За повръщане при кърмачета

  • 6 026
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Може да е ГЕР, но не съм сигурна доколко ще могат да му помогнат на бебето - лекарствата имат и странични ефекти. Хомеопатията обече има лекарства за такива случай (ГЕР е само един от симптомите, и в зависимост от другите, лекарствата са различни..)
Моят син имаше тих рефлукс - не повръща навън - връща до горлото или устната кохина и пак си го преглъща, но е също толкова гадно за бебето като ГЕР. С хомеапатия се оправи за 10 дни и повече не е имал проблеми.

Не е задължително да се пият лекарства.Това става само по преценка на лекари.
При нас се оправи само с млякото, като в края на 5м умишлено захраних с картоф и морков.
Така храната се сгъсти и възможността за повръщане намаля.
Според мен е много важно винаги да се оригва, както и да спо на наклон.

ако повръща на фонтан на всяко хранене или често, тогава може да е рефлукс. при всички случаи е добре да храниш на поискване, за да може да поема по-начесто по малко и да уригваш, както ти е казала Meg1 - спирай на няколко пъти, уригвай и после наново. хамалогия е, но помага  Peace

Храненето на поискване е нож с две остриета, защото ако детето е по мързеливичко и поспаливичко, то няма да се събужда често...така ще му се свива стомахчето.След това ще се събуди "освирепяло" от глад, ще суче бързо, като междувременно ще засмуква и повече въдух, което е опасно.
А дори и на малки порции пак няма гаранция, че няма да повръща.
Зависи от детето, зависи от състоянието.Най-добре е консултация със специалист.

# 17
  • Мнения: 451
Баткото ми беше с рефлукс! Трябва да нагласите леглото повдигнато на 30градуса! Много е важно леглото да се вдигне, а не само възглавницата или по-висока възглавница! Важно е и по колко наддава детето, ако си наддава нормално - не се притеснявай ще го израсте! Важно е и да не оставяте детето да плаче Peace Повече на ръчички #Crazy

# 18
  • Мнения: 681
Консултирай се с педиатър  Peace

# 19
  • Мнения: 488

Първо питай педиатър,после погледни и съветите тук....всеки ще пише какво е по принцип,но нали знаеш,че всяко дете е уникално....аз имах голям проблем с оригането на щерката  ooooh! винаги съм хранила на поискване,спеше като пън,но си ядеше както трябва и анддава все още отлично..та....като беше много мъничка заспиваше след всяко хранене и когато я вдигнех,първо,че и развалях съня и второ-повръщаше  Tired
и така до.....докато не знам къде прочетох,че има и случаи,в които не е задължително оригането - и спрях!!!реших да пробвам и се получи при нас!
като заспеше само внимателно я слагах в легълцето и най-много от устичката и изтичаше,това което е изсукала,но не е глърнала,щото е заспала Wink
и довиждане повръщане!  Peace сега пак се случва от време на време да върне,но предполагам,че е защото като се наяде и иска да си играем и като я повъртя малко повече в ръцете си и..ставам на лигавник  hahaha
Това е от мен!
Четох също така ,че когато е легнало детето свинктера м/у стомаха и хранопровода се тренира повече да задържа храна....
Но все пак първо питай педи  Peace


http://www.bg-mamma.com/site/content/view/300/53/





Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:38 от mamadjanka

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Да, консултация с педиатър е задължителна, но не се притеснявай. Много бебета повръщат. Ако това не причинява видим дискомфорт и бебето наддава нормално, може да е просто заради незрялата хранисмилателна система.
Дъщеря ми повръщаше много, след всяко хранене, като понякога това продължаваше до следващото хранене. От третия месец започна да повръща по-малко, а сега вече изключително рядко, и то ако е похапнала повечко. Laughing
Мисля, че ще го израсте.

# 21
  • Мнения: 451
Забравих да кажа ooooh!, че ГЕР се установява само след изпиване на бариева каша и ренгенова снимка Peace

# 22
  • Мнения: 317
Ние повръщахме непрекъснато до към 3 месец. Но все пак питай лекаря на детето. Ние повърнахме на фонтан само два пъти за целия период, за който говоря. 

