Лесни и икономични рецепти

  • 60 502
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 436
Ето нещо лесно и бързо, което онзи ден готвих.

Пилешко филе с топено сирене и сметана.
Подреждате си филетата в тава, слагате нарязаното на кръгчета топено сирене, отгоре заквасена сметана, слагате фолио и печете. По принцип в рецептите дават всичко да се запържва и да се готви по-скоро на котлон, отколкото във фурна, но първо нямам време, после така става много по-бързо. Просто слагаш да се пече и след 30мин е готово. )
Могат да се сложат и гъби вътре, или всякакви други зеленчуци. )) Задушава се чудесно и е много вкусно и ароматно. )

# 16
  • Мнения: X
Ето и от мен една бърза и лесна..
Пилешко месо ситно нарязано
червено вино
соев сос
подправки на вкус(аз слагам много)
голямо количество лук,нарязан на шайби
Месото се запича в не залепващ тиган без мазнина или много малко зехтин,запичам и лука,добавям соев сос ,после виното и подправките.Задушавам малко и готово
Пак същата,но може и с кисели краставички и гъбки
Става много бързо Wink

# 17
  • Мнения: 832
Аз правя много бързо миш-маша.Става и много вкусен. Само нарязвам печен пипер, задушавам го,после сипвам доматен сос, оставям да изври, ако е необходимо го сгъстявам с малко брашно.После слагам разбитите яйца и накрая сирене. Не пека във фурна.

Панирано сирене или кашкавал с гарнитура също е бързо ястие,подходящо за късна за вечеря.

# 18
  • Мнения: 248
Аз много често вечер приготвям пържени картофи и ги разбърквам с предварително разбити яйца и връщам на котлона за 2-3 минути и става голяма вкуснотия. Когато са готови поръсвам с настърган кашкавал или сирене, добавям чубричка или червен пипер. Става да си оближеш пръстите!

# 19
  • Мнения: 90
Това с пържените картофи звучи много интересно.

# 20
  • Мнения: 175
нарязвате си картофки като за пържене ,слагате им малко вода и олио,сол и ги запичате,почти когато станат готови прибавяте към тях нарязан кренвирш,печете още 5мин и изключвате фурната,прибавяте натрошено сиренце и една майонеза разбърквате хубаво и бон апети,не е нищо особенно но мойте деца много го харесват

# 21
  • Мнения: X
Сега се сетих и аз за една с кренвирши.
Срязвам кренвиршите на две по дължина,нареждам ги в тава,слагам отгоре кашкавал заливам с доматен сок(аз ползвам домашен),слагам чесън (много),слагам подправки и хоп в фурната
Бързо и лесно

# 22
  • Мнения: 104
И аз да се включа с един "бъркоч" моя мъж го обожава. Запържвам леко някаква наденица. може да е домашна или купешка. Нарязвам кисели камбички няколко броя ( колкото си прецените ) чуквам 3-4 яйца и обърквам всичко, докато се запуржат яйцата. Няма кой знае какъв вид, но е хубаво на вкус. Камбичките му придават леко кисел вкус. Дано ви хареса и на вас  Peace

# 23
  • Мнения: X
И аз да се включа с един "бъркоч" моя мъж го обожава. Запържвам леко някаква наденица. може да е домашна или купешка. Нарязвам кисели камбички няколко броя ( колкото си прецените ) чуквам 3-4 яйца и обърквам всичко, докато се запуржат яйцата. Няма кой знае какъв вид, но е хубаво на вкус. Камбичките му придават леко кисел вкус. Дано ви хареса и на вас  Peace

И аз правя нещо подобно, но слагам вместо наденица-шпеков салам и добавям още-кис.краставички, маслини-без костилките и сирене.
Една колежка миналата седмица сподели, че правила пържени картофи с яйца и сирене newsm78 Не съм пробвала, но каза, че ставало много бързо и в същото време много вкусно.

# 24
  • София
  • Мнения: 708
Не е основно ястие, но пък е вкусно и бързо:
Брускети- запичат се на тостер филийки, натриват се с чесън, напояват се с малко зехтин, поръсва се чубрица и се слага нарязана маслинка.

# 25
  • Мнения: 219
Много бърз и хубав кекс:
1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко+1ч.л. сода бикарбонат, 1/3 ч.ч.олио, 1ч.ч.захар, 1ч.ч. брашно, 1ч.ч. орехи  нарязани на дребно, есенция /лимон/ и какао. Бърка се с дървена лъжица и хоп във фурната. Без орехи не става хубаво.

# 26
  • Мнения: 511
Манджа с яйца
Загрява се олио,червен пипер и се налива вода.
След като заври водата се пуска малко сол и се чукват яйцата.
След като се сварят,отделно разбивам брашно с вода на  каша и добавям при яйцата.
Ето ви една рацапта и за един бърз сладкиш-локумка:
1ч.ч захар
2ч.ч брашно
1ч.ч кисело мляко
1л.сода за хляб
10л.олио
Всичко това се разбърква.В поръсена с олио и брашно тава се изсипва сместа.Отгоре се нарязва локум и се поръсва със смлените орехи.След което се пече.
Ето и още един сладкиш:
1яйце
1ч.ч кисело мляко
1ч.ч захар
1ч.л.равна сода за хляб
1бурк.сладко,може и по-малко
смлени орехи
брашно колкото да се получи кексова смес
Всичко се обърква и се пече.След като е готов се поръсва с пудра захар.

# 27
  • Мнения: 3 314
супер идеи   chef

# 28
  • Мнения: 2 169
Нарязвам картофи на кубчета, задушавам ги в мляко, добавям розмарин, кашкавал, сирене и сметана за готвене и са готови!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Запис страхотни сте  Peace

Общи условия

Активация на акаунт