето ще покаже как ще се стекат обстоятелствата  Mr. Green

За приказките за приспиване - моето диване няма търпение аз да му разказвам приказка (търпи само по време на ядене). За четене на книжка и дума не може да става.
Обаче, открих един сайт с аудио приказки и тях с удоволствие слуша. Качила съм си няколко на телефона и го ползвам за приспивателно устройство в количката. Няма да ви казвам само колко бързо ми пада батерията. За в нас реших да ползвам мп3-плеар със слушалките, ама мнооого рядко действа, че е много интересно тва нещо с копчета и кабели...
Ама може да пробваш  Peace

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Моята след като заяви на баба си, че е "лоша и пакета" защото не дава да цока, сега не срещам съпротива.

  Joy И мойта скоро ще започне да ги ръси тия. Непослушни баби, дръжте се! Twisted Evil

За приказките, чете й баща ми, тя така и заспива в крайна сметка, но е малка още (поне аз тъй мисля), та й трябват поне 10.  Wink Другото, което правят, е да гледат самолетчета, че ние се оказваме точно на "трасето" за/от летището и всички самолети минават над нас. Но неизменно трябва да е гушната, в скута му...

Това със записаните приказки е идейно, но ще видим как ще се осъществи. Баща ми много се пази от техника всякаква. Буквално бяга като вампир от чесън и кръст.  bishop

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 11:56 от Мяуче

# 23
  • Мнения: 3 718
Другото, което правят е да гледат самолетчета, че ние се оказваме точно на "трасето" за/от летището и всички самолети минават над нас. Но неизменно трябва да е гушната, в скута му...
Мяуче, май ще се окажем на едно и също трасе  Mr. Green И над нас минава де що има самолет, новото летище е през две махали. А Алекс и баба му редовно броят самолетите. За приспиването, не знам как успяват, но с комбинация от гушкане, песнички и още гушкане се приспиват някак (понякога само бабата е заспала) Аз нямам шанс да го гътна така, при мен само цицата работи. А в градината заспивал сам в креватчето, при това пръв заспивал, това ми се струва научна фантастика, но...те си знаят  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 8 242
А в градината заспивал сам в креватчето, при това пръв заспивал, това ми се струва научна фантастика, но...те си знаят  Simple Smile

Това за градината - всички деца всичко правят - хранят се сами, спят, много са добрички.. Дали наистина е така или са заучени реплики да не ги разпитваш много-много какво точно става..  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 318
В градината наистина много се променя поведението на дечицата Simple Smile Първо за храненето там има закуска около 9:30 и после обяд11:30 - 12. Няма междинни хапвания - плодче, бисквитка, солетки и те огладняват като зверове и ядат, а и стадния принцип им действа. Също така се уморяват много - станали са рано , в градината има интензивни игри и занимания с децата и госпожата, няма сутрешна дрямка, всички лягат по леглата, чете им се приказка и заспиват просто няма на кой да се глезотят. Моя близка приятелка е детска учителка, аз редовно гостувам  Mr. Green в групата/там беше Неда, а сега е на кумичката ми 2 годишното дългокърмено зверче/ и ги виждам сега, а те в момента са с бебета на 2-3 години. Съвсем пресен пример е Зара/детето на приятелката ми/ кърмиа се до 1,8 години, никога не се беше отделяла от майка си, равеше страшен панаир у дома при заспиване - редеше на леглото мама, тате, кукли, мечовци............... ooooh! абе каквото има и се присиваха по 2 часа, никога не вярвах, че Зара ще заспи в градината. Но наистина първа заспива и то без никакво мърморене  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 242
В градината наистина много се променя поведението на дечицата Simple Smile Първо за храненето там има закуска около 9:30 и после обяд11:30 - 12. Няма междинни хапвания - плодче, бисквитка, солетки и те огладняват като зверове и ядат, а и стадния принцип им действа. Също така се уморяват много - станали са рано , в градината има интензивни игри и занимания с децата и госпожата, няма сутрешна дрямка, всички лягат по леглата, чете им се приказка и заспиват просто няма на кой да се глезотят.

То хубав този режим за храненето - ама мойто диване ако яде на закуска няма да хапне на обяд и обратното.. Вкъщи са по същия начин горе-долу часовете за хранене и нищо междинно не яде - просто не обича..
За спането - оставяла съм го и на майка ми, и на баба ми, и на баща му.. Е - просто не спи, ако ме няма да го приспя - да не говорим, че на обед не спи - една седмица го пробвах колко ще издържи - е по 16-20 часа на ден НЕ спеше.. и си беше ток и жици  Crazy

Наистина ми е страшно интересно какво ще става догодина на градина Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 718
А в градината заспивал сам в креватчето, при това пръв заспивал, това ми се струва научна фантастика, но...те си знаят  Simple Smile

Това за градината - всички деца всичко правят - хранят се сами, спят, много са добрички.. Дали наистина е така или са заучени реплики да не ги разпитваш много-много какво точно става..  Rolling Eyes
И аз това се чудя, дали не ме мотат нещо. Има някои несъответствия между детето ми каквото го познавам и "яслената" му версия. Но пък поне нищо лошо не са ми казали за това, че още го кърмя  Mr. Green И само го гушкат и целуват напоследък, което поне ме успокоява, че им е симпатичен  Rolling Eyes
Духи, а за яденето, Алекс също си е малко своеволен в това отношение. Но там яде (официалната версия), предполагам, че общия пример играе голяма роля.

# 28
  • Мнения: 2 282
Желателно е такива, които знае, че новите само събуждат интереса и имат обратен ефект  Laughing
Абсолютно Simple Smile
А аз си поръчах чай от салвия... ще намалям малко по малко кърмата. На това се спрях като начало на отбиването.

# 29
  • Мнения: 283
Много ви благодаря, момичета!!! Hug  bouquet
Е, да най-хубаво ще е сам да се отбие юнака, ама де го тоз късмет!!!
Иначе понякога по цял ден не се сеща да си поиска Shocked даже и вечер, няма да се сети, ако не му предложа, ама сега пак го замъчиха зъбки и нощем доста честичко се гуши към мен да си цокне няколко пъти и си заспива


...  Grinning Моята след като заяви на баба си, че е "лоша и пакета" защото не дава да цока, сега не срещам съпротива.

Ами право с си е детето!!! Hug Laughing

Общи условия

Активация на акаунт