гестационна седмица и обиколка на корема :)

  • 68 832
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
И мен все ме пращаха на видеозон,че уж коремът ми бил малък.Е,детето беше съвсем нормално.Мисля,че главата беше слязла надолу ,затова все малко изглеждаше.

# 16
  • Мнения: 535
Няма никакво значение дали ти е малък или голям корема  Hug
Беше ми омръзнало да ми казвет - лелеееееее колко ти е голям корема  Rolling Eyes Е, какво от това  ooooh!
Важно е да се роди живо и здраво бебето  Hug

# 17
  • Мнения: 641
Аз съм в 25гс моята обиколка е 83см не знам малко ли е или много но това какво значение има. Всички казват,че не ми личи особено много за 6 месец.,но доктора каза,че бебето се развива в норма.Според мен това е по важното а не обиколката.

# 18
  • Мнения: 242
Айде и аз да се отчета...След два дни влизам в 35 г.с. и корема ми е 100 см.Бременна съм с близнаци и досега съм +18кг.Доктора казва,че повечето,което съм качила е върху бебетата,защото и те се развиват като нормално единично бебе в тези седмици.Не се притеснявай от това колко ти е голям корема..Моя на фона на тялото изглежда ОГРОМЕН,повярвай ми...но не ми пука,важното е,че бебетата се развиват нормално Mr. Green
На снимката долу съм в 33 г.с. Сама можеш да видиш колко съм огромна Laughing

# 19
  • Мнения: 1 045
Ако тръгнеш от 60см е едно ако тръгнеш от 100 не е същото нали?Зависи от околоплодните води,от разположението на плода и други и други.....Аз нямах корем до 6-ти месец,а след това приличах на повечето бременни в 3-4м.Иначе непомня колко ми е била обиколката,но до края на бременността си носих дрехите от преди това.

# 20
  • Мнения: 264
Винаги са ми мерили обиколката когато съм ходила на консултации, но не са ми казвали колко е / а и аз не съм питала/. Според мен това е строго индивидуално и не мисля, че трябва да се сравняваме колко ни е обиколката, при всеки е разлизно.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз като бях бременна ми мериха корема на ЖК,но и в къщи си го мерих и си записвах в телефона.В 31-ва седмица-96см.В 35-та седмица-100см. и след два дни съм родила  Grinning
Но при всички е различно.Аз например имах малко води,бебето беше седалищно,всичко е важно.

# 22
  • Мнения: 1 428
Какво значение има обиколката на корема  newsm78

Не виждам защо трябва да се притесняваш.

# 23
  • Мнения: 318
мисля че преди да родя ми беше някъде към 106см.,а дъщеря ми се роди 3,750кг. Peace
това наистина е строго индивидуално  Wink

# 24
  • Мнения: 2 980
А защо изобщо ви мерят обиколката на корема при консултация? Тя няма никаква връзка с размера на бебето - има ли някаква друга причина? По принцип се мери височината на матката - т.е. разстоянието от пубисната кост до върха на матката - и тя в сантиметри трябва да отговаря приблизително на гестационната седмица (+/- 2 см), това е показателят, че размерите на бебо са в нормата. Но обиколката ....

# 25
  • Мнения: 826
И аз не мога да разбера темата (все пак талиите ни нямат равен старт в началото Mr. Green), освен ако не правиш конкурс като нас в Майската тема - за Най-сладко и напращяло коремче в 25 г.с.  Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 651
Мамичета,Вие сте разкъсали авторката на темата.Поне на мене така ми се струва!
Може би се притеснява и иска да сподели.Тази тема е като:Колко кг качихте? Joy

# 27
  • Мнения: 10 012
Мими пише, че и е интересно. Ами интересно е! Grinning
Куп бременни мадами си мерим тумбаците с шивашкия метър. Купон да става!
Аз съм в 31 седмица, обиколка 104. ooooh!
Не успях обаче да си върна талията от предишното раждане, така че старта ми е бил с някакви 5 см отгоре.
Ясно е, че всичко е индивидуално. Аз изглеждам като Фокси на снимката, а чакам само едно бебе, и съм 2 седмици по-назад.
Акушерката ми каза, че при 3та бременност матката бързо се разширява, и може би няма да се увеличавам с такива темпове по-нататък. 

# 28
  • Мнения: 9 441
Всичко е до структурата на човека.Не може да се сравнява едно момиче,което е 50кг с друго,което е 100 кг.       
Аз съм в 38г.с и обиколката ми е 114см Peace

# 29
  • Мнения: 1 554
не може да се сравняват коремите,всичко е много индивидуално,зависи с каква талия си Naughty

Общи условия

Активация на акаунт