За децата левичари!

  • 4 332
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Баща ми е левичар, София също.
И да се притеснявам, и да не се притеснявам, не мога да променя нищо, ако някога се появят проблеми, ще ги борим, няма смисъл от сега да се затормозявам Peace

Това за азбуката - уау Shocked  smile3501

# 16
  • Мнения: 266
Няма от какво да се притесняваш, а още повече да се мъчиш да го откажеш да пише с лявата ръка. Преди години, когато се чих да пиша започнах с лявата ръка и доста добре се справях.., докато не тръгнах на училище. Там учителят почна да ме удря с показалката по ръката, за да ме отучи, защото според него това било негатив от запада. Научих се да пиша с дясната ръка, но за всичко друго по-добре си служа с лявата и всички си мислят, че съм левичарка.

# 17
  • Мнения: 233
Големият ми син е почти на 7г. и е левичар.Какво ли не опитахме да го научим поне да се храни с дясната ръка ама без разултат.Сега е в първи клас и се справя чудесно нищо че е левичар.Само едно не проумявам как успява с лява ръка да работи с мишката на компютъра.

# 18
  • Мнения: 9 814
Много благодаря за отговорите!
Знам че, левичарството се предава генетично, но нито в рода на мъжа ми, нито в моя има хора, пишещи с лявата ръка / и никой не е бил отучван на сила/ та за това май си въобразих, че на детето му има нещо.
А иначе въобще не мисля и да отучвам, дори напротив насърчавам я да пише с лявата ръка.

# 19
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Аз също съм левичарка и няма да забравя как във училище госпожата ме караше да пиша със дясната ръка.Прибирах се плачейки и майка ми и направи забележка,от тогава не съм имала други проблеми.Вярно,че пиша грозничко,но има и много десничари който пишат грозно.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 259
И мъжа ми е левичар ама иначе пише доста по красиво от мен като съм десничарка   Laughing като се замисля и с ножа си служи доста по добре от колкото аз с дясната.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Предава се май. НИе вкъщи сме 2:2.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Синът ми е почти на 6 години. Отдавна осъзнах, че е левичар. Няма сведения да е претърпял травма на главата при раждането. Че е падал като дете и си е удрял главата, не отричам, ама без никакви усложнения, в рамките на "нормалните" за възрастта контузии.
В моя род не зная да имаме левичари. В рода на мъжа ми - също, но не съм правила задълбочени проучвания Crazy

За пръв път чувам, че левичарите имат проблеми с концентрацията и изобщо някакви намеци, че нещо "не им е наред".
Единственото, което би ме притеснило е фактът, че повечето уреди са предназначени за хора, работещи с дясната ръка и оттам статистиката сочи, че левичарите търпят значително повече битови травми и разни злополуки при боравене с машини и т.н.
Този проблем е решен - момче е , няма да ползва никаква опасна битова техника/ютии и подобни/ и няма да става тъкач многомашинник Mr. Green Ще произведем левичарите си в шефове и проблемът е решен LaughingМоже и в президенти на САЩ, ако се облегнем на статистиката, шансовете им са големи.

И признавам си, той, макар че е левичар, като че ли по-умело си служи с дясната ръка, отколкото аз някога бих си и мечтала да ползвам лявата си, която ми е изключително и само за симетрия на тялото.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
...Понастоящем със сестра си/близначки/ са във втори клас и няма никаква съществена разлика в развитието им.Едната /тази, която си служи с дясната ръка/ е повече предразположена към четенето и писането, доката левичарката като че ли с една идея по-добре се справя с математиката, логиката и изучаването на чуждия език.

Извинявам се за Офф-а:

Това означава, че близначките ти/ако са еднояйчни/ са така наречените "огледални близнаци" - при тях оплодената яйцеклета /вече зигота/ се разделя през 2-та седмица.  Един на друг са като огледален образ, докато другите /разделени през 1-та седмица/ са като ксерокопие един на друг.  Laughing

# 24
  • Мнения: 26
Брат ми е левичар и дъщеря ми също се очертава като левичар-засега .
Той никога не е имал тези "страховити" признаци,за които си чела,напротив винаги е бил страшно концентриран,невероятно сръчен-дори пише по-красиво от мен и доста всестранно развита личност.Той почти винаги си научаваше уроците още в час-докато ги преподават и беше отличник,докато на мен винаги ми е трябвал поне един прочит на урок.
Имаме и две първи братовчедки-левичарки.
Като цяло мисля,че няма за какво да се притесняваш,напротив.И ако все пак не можеш да бъдеш напълно спокойна,контактът с учителката  на детето ще ти е от полза,за да можеш да следиш нещата по-добре.
 newsm10

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 901
Вкъщи си ги имам двама- мъжът ми и синът ми. Мъжът ми само дето пише с дясната /от училище- връзвали са му ръката/, всичко друго прави с лявата. Синът ми прави всичко с лявата, рита топка с левия крак, мишката също си я движи с лявата /виждам, че му е неудобно, но... справя се/. Проблемът му е рязането с ножица, особено по Домашен бит и техника е много зле горкият. Иначе са изключително умни и двамата. Peace Разконцентрирането може да се появи, ако постоянно му се правят забележки например. А това за травмата на главата за първи път го чувам.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз съм превъзпитана левичарка, с дясната само пиша. Не помня мама да е казвала да е имало проблеми при раждането ми.
Дияна също е левичарка. На 2г беше 100%. На 3 пишеше имената ни, но не цялата азбука.
И тя е родена без проблем.
1вокласничка е. За сега няма никакви проблеми с нея. Няма насмешки от страна на съучениците й. Само в градината едно момиченце я дразнело, че не се пишело с лявата ръка.
Предупредих учителката на 1вата РС, че Дияна е левичарка. Някъде в началото на учебната година учителката ми показа ръководството си. Там с удебелен шрифт има пасажи посветени на левичарите. Дияна учи в паралелка с изобразително изкуство. Добре си служи с молив и четка Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм левичарка и сина ми се очертава и той да е левичар - личи си от съвсем мъничко бебе още.
В моят род има много левичари - дядо ми и доста първи братовчеди. Общо взето през поколение върви, като допускам, че междинното поколение вероятно е отучвано от писането с лява ръка.
Майка ми ме научи да пиша и чета доста преди да тръгна на училище. Съответно когато тръгнах беше късно да ме отучват, въпреки че се опитаха. Спомням си, че майка ми дойде в училището и направи грандиозен скандал за което съм и много благодарна.
За неврозите и липсата на концентрация за пръв път чувам. Не е вярно. Бях си съвсем нормално дете, отличничка в училище. Имам страхотен почерк и рисувам доста добре.
Неудобното е да стоиш от дясната страна на двоен чин и да се буташ в другарчето, също така ако ти се изпоти ръката замазваш писаното.  Laughing
Никой никога не ми се е подигравал, напротив, някак те поглеждат с други очи като хванеш химикала с лявата ръка, дори и до ден днешен е така.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
МОите левичари си служат добре и с двете ръце, що се отнася до техника, разни сечива и т.н. Само не са се научили да пишат и с двете.

# 29
  • Мнения: 1 447
Имам брат близнак и двамата сме левичари,с едно предимство е той,че може да пише и с двете ръце,а аз само с лявата.
В училище не сме имали проблем никой не ни е карал на сила да пишем с дясната,и не си спомням някой да ни се е подигравал.

Когато бях студентка и на лекции се изморявах в този момент завиждах/благородно/ на брат ми,че може да пише и с двете.
Дъщеря ми също е левичарка и не мисля да я насилвам да пише с дясната ръка.

Общи условия

Активация на акаунт