Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 16

  • 10 069
  • 229
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 336
Момичета, моето хлапе вече не е кърмаче. Последно сука на 7.12 сутринта. Спокойна е, попита няколко пъти, но няма драми. Всичко стана много постпенено. Лятото сучеше по n-пъти, на морето нон-стоп, до 1.7 или 1.8 г. - поне по 4-5 пъти на ден и n-пъти нощем. Спряхме първо нощните кърмения - с обяснения, че вече е голяма и че ще суче на сутринта, когато стане светло и всички се наспинкат. Първата вечер поплака, но аз стоях при нея, милвах я, говорех, със строг глас обясних, че не може вече да суче по цяла нощ и ще има утре. С това сънят й се подобри значително - докато сучеше нощем, се будеше понякога и през 15 мин. Спряхме нощното кърмене и се будеше по 2, макс. 3 пъти, но с уговорки и милване записваше. После редуцирах дневните кърмения на 3, фиксиране - сутрин и за заспиване обед и вечер. Кърмата ми междувременно значително намаля или поне не са ми напрягали гърдите. Преди месец спрях кърменето за заспиване вечер, замествайки го с четене или разказване на приказка и гушкане. Междувременно постоянно показвах малките бебета в парка, обяснявайки, че те са много малки бебета и могат само да плачат, още не могат да говорят, и сучат, а големите деца, които говорят и играят, не сучат. След десетина дни спрях и обедното кърмене - пак приказка и гушкане - приспиваме се в леглото, говорим си, пие по глътка вода от шише със сламка по 35 пъти. И така, онзи ден за последно дадох сутринта. Обясних, че Еви вече е голямо дете, не е бебе, че в "тете" няма вече мляко и Еви вече няма да суче. Като се събуди, веднага я залисах с нещо друго. И днес попита, но просто й повторих това и тя не се натъжи. А беше пристрастена.
Ние сме нон стоп заедно с нея от раждането й - нямаме роднини тук, аз работя вече 1 година от вкъщи, чрез компютъра. Не се е случвало да заспи с някой друг, или да изляза вечер. Не съм се мазала с горчиво, не съм пила нищо за спиране на кърмата. Просто много приказки и постепенно премахване на кърменията и заместване с нови ритуали за заспиване. И така.... това е нашата история.
Благодаря на всички за съветите и подкрепата. Малко съм тъжна, ще ми лиспва тази ласка, но съм убедена в правилността на решението ми. А и Еви ме подркепя.
Щастлива съм, че откърмих детето си и го пожелавам на всяка майка, за която това е важно и свързано с удовлетворението й от грижите, които полага.

# 166
  • София
  • Мнения: 12 284
  Хайде и аз да се включа към вече успешно отбилите мами. Всичко стана съвсем бавно и постепенно и както съм споделяла с немалката помощ на новото бебе. Последно им дадох на шести сутринта по желание на тогавашната именничка Николета да сучат, като ги изчаках сами да пуснат. От тогава не са сукали, като само Ники веднъж си поиска, но лесно я разсеях. Решила съм това да е последното им кърмене, но ми е толкова невъзможно да осъзная че сме приключили, че незнам дали ще издържа и няма да им дам да сучат отново, въпреки че те определено са готови да приключат.
  А сега да се похваля, че в списание МАМА има статия за кърменето на близнаци, написана от една близнашка мама от форума с моя подкрепа. Има моя ужасна снимка с малките, както и на една друга близнашка форумска майка и споделен личен опит  Simple Smile

# 167
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Здравейте, момичета! Аз май не съм за тази тема, защото все още нямам толкова голям кърмачески стаж, но пък се надявам с Мирко да го натрупаме. За сега се кърмим успешно 11 месеца и двамата сме доволни и щастливи  Wink. Следя темата с интерес и черпя опит.

# 168
  • София
  • Мнения: 6 735
Честито на Иглика и Айла за порасналите дечица! Много е хубаво, че така безпроблемно сте отбили и че децата не са се стресирали! Heart Eyes

Добре дошла на ИраМира! Hug

Относно говоренето - и моето кърмаче не говори много, произнася отделни думи - мама, тати, баба, бебе, ам-ам, ако, моля (нейното е "мола") и т.н., основни понятия  Mr. Green, но не свързва още изречения. Май си е до дете.

# 169
  • Мнения: 3 718
Пък моето кърмаче е много учтиво, да ви се похваля  Wink Тъй като ми беше омръзнало да мучи като теленце и да ми бърка в деколтето когато иска да суче или да го нося на ръце, започнах да му обяснявам, че трябва да ми каже с думички и да казва "моля". И сега, както казва майка ми "с моите камъни по моята глава". Застава дзверчето пред мен, нахилва се нагло и отчетливо изрецитирва репликата "Мамо моля цици"... Иди му откажи после. Та даже и през нощта  взе така да си иска.
Айла, Иглика, браво за успешното отбиване.
ИраМира, уелкъм, дет се вика  Grinning

# 170
  • Мнения: 4 971
Честито на порасналите кърмачета!
Добре дошла и на новата мама!
Моето кърмаче, почти на две вече, също не е от много говорещите. Говори отделни думи, понякога казва и цяло изречение от 3 думи, но не може да става дума за говорене, разговори и непрестанно бърборене. Понякога избълва поток от думи, но на нейния си език и неозначаващи нищо.
Замислям се и аз за отбиване. Няма да бъде трудно, нито за нея нито за мен. Аз нямам напрежение в гърдите. Суче само сутрин и вечер, като понякога пропускаме сутрешното. Трябва скоро да изпия нова доза антибиотик за венците и все още се чудя да го използвам ли за край на кърменето или след това отново да продължим. Иска ми се поне зимата да изкараме, че толкова болести покрай нас...

