гестационна седмица и обиколка на корема :)

  • 68 865
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
здравейте момичета интересно ми е вие в коя седмица сте и колко ви е обиколката  на корема?
аз сам в 30г.с и обиколката ми е 100 см.Нормално ли е? На мен малка ми се струва.Споделете как сте вие

# 1
  • Мнения: 69
Аз съм в 35 и моята е 109

# 2
  • Мнения: 386
mimi7373 , не знам какво точно ще ти помогне тази тема и какво изобщо те притеснява newsm78, но всяка бременност е различна. Всеки има различна конструкция и съответно коремите на бременните са различни. А що се отнася до обиколката на корема в см, то една е започнала бременност с 60см. талия, друга със 110, така че в 30г.с. ще са с различни обиколки Laughing

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Изобщо никой не ми е мерил обиколката Stop Според моя лекар това били остарели методи  Rolling Eyes

Съгласна съм с Ala-bala  Peace

# 4
  • Мнения: 349
но всяка бременност е различна. Всеки има различна конструкция и съответно коремите на бременните са различни. А що се отнася до обиколката на корема в см, то една е започнала бременност с 60см. талия, друга със 110, така че в 30г.с. ще са с различни обиколки Laughing

И аз съм съгласна с това  Peace

# 5
  • Мнения: 6 713
Няма защо да се притесняваш. Нали все пак ходиш на доктор, който те следи с ехограф.  Peace

# 6
  • Мнения: 489
Ами предполагам, че зависи каква е била първоначалната обиколка.

# 7
  • Мнения: 41
az samm v 20 i mi e 72sm

# 8
  • Мнения: 1 432
Няма значение каква е обиколката.Всеки стартира различно........Зависи и бебето как е наместено вътре  Simple Smile. Аз нямах мн голям корем , но бебето излезе 4.350. Всичкис  е4удиха къде се е събрало  Wink

# 9
  • Мнения: 9 973
аз предния ден преди да родя се сгъвах на 4,прави си извода Wink

# 10
  • Временно
  • Мнения: 788
На мен обиколката ми беше 100 малко преди да родя(а преносих).

# 11
  • Мнения: 9 814
Когато забременях обиколката на талията ми беше 58 см.
Малко преди да родя беше 101 см.
Нормално е да има разлика. Едни майки стартират с талия 60, други с 80 см.

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Хм,интересна тема,но наистина всичко е индивидуално.Поразрових се в картона си и установих,че последно са ме мерили в 37-ма седмица и обиколката ми е била 98см

# 13
  • Мнения: 616
доста е индивидуално, при мен преди да забременея беше 60 см. в 38 г.с - 110 см. / измерена в изправено положение, защото на ЖК ми я мерят легнала и отчетоха 100см./  Peace

# 14
  • Мнения: 48
И аз съм в 30-та седмица, и мойта е 100  Simple Smile Току що я мерих (в ЖК не ми я мерят), защото ми стана интересно-всички познати ми казват, че ми бил много малък корема... Laughing Преди да забремене беше около 60, така че явно е нормално...споко

# 15
  • Мнения: 172
И мен все ме пращаха на видеозон,че уж коремът ми бил малък.Е,детето беше съвсем нормално.Мисля,че главата беше слязла надолу ,затова все малко изглеждаше.

# 16
  • Мнения: 535
Няма никакво значение дали ти е малък или голям корема  Hug
Беше ми омръзнало да ми казвет - лелеееееее колко ти е голям корема  Rolling Eyes Е, какво от това  ooooh!
Важно е да се роди живо и здраво бебето  Hug

# 17
  • Мнения: 641
Аз съм в 25гс моята обиколка е 83см не знам малко ли е или много но това какво значение има. Всички казват,че не ми личи особено много за 6 месец.,но доктора каза,че бебето се развива в норма.Според мен това е по важното а не обиколката.

# 18
  • Мнения: 242
Айде и аз да се отчета...След два дни влизам в 35 г.с. и корема ми е 100 см.Бременна съм с близнаци и досега съм +18кг.Доктора казва,че повечето,което съм качила е върху бебетата,защото и те се развиват като нормално единично бебе в тези седмици.Не се притеснявай от това колко ти е голям корема..Моя на фона на тялото изглежда ОГРОМЕН,повярвай ми...но не ми пука,важното е,че бебетата се развиват нормално Mr. Green
На снимката долу съм в 33 г.с. Сама можеш да видиш колко съм огромна Laughing

# 19
  • Мнения: 1 045
Ако тръгнеш от 60см е едно ако тръгнеш от 100 не е същото нали?Зависи от околоплодните води,от разположението на плода и други и други.....Аз нямах корем до 6-ти месец,а след това приличах на повечето бременни в 3-4м.Иначе непомня колко ми е била обиколката,но до края на бременността си носих дрехите от преди това.

