Денят преди секциото...

  • 12 573
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Планово секцио, но не съм постъпвала предния ден. Отидох сутринта, операцията беше наобяд. Взеха ми кръв, запис на тоновете, клизма, гледах телевизия докато ме пренесат в операционната, катетър, упойка, дишай дълбоко, събуди се и това е. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 401
За иследванията са писали.Предната вечер  не вечеряш,а след 10ч не пиеш и вода.Суртинта ти правят клизма и ако не си обезкосмена .....После отиваш в операционна и лягаш без гащи само по нощница.Носи си .05 л вода минерална и телефон.През цялото време си в съзнание.
Най-щастливия ден в живота ти-ще си видиш рожбата   bouquet

# 17
  • Мнения: 183
Не са ме приемали предварително, на определения ден си отидох в 8 часа сутринта, направиха ми клизма и хайде в операционната. Само не можах да разбера тия катетри на повечето защо са ги слагали?

# 18
  • Мнения: 143
Аз бях планово секцио. Постъпих в болницата в 8 сутринта и в 10 вече си имах едно сладко бебче. Клизма не са ми правили, само слушаха тоновете на бебето, направиха ми тоалет, сложиха катетър и на операционната маса за упойка. Предния ден не съм правила нищо по-специално, само лекарката ми каза да ям по-леки храни и то до обяд.

# 19
Аз също бях планово секцио на 02.11.08 ме извикаха за изследвания кръв и упоика и ми казаха след 4 часа след обед да не ям и кам 7 вечерта да пия 2 дуфалакта и на 03.11.08 в 7часа да съм в болницата.Вечера приготвих останалия багаж и сутринта бях там,казаха ми само да си облека нощницата и да 4акам и така в 8.40 някаде ме извикаьа в операционата,слогиха ми система не боли,катетър сащо не боли дори не усетих кога ми го слагат направиха ми ЕКГ и ме приспаха и така в 9.15 имах дъщеря.Няма нищо стращно мене дори не ме боля след това и дните напред сащо не усетих никаква болка.

# 20
  • Мнения: 79
Много ви благодаря за окуражаващите думи, мили мамчета  Hug
Надявам се и при мен да мине възможно най-леко и периода на възстановяване да е сравнително кратък  Praynig

# 21
  • Мнения: 4 187
Не са ме приемали по - рано. Отидох в уговорения ден и час, приемен кабинет, нормалните неща. Настаних се в стаята, слушаха тонове, писаха нещо, облякох и нощница и отидох в операционната. Сложиха ми упойка, след това поставиха катетър /спестиха ми неприятното усещане/, говорихме си през цялото време, дори разказаха два три- вица  Grinning. Общо взето бързо мина.
Тъй като въпроса е за предния ден, искам да кажа, че беше много дълъг и нервен , нямах търпение вече!

# 22
  • Мнения: 498
И при двата пъти родих секцио.Не съм постъпвала ден по-рано.Всичко направих на деня.Първият път постъпих в 10 часа и 12,30 се роди Кирил.Вторият път постъпих 17,30 и в 20 часа се роди Ана.При постъпването-кръв,клизма,после се изкъпах.Вторият път слушаха и тоновете на бебето,но просто това го направиха,защото доктора ми закъсняваше и да мине времето.АААА забравих и двата пъти преди да ме качат в операционната доктора ме прегледа и ми направи  Mr. Green Mr. Green Mr. Greenлеко разкритие.Това е най-гадното поне за мен.Заболя ме.След това ме качиха в операционната. Първият път родих с пълна,вторият с епидорална.За мен епидоралната е по-добра.Изключвам болката когато я слагат.Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.Успех,бъди спокойна всичко ще е наред. Hug

# 23
  • Мнения: 2 334
Приеха ме деня преди операцияата в 8ч.сутринта.Първо ми сложиха абокат,след това ми взимаха кърв,правиха ми записа на тоновете и консултация с анестезиолог.Към 10.30 вече бяха минали всичко процедури и след това цял ден се разхождах и гледах телевизия Mr. Green Иначе деня преди операцията ми мина доста бързо най вече защото имаше интересни филми по телевизията Laughing

# 24
  • Мнения: 290
Приеха ме в болницата в 8ч сутринта. Мериха тоновете на бебето и минах гинекологичен преглед(за евентуално разкритие). Направиха ми тест за упойката.
После си отидох в стаята и се мотах,четях списания, излизах да се видя с мъжа ми.
Вечерта пак ми гледаха тоновете на бебето.
На другата сутрин ме събудиха в 6ч сутринта за клизма. Веднага след клизмата - мерене на тоновете на бебето и след това с багажа слязох в родилна зала да си чакам реда. Там ми избръснаха корема и  седях докато ме извикат.
След като ме извикаха ме накараха да се съблека - легнах на операционната и започнаха да ми слагат абокат, вземаха ми кръв. Екипа се събра, започнаха да ми мажат корема с нещо и през това време ми говориха и ми слагаха приодично някаква маска да дишам нещо. След малко чух,: "слагаме ти упойката" и усетих газ да се провира през гърдите ми и съм заспала.

# 25
  • Мнения: 19
И МЕН МЕ ПРИЕХА В САМИЯ ДЕН .В 7.00, НИЩО НЕ СА МИ ПРАВИЛИ .ИЗЧАКАХ В ПРЕДРОДИЛНА И ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ГЛЕДАХ  ЕДНО ДРУГО МОМИЧЕ КАК РАЖДА ,ПОСЛЕ БЕШЕ МОЯ РЕД И СЛЕД 10 МИН ВИКТОР БЕШЕ НАВЪН

# 26
  • Мнения: 388
Предният ден ми слушаха тоновете. Записаха ме в документите за приемане и ме изпратиха вкъщи. Не трябваше да ям нищо след 17ч. На другата сутрин отидох в 6ч. Правиха ми клизма. После в предродилна ми сложиха катетър (много гадно Sick ) и система. След това в операционната и за 7 минути извадиха бебка.  ylinfant

# 27
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И мен не са ме вземали предварително.

Отидохме към 6,30 сутринта. Приеха ме, включиха ме на система натриев хлорид, после катетър и в 7,43 гушнах дъщеря си.



В 8 ме приеха, 10.15 вече имах бебе  baby_neutral

# 28
  • Мнения: 2 100
Приеха ме в 17ч. предния ден. Слушаха тоновете на бебето, кръв не се сещам дали са ми вземали  newsm78 Казаха ми какво и докога мога ям. Много съм доволна, че ме взеха предния ден, тъй като малкия тръгна да излиза посред нощ и ако си бях в нас, незнам какво щях да правя...всичко стана много бързо. Спешно повикаха лекаря, приготвиха ме - измиха ме, сложиха ми катетъра (за клизмата нямаше време  Mr. Green ), дойде лекаря, закараха ме в операционната, упоиха ме и в 6:40 са извадили малкия  Heart Eyes
Не е страшно, трябва само да си спокойна. Предния ден бях толкова щастлива и спокойна, че още се чудя на себе си. Това настроение много ми помогна и след раждането. След операцията си казах, че искам второ бебче скоро  Blush

# 29
  • Мнения: 9 973
кошмарно да стоиш и чакаш Stop

Общи условия

Активация на акаунт