Изоставане на плода

  • 7 281
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 831
Здравейте мамчета,не знам дали темата е за тук,извинявам се ако нарушавам нещо...Вчера ходих при доки и ми вкара в главата една муха...че плода изоставал с растежа.Т.е. по изчисления трябвало да бъда в 7-8 седмица,а то било с размерите на 6-та седмица.Каза ,че може да не е изчислил правилно кога съм забременяла,но все пак се притеснявам -опасно ли е за бебето това изоставане.Все пак сега се оформят органите...

# 1
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
Спокойно, още е много рано. А и децата не растат по зададена им матрица. Явно има разминаване, може да не е ясна точно датата на овулацията. По-важен е прегледа към 17-20 седмица, когато ще огледа органите, ще измери бедрото и една кост, която дава много инфо за генетични малоформации. После ще следят и BPD-то (размера на главичката), но и той не е толкова определящ.
Много ми е чудно защо така без причина напоследък докторите плашат майките. Ясно ми е, че се презстраховат, но все пак... Като знам аз в какви филми се вкарвам, като чуя нещо такова...
Аз съм майка на две "изоставащи" според докторите деца. Голямата навакса бързо след раждането, за малката не познаха, само ме плашеха, че ще е като голямата.

# 2
  • София
  • Мнения: 349
Здравей, не бързай да се вкарваш във филми. Седмиците се изчисляват според датата на последния цикъл. Ако обаче си с по-дълъг МЦ или си имала късна овулация е много вероятно да има подобно разминаване. Сърчице чухте ли?

# 3
  • Мнения: 6 833
По последен цикъл в коя седмица си? Възможно е да си с по-късна овулация, също е възможно и измерването на плода да не е правилно  Peace Доктора каза ли ти да отидеш пак да видят дали се развива ? Дано всичко е наред, не бързай да се притесняваш  Hug

# 4
  • Мнения: 1 831
Цикъла ми беше на 23 декември...Според него трябвало да съм в 7-8 седмица,а то е с размерите на 6-та.Каза ми да отида след 2 седмици да види дали е сгрешил с изчисляването.

# 5
  • Мнения: 1 831
да чухме сърчице,каза че бил жив плода и е 6 мм.

# 6
  • София
  • Мнения: 349
Това, че сте чули сърчице е супер. Както ти е казала Dеsɣ..♡ възможно е и да не е точно измерен, ако ехографа е стар, например. За твое успокоение може да си пуснеш кръвен тест през два дни за да видиш дали ЧХГ се удвоява или да отидеш отново на УЗ преглед при друг доктор, с по-добра апаратура. Но ако имаш доверие на своя АГ си изчакай двете седмици. Стискам палци.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 831
Ами уж апаратурата му е добра и доста са доволни от него ,но надявам се наистина да е сбъркал в изчисленията си  Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 94
Освен това става въпрос за милиметри при измерването Simple Smile Не се притеснявай въобще. И на мен са ми го казвали това. Имам чувството, че им е част от репертоара и не влагат особен смисъл.

# 9
  • Мнения: 1 831
благодаря,наистина ме успокоихте,надявам се след 2 седмици да е пораснало още...Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 325
Девет месеца само това слушах - изостава, изостава, изостава. Тук, където живея имаме право на 3 видеозона, мен ме викаха всеки месец. На въпроса ми - Защо? ми отговаряха - ами малко е и има изоставане, трябва да се следи. Няколко дена преди раждането ми казаха че ще е около 2 килограма ако имам късмет. Роди се 3,300, без никакви проблеми. Голям стрес ми причиниха без основание. То бива презастраховане ама чак пък толкоз.

# 11
  • Мнения: 6 833
Според калкулатора си в 7 седмица, доколкото знам една седмица разминаване не е проблем. Важното е да се развива ембриона.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 831
е те пък бива ли така да плашат бъдещите майки #2gunfire то малко ти е сякаш напрежението,че и още създават.Почна да ми говори на мен дори за симптоми на Даун и такива работи,които мисля,че на този етап са излишни при положение,че тея тестове се правят по-късно...

# 13
  • Мнения: 6 833
Май най-добре да си потърсиш друг гинеколог и дано всичко е наред  Hug

# 14
  • Мнения: 1 831
май наистина взех да се замислям сериозно да го сменя... Hug

Общи условия

Активация на акаунт