# 20
  • Мнения: 264
Винаги са ми мерили обиколката когато съм ходила на консултации, но не са ми казвали колко е / а и аз не съм питала/. Според мен това е строго индивидуално и не мисля, че трябва да се сравняваме колко ни е обиколката, при всеки е разлизно.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз като бях бременна ми мериха корема на ЖК,но и в къщи си го мерих и си записвах в телефона.В 31-ва седмица-96см.В 35-та седмица-100см. и след два дни съм родила  Grinning
Но при всички е различно.Аз например имах малко води,бебето беше седалищно,всичко е важно.

# 22
  • Мнения: 1 428
Какво значение има обиколката на корема  newsm78

Не виждам защо трябва да се притесняваш.

# 23
  • Мнения: 318
мисля че преди да родя ми беше някъде към 106см.,а дъщеря ми се роди 3,750кг. Peace
това наистина е строго индивидуално  Wink

# 24
  • Мнения: 2 987
А защо изобщо ви мерят обиколката на корема при консултация? Тя няма никаква връзка с размера на бебето - има ли някаква друга причина? По принцип се мери височината на матката - т.е. разстоянието от пубисната кост до върха на матката - и тя в сантиметри трябва да отговаря приблизително на гестационната седмица (+/- 2 см), това е показателят, че размерите на бебо са в нормата. Но обиколката ....

# 25
  • Мнения: 826
И аз не мога да разбера темата (все пак талиите ни нямат равен старт в началото Mr. Green), освен ако не правиш конкурс като нас в Майската тема - за Най-сладко и напращяло коремче в 25 г.с.  Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 651
Мамичета,Вие сте разкъсали авторката на темата.Поне на мене така ми се струва!
Може би се притеснява и иска да сподели.Тази тема е като:Колко кг качихте? Joy

# 27
  • Мнения: 10 014
Мими пише, че и е интересно. Ами интересно е! Grinning
Куп бременни мадами си мерим тумбаците с шивашкия метър. Купон да става!
Аз съм в 31 седмица, обиколка 104. ooooh!
Не успях обаче да си върна талията от предишното раждане, така че старта ми е бил с някакви 5 см отгоре.
Ясно е, че всичко е индивидуално. Аз изглеждам като Фокси на снимката, а чакам само едно бебе, и съм 2 седмици по-назад.
Акушерката ми каза, че при 3та бременност матката бързо се разширява, и може би няма да се увеличавам с такива темпове по-нататък. 

# 28
  • Мнения: 9 451
Всичко е до структурата на човека.Не може да се сравнява едно момиче,което е 50кг с друго,което е 100 кг.       
Аз съм в 38г.с и обиколката ми е 114см Peace

# 29
  • Мнения: 1 554
не може да се сравняват коремите,всичко е много индивидуално,зависи с каква талия си Naughty

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 337
преди да забременея , талия 60 см, сега в 26 г.с - 80 см  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 242
не може да се сравняват коремите,всичко е много индивидуално,зависи с каква талия си Naughty
Естествено,че  е така,но пък познавам жена,започнала от 62см,стигнала е до 120см,като е била бременна с близнаци.Родила ги е в почти 34 седмица.В същото време аз,например,започнах също от 61-62см.,но в момента съм 100-101см и съм в почти 35 седмица.На последния преглед доктора ми каза,че бебетата ми са големки,така че целия ми корем е...бебета hahaha Така че и от талията явно не зависи толкова..Само се уверих,че кожата ми има невероятни способности да се разтяга,засега успешно без стрии Praynig

# 32
  • Мнения: 57
Не виждам защо трябва да се притесняваш. Peace
при всеки е строго индивидуално Hug

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-при всеки е различно

# 34
  • Мнения: 2 013
Никога не съм съпоставяла г.с. с обиколката на корема  Hug

# 35
  • Мнения: 6 274
mimi7373 , не знам какво точно ще ти помогне тази тема и какво изобщо те притеснява newsm78, но всяка бременност е различна. Всеки има различна конструкция и съответно коремите на бременните са различни. 
И аз така мисля...  Peace
С първата бременност до седмия месец (когато беше сватбата ни) изобщо не ми личеше, че съм бременна...
Ако човек не знае, никога не би си помислил, че съм бременна, камо ли, че съм в седмия месец....  Shocked
Родих бебе, почти 4 кг....  ooooh!
Така че - както виждаш това няма никакво значение...

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 716
На мен до края на шестия месец не ми личеше изобщо, а съм около 45 кг.