# 23
  • Мнения: 3 034

Храненето на поискване е нож с две остриета, защото ако детето е по мързеливичко и поспаливичко, то няма да се събужда често...така ще му се свива стомахчето.След това ще се събуди "освирепяло" от глад, ще суче бързо, като междувременно ще засмуква и повече въдух, което е опасно.
А дори и на малки порции пак няма гаранция, че няма да повръща.
Зависи от детето, зависи от състоянието.Най-добре е консултация със специалист.

не е вярно. свиването и разширяването на стомахчето от ядене на поискване съществуват все още само в ума на българските педиатри. бебе, хранено на поискване яде толкова, колкото му се яде, но толкова често, колкото иска. бебе, хранено на режим не следва собствените си нужди и точно тогава се натъпква, когато най-накрая му дадат шишето, защото дотогава са го наливали с вода и чай.
засмукването на въздух се случва при бебета, хранени по всякакъв начин и има най-общо с умението за сукане, което донякъде може да се повлияе, например с по-малка дупка, която изключва бързото изпиване на млякото. но оттам нататък просто се усвоява като всяко друго умение. и води до колики. от засмукване на въздух опасности сериозни не произлизат.
гаранция, че няма да повръща за бебе с рефлукс няма никога. за бебе без рефлукс гаранцията е, че ще му се налага да повръща много по-рядко, тъй като няма да се тъпче. естествено, че първо трябва да се види дали е рефлукс.
съвети за захранване на бебе с проблеми (каквито и да било, свързани с храносмилателната система) са меко казано неуместни. бебе с рефлукс пие сгъстено мляко - най-често се ползва специално оризово брашно, което така сис е казва "сгъстител". не
се захранва принципно с твърда храна, преди храносмилането да е съзряло достатъчно или да е намерен начин ситуацията да се контролира. това в изключително редки случаи може да се случи преди 6-тия месец, само по преценка на лекар, който по възможност не е последовател на схемата "ранно захранване".

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Като се замисля дъщеря ми повръщаше до 5 месец след хранене,но не винаги.Просто при оригването връща мляко,но след като я захраних и започна да стои по изправена се оправиха нещата.Ще го израсте това,не се притеснявай.

# 25
  • Мнения: 544
Вики до 6-7месец повръщаше най-редовно. След това го израстна Peace

И моя син беше така.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 616
С бебчо се кърмим,но като го вдигня да се оригне и повръща даже някога и като фонтан повръща и между храненията.И баткото ми е повръщал но бебчо много и това ме притеснява ,какво да правя,вашите бебчета имали ли са такъв проблем.

Можеш ли кажеш приблизително колко супени лъжици е повърнатото? Колко често повръща? И как сте с наддаването, как е психо-емоционалното състояние на детето? Има ли бнещо друго,което да те притеснява?

Ако наддавате добре, пишкате и акате редовно и цвета, консистенцията (с цвят на горчица) и е "по норми" няма от какво да се притесняваш.

В противен случай може да се касае както за ГЕР, така и за лактозна непоносимост и редица други неща, за които няма да ти обяснявам сега, дай малко повече информация  Peace Няма да ви навреди и лекар при гастроентролог, ако се притесняваш  Hug

# 28
  • Мнения: 177
на всяко оригване повръща около 1,2 супени лъжици ,пишка и ака редовно спокоен е суче през 3 часа ,а нощем спи по 4-5,наддава добре

# 29
  • Мнения: 564
Сина ми повръщаше страшно много, може би до към 6 месечен, после спря  Peace Оказа се, че е бил лаком и е изпивал повече мляко от колкото може да поеме и съответно е повръщал ненужната част. Аз благодарение на тази му лакомия, помпа за кърма не ползвах  Wink
И все пак допитай се и до док.

Общи условия

Активация на акаунт