масово прибиране в Бг?

  • 24 068
  • 329
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 335
Няма я вече България - точно такава каквато си я спомняме (поне за мен е така).  Никога не бих се върнала.  Националистка съм, и за това се вбесявам като се върна.  Не мога да преживея тази кочина и подигравката която е сега България.
Много съжалявам за развитието на тази държава.  Какви контакти с хора там?  Как ще живея в тази изродщина, пък и детето ми да расте там  ooooh! ... Видях ги учениците изроди.
Не благодаря.

Това е много силно изказване. Недей така, сигурно имаш роднини и приятели които живеят в БГ.
И деца се раждат и растат там, интелигентни деца, такива каквито рядко се срещат сред обикновеното местно население на западните държави. А що се отнася до образованието, някога не си ли си помислила че на обществото не му трябват образовани и интелигентни хора. По западен модел. И аз искам немското образование да е като българското, но не е.  И на мен много неща не ми харесват в Бг, също много неща не ми харесват в Европа, но и за миг не съм си помислила да забравя от къде съм тръгнала и че всичко постигнато до голяма степене се дължи на начина на възпитание и образование в държавата. За едно си права, наистина това не е тази България която всички искаме да видим. Но и другите държави не са същите.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:42 от Biskara

# 241
  • Мнения: 3 521
..такива каквито рядко се срещат сред обикновеното местно население на западните държави.

Е това е много силно изказване.

# 242
  • Мнения: 806
Biskara Мнението ми е точно както съм го описала.  Проблемът не е как мисля аз, проблемът е, че много мислят като мен.  Колко от нас ще се върнат?  Интелигентни хора има на всякъде, за съжаление много малко останаха в България, точно защото обществото не иска интелигентни хора.  Но Европа или света все намират място за тях.
Следващият път като си в България, върви до едно училище, седни там и наблюдавай какво е бъдещето на тази държава.  После прецени дали искаш детето ти да е там! 
Питам се аз - защо ли много специалисти по света в големи компании са Българи?  Защо няма място за тях в родината ни? 

# 243
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Най-лошото е когато Българи започнем да плюем България.
То не нарекохте тази държава кочина (къде ли сме израснали ние е въпроса), то не бяха грозни думи за хората там (родителите ни, приятелите ни). Съжалявам Албена 13, че в момента се хващам за твоите думи, но точно ние които претендираме да сме толерантни (нали живеем в такова общества), сипем огън и жлъч срещу самите себе си.

# 244
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Важното е, че върхът на интелекта, цветът на нацията, така да се каже, е в чужбинската бг-мамма.

# 245
  • Мнения: 1 335
Важното е, че върхът на интелекта, цветът на нацията, така да се каже, е в чужбинската бг-мамма.

Тука съм абослютно съгласна Wink Peace

..такива каквито рядко се срещат сред обикновеното местно население на западните държави.

Е това е много силно изказване.

Сърф, вярно е че е силно. И не е насочено към никого, и не се отнася за смесените бракове, а за масите  Wink. Където има родители от 2 култури вероятността детето да е слабо интелигентно е почти минимална.

Имам наблюдения от децата на възраст между 3 и 7 год, които живеят в различни държави. Малко е да кажа че съм крайно възмутена от възпитание, образование и други дребни неща. Цялостната системата е крайно работнически ориентирана.



Biskara Колко от нас ще се върнат?  Интелигентни хора има на всякъде, за съжаление много малко останаха в България, точно защото обществото не иска интелигентни хора.  Но Европа или света все намират място за тях.
Следващият път като си в България, върви до едно училище, седни там и наблюдавай какво е бъдещето на тази държава.  После прецени дали искаш детето ти да е там! 
Питам се аз - защо ли много специалисти по света в големи компании са Българи?  Защо няма място за тях в родината ни? 

Не знам колко от нас ще се върнат, но с това мислене и да се върнат е все едно.

Албена, нямам нищо против да имаш такова мнение за България. Разкажи как е в училищата в хубавите държави?
Жалко е, все пак това е мястото където си израстнала и където са корените ти. Все ще си си българка, където и да отидеш, разбираш ли? Местоживеенето можеш да смениш, генетиката не Peace.
 

# 246
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Ами така става като няма правила. Ако имаше правила, като едно време, няма да растат изроди, за жалост. Децата сега са задоволени, че презадоволени и всичко им се разрешава. Учителите нямат права, само задължения. Е как да научат нещо тия деца, след като не им се вменява да имат задължения. Shocked

# 247
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
'учениците изроди'

как ли биха приели това определение за децата си останалите майки и бащи, които нямат твоя 'шанс'  и се мъчат в тази кочина наречена българия.

# 248
  • Мнения: 5 710
  Колко от нас ще се върнат? 

.. сакън, стой си в Африка newsm43 bishop



Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 19:58 от 10cent's

# 249
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
какво да ви кажа,
аз лично след 10г в Англия се върнах да си родя тук детето и да ми помагат роднините и да имаме повече социални контакти с приятели, уви?!
всичко това се оказа мираж и вече 5г се ядосвам защо Стивън го родих тук.
сега ще се опитам да поправя грешката си,
но се надявам да си намеря работа, поне заради опита от другите ми работи и далгогодишния стаж.
стискайте палци!
явно има хора, които са си националисти, но аз така и не мога да свикна с мисълта за хубав живот в БГ, въпреки що годе добрия ни финансов статус, който изведнаж в тези условия също може да се окаже мираж!
4ао
не6то не разбрах, ядосва6 се от 5 години 4е си родила в Бя, а според ленти4ката Стивън е на 2 години newsm78

# 250
  • Мнения: 2 093
Според статистика публикувана от Економист, Бьлгария е на 5 място по изтичане на мозьци (директен превод) т.е бр. способни и изучени хора напуснали страната. Така че може и да се окажа че интелигенцията се е сьбрала в бг мама-родители в чужбина.