# 37
  • Мнения: 2 172
Аз съм в 24-та седмица,обиколката на най-изпъкналото на корема ми (което е под талията) е 100 см.Самата талия обаче ми е 90 см (бебока още не е издул там много).Преди да забременея бях с талия 72.Така че незнам кое как се брои.Явно се мери талията,в по -напреднали седмици,когато вече и там е изпълнено  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 475
бях с талия 60см, сега в 17 седмица талията ми е 78см Wink

# 39
  • Мнения: 636
Хора, какви са тези обиколки, какви са тези сантиметри, не ехограф не ходите ли???

 Едно време това е бил начина уж да се види расте ли бебето, сега се виждат глави, крака. Каква диагностика може да бъде меренето на корема? Меренето на корема съвсем спокойно го слагам в графата бабини деветини  Crazy

Има ли някой съвременен лекар, който да го прави това. Бас държа, че това са дърти лекарки по женските консултации

# 40
  • Мнения: 1 045
Хора, какви са тези обиколки, какви са тези сантиметри, не ехограф не ходите ли???

 Едно време това е бил начина уж да се види расте ли бебето, сега се виждат глави, крака. Каква диагностика може да бъде меренето на корема? Меренето на корема съвсем спокойно го слагам в графата бабини деветини  Crazy

Има ли някой съвременен лекар, който да го прави това. Бас държа, че това са дърти лекарки по женските консултации
имаш право.На мен обиколка са ми мерили само на първата консултация и таз и други там разни.Иначе следене всеки път на видеозон.
Но като съм чела по други теми виждам че повечето ходят за кръвно и мерки,което незнам как да си го обясня.Мисля че отчитат дейност и изнудват за допълнително парички за видеозон,което от гледна точка на това което плаща касата е правилно.От друга страна моето АГ не ми е взело и стотинка а си ми правеше всеки път преглед на видеозон със снимка.
Явно практиката се разминава в зависимост от това доколко АГ иска да си гледа работата или иска да печели.Аз така си мисля. Peace

# 41
  • Мнения: 2 960
И аз мисля,че всяка бременност е уникална и всичко е "според-зависи".Има бременни с огромни коремчета,а раждат по-мънички бебешочета.Аз и двата пъти бях с много малък корем ,както се базикаха"спортно сакче"...И двата пъти бебетата ми бяха -момата-3.500,момченцето почти 4 кг.Така ,че бременейте на воля и спокойствието му е майката.

# 42
  • Мнения: 177
Преди да забременея талията ми беше 60см.
Сега съм в 27 г. с съм (без два дни) и обиколката ми е 90см   Whistling

# 43
  • Мнения: 2 495
Аз съм в 35 г.с. и обиколката ми е 110 см.

# 44
  • Мнения: 6
Аз съм в 20 г.с. и обиколката ми е 76 см. Simple Smile

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз пък тези неща изобщо не съм ги гледала.Имах малък корем, родих бебе 3 600кг 51см

# 46
  • Мнения: 805
Никой не ми е мерил обиколката на корема...

# 47
  • Мнения: 66
Аз съм в 20 г.с. и обиколката на корема ми е 94 см.

# 48
  • Мнения: 4 555
Не е малка, моята беше 113 в 39-та.

# 49
  • Мнения: 1 354
И на мен никога не са ми мерили обиколката на корема,ама доста ми беше голям.

# 50
  • Мнения: 3 372
Аз съм в 29г.с. и е 111 см

# 51
  • Мнения: 641
Моят корем беше 92см,като отидох да раждам.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 13:08 от ангелина_ан

# 52
  • Мнения: 1 740
Аз пък тези неща изобщо не съм ги гледала,но винаги ми мереха корема.
До последно си беше малък .

# 53
  • Мнения: 998
Моята беше 60 преди да забременея с първото дете и нямаше и 100 (около 93-94см)в 9-тия месец ,а родих
бебе с доста прилично тегло Simple SmileВсичко е относително.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Авторката отдавна е родила  Laughing Laughing и вече няма значение обиколката на корема .

# 55
  • Мнения: 571
На мен ми я мериха ден преди секциото-39 седмица-92см PeaceНе знаех нормална ли е или не newsm78

# 56
  • Мнения: 1 740
Авторката отдавна е родила  Laughing Laughing и вече няма значение обиколката на корема .
Да така е ,ама ние да си кажем. Grinning
Може някой още да се интересува.

# 57
  • Мнения: 998
И на мен ми беше интересно да разбера за останалите мами  bouquet

# 58
  • Мнения: 236
Ами тя моята обиколка преди да забременея беше някъде към 100см  Laughing!!! Сега вече не знам до къде съм стигнала ама изглеждам все едно ще родя всеки момент.А до тогава има още мнооооого време!!!

