Множественото число и обезличаването на майката. Пр. [i]НИЕ[/i] акаме в зелено!?

  • 16 221
  • 323
  •   1
Отговори
# 255
  • Временно
  • Мнения: 788
При мен определено беше само в началото. Peace От доста време насам не употребявам НИЕ,когато говоря за дъщеричката си.

# 256
  • София
  • Мнения: 3 909
Уф, и мен много ме дразни, като се започне с това "ние" ooooh!.
Миналата година една баба от детската площадка ме пита: "Още ли сте памперс". Е, не се стърпях и й казах, че по мое време не е имало памперси Mr. Green. А тя ме погледна малко странно и каза: "Имах в предвид детенцето Ви".  "Ами като сте имали в предвид детнцето, питайте за него конкретно".

# 257
  • Мнения: 2 658
Аз пък се дразня леко, когато някой пише неграмотно.
Например "сучи"?  Mr. Green

Например:  Ама к´во да се праи..
Аz пък се драzня не леко, когато някой пише неграмотно. Драzня се много. Ама zабележки не правя. Защото не сме в училище..
Но ти дали правиш раzлика между "неграмотно" и нарочно написано "на жаргон", или "раzговорно" ? Защото раzлика има. Ако искаш да ти я обясня, няма проблеми. Нищо, че не му е тук мястото..
И щом сме почнали да обръщаме(дружно) темата на "Кой какво го драzни", да си кажа, че мен ме драzнят zаяждащи се хора, които го правят, ЩОТО  Wink си нямат друга работа. И се драzня, че често се случва.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 12:43 от ~:Деси:~

# 258
  • Мнения: 789
Определено ме дразни.Особено когато ме питаха след консултация :"Колко сте наддали?,"Пораснали ли сте?"...

# 259
  • Мнения: 1 155
Всички се ДРАЗНИМ, но всичко го използваме съзнателно или не! Angry

# 260
  • Мнения: 431
Всички се ДРАЗНИМ, но всичко го използваме съзнателно или не! Angry
Така е,защото е заразно  Crazy
Също както онези паразитни думи и изрази от типа-да започва изречението със "Значи..."  #Cussing out

# 261
  • Мнения: 1 168
Аааа, ето защо трябва да се прекратяват контактите с такива хора - заразно било! Wink

# 262
  • софия
  • Мнения: 636
Дразни ме, и то много. Чак унизително не е, но ми е неприятно и лигаво.

stefani6, това за разходките и градинките все едно от мое име си го писала. Hug
И аз съм като вас!!!!!Оня ден се разождаме с мъжа ми в парка и една майка с момиченце, навярно колкото Елена се втурва към мене с въпроса Вие на колко сте? Говорихме си за нещо, тя не прикъсна, но мъжа ми тутакси отговори на въпроса й - на 68 и половина./той на 35 и няколко месеца, аз на 31 и дъщерята на 2 и три месеца/л После умрях да се смея като включих след няколко минути. Възмутената женица вече беше отпътувала с детенцето някъде по алеите.

# 263
  • Мнения: 1 447
И аз съм като вас!!!!!Оня ден се разождаме с мъжа ми в парка и една майка с момиченце, навярно колкото Елена се втурва към мене с въпроса Вие на колко сте? Говорихме си за нещо, тя не прикъсна, но мъжа ми тутакси отговори на въпроса й - на 68 и половина./той на 35 и няколко месеца, аз на 31 и дъщерята на 2 и три месеца/л После умрях да се смея като включих след няколко минути. Възмутената женица вече беше отпътувала с детенцето някъде по алеите.
Joy Joy JoyТози отговор ми хареса.Ще го използвам със сигурност за в бъдеще. Wink

# 264
  • Мнения: 2 171
И аз съм като вас!!!!!Оня ден се разождаме с мъжа ми в парка и една майка с момиченце, навярно колкото Елена се втурва към мене с въпроса Вие на колко сте? Говорихме си за нещо, тя не прикъсна, но мъжа ми тутакси отговори на въпроса й - на 68 и половина./той на 35 и няколко месеца, аз на 31 и дъщерята на 2 и три месеца/л После умрях да се смея като включих след няколко минути. Възмутената женица вече беше отпътувала с детенцето някъде по алеите.

Предполагам: "Ни прекъсна" newsm78?

За мен пък този отговор е обиден, да не кажа по-силна дума. И не виждам какъв е проблема, че е опитала да завърже контакт, задавйки въпроса в множествено число Rolling Eyes. Но, моля ви, не обръщайте внимание на коментара ми, аз съм от онези "обезличени" майки, на които им никнат зъбки и акат в зелено Mr. Green.

# 265
  • Мнения: 27
E, след като ви е "прИкъснала" разговора мисля, че мъжА ти е дал един "оригинален" отговор. Слагам оргинален в кавички, за да подчертая иронията в интонацията! Как не съм се сетила по-рано и аз Thinking ?
След като сме буквоядци*.........
* По принцип букви не ям! На Дюкан съм, а той не ги позволява  Wink

# 266
  • Мнения: 826
Аз пък се дразня леко, когато някой пише неграмотно.
Например "сучи"?  Mr. Green

Например:  Ама к´во да се праи..
Аz пък се драzня не леко, когато някой пише неграмотно. Драzня се много. Ама zабележки не правя. Защото не сме в училище..
Но ти дали правиш раzлика между "неграмотно" и нарочно написано "на жаргон", или "раzговорно" ? Защото раzлика има. Ако искаш да ти я обясня, няма проблеми. Нищо, че не му е тук мястото..
И щом сме почнали да обръщаме(дружно) темата на "Кой какво го драzни", да си кажа, че мен ме драzнят zаяждащи се хора, които го правят, ЩОТО  Wink си нямат друга работа. И се драzня, че често се случва.
thumbsup thumbsup yes
   Точно! И аз това исках да кажа. Да не се бърка неграмотното писане с нарочно употребявана жаргонна реч. 

# 267
  • Мнения: 4 393
Не ме дразни и съм се хващала, че и аз съм го казвала.Но сега, като разбрах колко много дразни всъщност околните, ще се старая да не го казвам повече, защото разбирам и  приемам и такова мнение  Peace

# 268
  • Мнения: 779
Не ми допада, но и аз го използвам за по-лесно. А и другите около мен го ползват често. Също не ми харесва "нашият татко", защото е татко само на бебето.

# 269
  • Мнения: 405
Също не ми харесва "нашият татко", защото е татко само на бебето.
Верно си е  Joy Hug

Общи условия

Активация на акаунт