# 171
  • Varna
  • Мнения: 603
Честито на Айла и Иглика и от мен за лесното отбиване. Дано и при нас се случи така!
Добре дошла ИраМира!
Относно бърборенето - не мисля, че е притеснително да не бърборят дребосъците до около 3 годинки. Познавам няколко дечица  - предимно момченца, които проговориха по това време, но вече са големи и си говорят перфектно, така че според мен си е до дете. За сметка на това моите и двете са супер бърборани. Каката започна  една седмица преди годинката да казва по няколко думички, на 1г. и 3м. говореше с  кратки изречения. Малката започна малко по - късно - на 1г и 2 месеца, но започна да казва много думи за кратко време, та в момента май не се сещам да има дума, която да не знае да казва, чак отвреме на време ме изненадва с изказванията си. Но това си има и недостатък - от тях двете е много трудно понякога да вземеш думата  Simple Smile.

# 172
  • Мнения: 147
Ей така да си ви следя, че сте ми много мили  Heart Eyes

Спокоен ден и здрави и усмихнати кърмачета  Heart Eyes   bouquet

# 173
  • Мнения: 502
 smile3525 Днес било ден на майката. Честито! Моето момченце когато иска  да го кърмя казва:"Мамо,дини ме!". Това му е първото изречение.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 18:44 от maraidara

# 174
  • Мнения: 762
Пък моето кърмаче е много учтиво, да ви се похваля  Wink Тъй като ми беше омръзнало да мучи като теленце и да ми бърка в деколтето когато иска да суче или да го нося на ръце, започнах да му обяснявам, че трябва да ми каже с думички и да казва "моля". И сега, както казва майка ми "с моите камъни по моята глава". Застава дзверчето пред мен, нахилва се нагло и отчетливо изрецитирва репликата "Мамо моля цици"... Иди му откажи после. Та даже и през нощта  взе така да си иска.
Joy Joy Joy
И аз се опитах да науча Калина на "цока,моля",а то стана "тока моя".Какъвто ти е сладкодумен може скоро да те примамва със стихове за гърдите. Wink

# 175
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Страхотни сте  bouquetИскрено се забавлявам с вашите истории и ми става много мило като ви чета HugБлагодарение на този форум и аз се нареждам в редиците на дългокърмещите мами LaughingНикога не съм си мислела ,че ще кърмя толкова дълго и сега се надявам да кърмя още толкова Joy,въпреки безмълвните упреци на околните...
По повод мамолозите,скоро ходих на профилактичен и да не ви казвам на какъв попаднах.Първо ми каза,че е абсолютно безмислено да се мъча с кърмене все още,като ми поясни че кърмата няма никаква хранителна стойност след третия-четвъртия месец ,а по време на прегледа се чудеше откъде взимам тая кърма като са ми са се свили каналите.... #2gunfireНе ми се разправяше, че ми писна да ме гледат като изкопаемо smile3516

# 176
  • Мнения: 3 718
Какъвто ти е сладкодумен може скоро да те примамва със стихове за гърдите. Wink
Ма той песни им пееше по едно време, с мелодията на "Мила моя мамо" обаче пее "Мииия циииици"  Mr. Green

# 177
  • Мнения: 762
Ма той песни им пееше по едно време, с мелодията на "Мила моя мамо" обаче пее "Мииия циииици"  Mr. Green
И миеше ли ги в действиетелност? Joy Joy

В тоя ред на мисли-слюнката на Калина ми действа много разсърбяващо зърната.Чудих се какво да правя,защото докато я приспя не мога да стана да си измия гърдите,а и мляко не ми остава да си намажа зърната и започнах да си държа една чаша с вода до кревата и като пусне едната гърда-поизплакна,после като пусне другата-пак.А най-забавното е че покрай драпането (бях ги разранила в началото докато разбера от какво е) Калина се научи на думата "чеша" и дори ми ги чеше тя (маймунката на мама). Simple Smile Някакви идеи,препоръки,нставления?

Момичета,дойде ми!!!!!!! Heart Eyes

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 23:32 от dimitriana

# 178
  • Мнения: 3 718
Ааа чакай да преведа, "мииия" ще рече "мила". Той просто си възпява всичко що му е мило, мила мама, мили цици... Mr. Green
Тази вечер за първи път го приспах без кърмене. Технически погледнато, защото преди това опитах 85 пъти с кърмене. Но дивотията му с дивотия, докато не изхаби батериите до край не се предаде.

# 179
  • Мнения: 731
Шаманката, искрено ме развеселиха постовете ти  Joy Joy  Да ти е живо и здраво бърборещото и пеещо кърмаче  Hug
dimitriana, ами честито  Wink И на мен така, но беше миналата седмица  Simple Smile За зърната идея нямам  Peace

Имам един въпрос, който не знам къде е най-подходящо да задам. За това реших да попитам тук. Имам голям проблем с пътуването в кола - много ми прилошава. Тази неделя дори се стигна до много неприятно изпълнение в служебната кола на нашия татко, от което много ме е срам и реших да взема сериозни мерки. Преди пиех Медрин преди пътуване, но на листовката на лекарството пише, че не трябва да се приема по време на кърмене. Като се разрових в Интернет мога да кажа, че напълно се обърках. Говорих с лекарката ми и тя ми изписа лекарство, което също се оказа несъвместимо с кърменето Sad Молбата ми е, ако има някой с подобен проблем да сподели как го разрешава без това да пречи на кърменето?

Общи условия

Активация на акаунт