# 251
  • Мнения: 3 098
И аз съм много разо4арована и шокирана от поведението на 4аст от у4ениците.Видях ги,преди време си бях в България в разгара на у4ебната година.Не мога да приема поведението им за нормално.Смятам,4е родителите са виновни за това.Какъвто пример за подражание са им дали,така ще правят и те.Нещо страшно са,а родителите им наистина не проявяват интерес.
Образователната система оба4е ми харесва,не мисля 4е е извънредно натоварена.
Съгласна съм с Biskara ,4е"Цялостната системата е крайно работнически ориентирана." Имам същите впе4атления от ситуацията в Испания.Жалко,4е нещата в България стават по същият на4ин-все по-необразовани маси,все пове4е агресия и простотия.Явно се утвърждава еднаква тенденция за по4ти вси4ки страни-ако искаш детето ти да се образова и да остане нормално,не го пращай в общинско у4илище.
Само незнам в България къде ще ги записваме,защото според мен т.н.елитни у4илища са по-зле и от държавните по отношение на дисциплина и ред.

'учениците изроди'

как ли биха приели това определение за децата си останалите майки и бащи


Хара,то4но такива деца,на които на драго сърце ще им сложиш такова определение,представяш ли си родителите що за стока са?Едва ли биха се трогнали,даже може и радост да изпитат,4е са направили децата си "вървежни",според тях. Mr. Green И както гледам от всяка у4ителска намеса напоследък се прави медийна сензация,за да се настрои обществото негативно.В последните години се е стигнало дотам,4е у4ителите изпитват страх да си упражняват професията според правилника.
И резултатът е този,както междувпро4ем е и при нас.

# 252
  • Мнения: 746
ами не знам колко изроди са бг децата, но за изродски изстъпления слушам постоянно по новините и то не по българските. За съжаление "модерният" модел на поведение започна и тук да идва - децата си общуват със средствата на насилие. И все пак мога да твърдя, че в БГ не съм виждала такива младежи, каквито съм виждала в доста държави в Европа - смисъл, тук повече ми харесват. Специално в западните държави не ми харесва това небрежно поведение да ходят изпокъсани и изпонамачкани, само защото в у-ще и в университета си се чувстват като у дома си; или това масово сядане по пода и зарязване на чантите по земята, колкото и да е чисто. Мен лично това адски ме дразни. И макар и да ме дразни това, че в БГ също младежта започва да изглежда тъпо и смешно, все пак тук продължава да ми се нрави повече. Да не говорим, че като възпитание смея да кажа, че нашите младежи в чужбина се държат доста прилично, за разлика от чужденчетата, като дойдат в БГ. Това са моите лични впечатления. Живея в България, но съм живяла малко в чужбина и съм имала възможност да контактувам и съжителствам с доста младежи от ралични нации.

# 253
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте, много интересна и актуална за мен тема, не мога да не се включа, като правя уговорката, че само споделям личното си мнение, но не бих отказала да чуя още от вашите.
Живях 4 г. в Англия, имам много хубава работа, много приятели от цял свят, много добър статус като цяло. Миналата година забременях и след няколко месечно умуване решихме да се приберем в Бг, да родя детето тук, да получа малко помощ от родителите ми и ако ни хареса - да напуснем работа и да се установим в Бг за постоянно. Използвам 1 год майчинство, което ми се полага. Вярвайте ми, никога, никога не съм вземала толкова грешно решение Embarassed

През годините, когато се прибирахме за по няколко дена в годината, ми се струваше, че нещата тук отиват към добро, че започва един вид превъзпитание на обществото от пост комунизъм към европейски ценности и т.н.
Сега, след точно 10 месеца пребиваване в България, с отговорността ми към прекрасната дъщеря, която имам, ви казвам, че това място се превръща в нещо абсурдно и анти човешко, най-нормалните отношения са изкривени през призмата на една примитивна борба за надмощие и респективно оцеляване. Никой не гледа дори в близкото бъдеще, камо ли да се мисли стратегически. Денят ти е изпълнен с толкова негативни емоции, че накрая забравяш какво е да се усмихваш. Някъде четох статия от чужд вестник, където ни бяха нарекли "страната, където никой не се усмихва". Най-елементарни и ежедневни действия се превръщат в животоспасяващо упражнение, като пример давам карането на кола, бутането на детска количка , пазаруването в супер маркет и т.н.
Хората от т.н. ВИП класа просто са си наложили свои, непознати за мен закони, и учудващо добре си живеят така, а тези като мен, които винаги са спазвали правилата, съобразявали са с останалите, великодушно са отстъпвали на по-слабите, просто стоят със зяпнали от учудване уста и не знаят какво да правят. Искам да уточня, че това са терзания на човек, който няма материални затруднения, здрав е, има прекрасно семейство, т.е няма за какво да завиждам на никого.

Та в заключение, да кажа какво реших - от средата на януари се връщам сама в Англия, започвам пак работа, и ще направя абсолютно всичко възможно и невъзможно аз да не остарея и дъщеря ми да не порасне в родината ни, която иначе много обичах. Това за мен е акт на егоистична защита на себе си и най-близките. Надявам се да взема семейството си в скоро време и да забравим всички бързо неуспешният ни експеримент.
 Имах да казвам още доста неща, но се страхувам да не досадя. Ще се радвам да чуя още мнения. Лека нощ на всички

# 254
  • Мнения: 7 914
tzvetak
а за София ли става навъпрос? Thinkingпитам от любопитство Blush, ако те притеснява, не отговаряй

Общи условия

Активация на акаунт