# 59
  • Мнения: 164
Аз в 38 г.с. бях 100, от това не зависи големината на плода.

# 60
  • Мнения: 242
В 37г.с,когато родих близнаците ,обиколката на корема ми беше 104 см.Наистина размера на корема не е гаранция,че детето е малко/голямо.Те се родиха съответно по 2кг и 2.450кг,т.е не бяха много малки.В момента съм с обиколка 67см,като продължавам да отслабвам.Стартирах от 63...

# 61
  • Мнения: 39
Здравейте аз съм 26г.с. с близнаци и обиколката на корема ми е 104см.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 130
Естествено ,че на всеки корема ще му се променя според телосложението му  и др .фактори и прилики трудно могат да се търсят ,но някой знае ли колко ориентировъчно трябва да се  увеличава обиколката на корема в зависимост от гестац.седмици?(никъде неможах да срещна такова инфо)Аз  от 52кг в 5ти месец съм 55кг и ме изкараха не знам колко напълняла и с не знам си колко увеличен на см корем(което нищо общо) и много се ядосах ...
Кажете мами ,знаете ли ? newsm78
 Hug

# 63
  • Мнения: 1 710
Аз съм в пета г.с. и коремът ми е доста голям, но по други, особено вкусни причини. Mr. Green
Много е индивидуално това с нарастването на корема. Има много жени, на които не им личи и до 7 месец.

# 64
  • Мнения: 998
Аз съм бременна 24-25 г.с. сега и коремът ми е 80 см в момента.Стартирах от 60см.
Напълняла съм с 3 кг.

# 65
  • Мнения: 1 671
Меренето на корема след втората ми бременност ми е от най-противните неща. Мисля, че обиколката на корема ми точно преди да родя беше 82 см, знам, че отговарял тогава на 32 г.с. (а бях в 39 г.с.). Средна на ръст съм, тежа около 50 кг. С втората бременност напълнях 12 кг само защото лежах много за задържане, през цялото време не спирах да повръщам и почти не ми личеше, че съм бременна.
По-разумните лекари спокойно ми обясняваха, че с моето телосложение едва ли мога да родя бебе над 3 кг. и природата си знае работата, имам тесен таз, през който голямо бебеб няма как да мине.
Но всеки месец на консултация слушах как бебето може да е хипотрофче и нещо да не му е наред. Повярвайте ми, няма по-жестоко нещо, което може да кажеш на бъдеща майка, особено ако веднъж вече е имала проблеми с детето си! Мразех ходенето на консултация!
Бебката беше точно 2.680, роди се лесно и е прекрасно и здраво дете! Цялото това плашене с този корем беше излишно, защото ми струваше много сълзи и притеснения, да не говорим колко пъти съм притеснявала след това други лекари да ме прегледат с ултразвук извънредно, само защото някои лекари обичат да правят заключенията с шивашки метър, без да погледнат пациента пред тях и без да погледнат изследванията му!

# 66
  • Мнения: 2 987
някой знае ли колко ориентировъчно трябва да се  увеличава обиколката на корема в зависимост от гестац.седмици[/b


Vic, няма стандарт за това колко трябва да се увеличи обиколката на корема. Мери се колко се е увеличила на дължина матката - това се прави, като се измерва с метър разстоянието от пубисната кост до върха на матката (тоест, мери се вертикално, не хоризонтално). След 20-тата гестационна седмица това разстояние в сантиметри отговаря приблизително на гестационната седмица, плюс-минус 2 (примерно ако си в 34-тата седмица, разстоянието се очаква да е между 32 и 36 см). Това се мери. Защо в Бг акушерките мерят обиколка на талията, за мен е загадка.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 130
ianajar  smile3503 загадки много... акушерката(помощничката на наблюдаващата ме) е една голяма такава...явно нещо от яд , сигурно не трябва да и обръщам толкова внимание понеже само си търси поводи да говори глупости.
СЛадки коремчета и здрави бебенца ви пожелавам !

# 68
  • Мнения: 23 087
А на мен нищо не са ми мерили нито сега,нито предната бременност.Първия път раждах в чужбина,сега ме следят в Бг.

# 69
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Ами и на мен нищо не са ми мерили досега.В чужбина съм.Сега съм в 30 седмица и обиколката която имам е 100 см.Мъжа ми ми я мери.  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 781
Аз вече минах по този път, но влязох да раждам 4 дни преди термин с обиколка 97 см.  Laughing Лекарите се втрещиха Shocked

# 71
  • Мнения: 641
Аз вече минах по този път, но влязох да раждам 4 дни преди термин с обиколка 97 см.  Laughing Лекарите се втрещиха Shocked
Това много ли е или малко?
Аз отидох да раждам с 92см(в 38гс).
Коремчето ми изглеждаше все едно съм в 6месец.

Общи условия

Активация на акаунт