гестационна седмица и обиколка на корема :)

  • 68 908
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 337
преди да забременея , талия 60 см, сега в 26 г.с - 80 см  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 242
не може да се сравняват коремите,всичко е много индивидуално,зависи с каква талия си Naughty
Естествено,че  е така,но пък познавам жена,започнала от 62см,стигнала е до 120см,като е била бременна с близнаци.Родила ги е в почти 34 седмица.В същото време аз,например,започнах също от 61-62см.,но в момента съм 100-101см и съм в почти 35 седмица.На последния преглед доктора ми каза,че бебетата ми са големки,така че целия ми корем е...бебета hahaha Така че и от талията явно не зависи толкова..Само се уверих,че кожата ми има невероятни способности да се разтяга,засега успешно без стрии Praynig

# 32
  • Мнения: 57
Не виждам защо трябва да се притесняваш. Peace
при всеки е строго индивидуално Hug

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-при всеки е различно

# 34
  • Мнения: 2 013
Никога не съм съпоставяла г.с. с обиколката на корема  Hug

# 35
  • Мнения: 6 274
mimi7373 , не знам какво точно ще ти помогне тази тема и какво изобщо те притеснява newsm78, но всяка бременност е различна. Всеки има различна конструкция и съответно коремите на бременните са различни. 
И аз така мисля...  Peace
С първата бременност до седмия месец (когато беше сватбата ни) изобщо не ми личеше, че съм бременна...
Ако човек не знае, никога не би си помислил, че съм бременна, камо ли, че съм в седмия месец....  Shocked
Родих бебе, почти 4 кг....  ooooh!
Така че - както виждаш това няма никакво значение...

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
На мен до края на шестия месец не ми личеше изобщо, а съм около 45 кг.

# 37
  • Мнения: 2 172
Аз съм в 24-та седмица,обиколката на най-изпъкналото на корема ми (което е под талията) е 100 см.Самата талия обаче ми е 90 см (бебока още не е издул там много).Преди да забременея бях с талия 72.Така че незнам кое как се брои.Явно се мери талията,в по -напреднали седмици,когато вече и там е изпълнено  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 475
бях с талия 60см, сега в 17 седмица талията ми е 78см Wink

# 39
  • Мнения: 636
Хора, какви са тези обиколки, какви са тези сантиметри, не ехограф не ходите ли???

 Едно време това е бил начина уж да се види расте ли бебето, сега се виждат глави, крака. Каква диагностика може да бъде меренето на корема? Меренето на корема съвсем спокойно го слагам в графата бабини деветини  Crazy

Има ли някой съвременен лекар, който да го прави това. Бас държа, че това са дърти лекарки по женските консултации

# 40
  • Мнения: 1 045
Хора, какви са тези обиколки, какви са тези сантиметри, не ехограф не ходите ли???

 Едно време това е бил начина уж да се види расте ли бебето, сега се виждат глави, крака. Каква диагностика може да бъде меренето на корема? Меренето на корема съвсем спокойно го слагам в графата бабини деветини  Crazy

Има ли някой съвременен лекар, който да го прави това. Бас държа, че това са дърти лекарки по женските консултации
имаш право.На мен обиколка са ми мерили само на първата консултация и таз и други там разни.Иначе следене всеки път на видеозон.
Но като съм чела по други теми виждам че повечето ходят за кръвно и мерки,което незнам как да си го обясня.Мисля че отчитат дейност и изнудват за допълнително парички за видеозон,което от гледна точка на това което плаща касата е правилно.От друга страна моето АГ не ми е взело и стотинка а си ми правеше всеки път преглед на видеозон със снимка.
Явно практиката се разминава в зависимост от това доколко АГ иска да си гледа работата или иска да печели.Аз така си мисля. Peace

# 41
  • Мнения: 2 960
И аз мисля,че всяка бременност е уникална и всичко е "според-зависи".Има бременни с огромни коремчета,а раждат по-мънички бебешочета.Аз и двата пъти бях с много малък корем ,както се базикаха"спортно сакче"...И двата пъти бебетата ми бяха -момата-3.500,момченцето почти 4 кг.Така ,че бременейте на воля и спокойствието му е майката.

# 42
  • Мнения: 177
Преди да забременея талията ми беше 60см.
Сега съм в 27 г. с съм (без два дни) и обиколката ми е 90см   Whistling

# 43
  • Мнения: 2 495
Аз съм в 35 г.с. и обиколката ми е 110 см.

# 44
  • Мнения: 6
Аз съм в 20 г.с. и обиколката ми е 76 см. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт