Стволови клетки? ще съхраним ли?

  • 4 822
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 224
Не съхраних, за което сега много ме е яд. Тогава беше около 3000 цената. Сега постоянно се вдига. Но ако пак забременея, съм решила да го направя. Доста неща вече лекуват реално. Едно детенце от града ходи до Русия да му присаждати има добър резултат, който щеше да е много по-успешен, ако си бяха негови. Лошото е, че излиза още по-скъпо, ако искаш да ги разделят на части  Tired

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не не съхраних, защото не ми предложиха никакави гаранции, не\ми предложиха договор, нищо подписано от тях, аз обаче ми поскаха да се подпиша че няма да имам никакви претенции за нищо, НО ЩЕ СИ ПЛАТЯ КАТО ПОП.
Аз съм юрист и според мен какавото и да стои зад това истина или пирамида- документлно си е гавра с хората.
Има няколко по-стари теми, изчети ги.
Вземи копия от докуминтети и се консултирай с адвокат дали нещо ти гарантират те и какави гаранции ти дават.
Дори мбанките като отпускат кредит не са толкова нагли в общите си условия.

Точно затова и аз се отказвам , а много ми се иска.Дай боже да не ми се налага никога да прибягвам до това и да не съжалявам .Не мисля, че в България са уредени тези неща  и на този етап си влагаш парите , а нямаш никаква сигурност

# 32
  • Мнения: 1 219
Не съхраних,защото трябваше да предупредим по-рано за това.Иначе в болницата,в която раждах съхранението и извличането е безплатно,но в случай на нужда за друг пациент се използва.Ако родителите искат да запазят стволовите клетки за лично ползване се заплаща някаква сума.Но не е като тези безумни цифри в БГ(4000-5000лв. #Crazy #Crazy #Crazy)Честно казано и аз не бих платила такава сума Crossing ArmsИначе не смятам че в Щатите е експериментално.Хората се постараха да обяснят повече за стволовите клетки,но беше вече късно.Просто не бяхме предупредили по-отрано,за което малко съжалявам. Confused

# 33
  • Мнения: 1 095
Какво мислите за бъдещето на пролижението им.

Не съхраних.Всичко е в сферата на експериментите все още.В бъдеще дори може да се докаже, че са неприложими на практика.

Божке, такъв потресаващ ник не бях срещала - Гад Чевръста   Shocked Simple Smile
Точно така ! Има цяла тема ,ако искаш потърси ,за да се информираш по-добре !  bouquet
Хайде да не търся по темите,достатъ4но медицински журнали чета, и не мисля че ти си достатъчно информирана. Съжалявам, не е лично просто 99.9% от изследванията и публикациите не стигат до теб.  Ето ти лесно обяснена информация, да прочетеш.
http://en.wikipedia.org/wiki/Stem_cell#Treatments
Това беше грубо,а аз не съм имала за цел да докажа колко са компетентни майките във форума, а просто,че в темата има много и разнообразни мнения и статистика ! Изобщо не се изживявам като най-информираната особа, за разлика от теб !

# 34
  • Мнения: 216
Какво мислите за бъдещето на пролижението им.

Не съхраних.Всичко е в сферата на експериментите все още.В бъдеще дори може да се докаже, че са неприложими на практика.

Божке, такъв потресаващ ник не бях срещала - Гад Чевръста   Shocked Simple Smile
Точно така ! Има цяла тема ,ако искаш потърси ,за да се информираш по-добре !  bouquet
Хайде да не търся по темите,достатъ4но медицински журнали чета, и не мисля че ти си достатъчно информирана. Съжалявам, не е лично просто 99.9% от изследванията и публикациите не стигат до теб.  Ето ти лесно обяснена информация, да прочетеш.
http://en.wikipedia.org/wiki/Stem_cell#Treatments
Това беше грубо,а аз не съм имала за цел да докажа колко са компетентни майките във форума, а просто,че в темата има много и разнообразни мнения и статистика ! Изобщо не се изживявам като най-информираната особа, за разлика от теб !
Съжалявам, про4етох го сега и наистина е грубо- не ми беше за цел, просто наистина има много информация, която не е достъпна за всеки и е жалко, когато имаш възможност да направиш един вид застраховка на детенцето си да не го направиш, защото инфото не е достъпно- това е шанс веднъж в живота.

# 35
  • Мнения: 3 621
Съжалявам, про4етох го сега и наистина е грубо- не ми беше за цел, просто наистина има много информация, която не е достъпна за всеки и е жалко, когато имаш възможност да направиш един вид застраховка на детенцето си да не го направиш, защото инфото не е достъпно- това е шанс веднъж в живота.
Абсолютно съм съгласна с тебе, това е шанс веднъж в живота, НО има едно голямо НО, като всичко в България.Договорите които се подписват тук са меко казано..."човека взе парите и каза ще видим" .
Виждам че ти не живееш в страната, кажи там какви са условията при които може да се съхранят клетки, ще ми е интересо ако можем да направим сравнение
И дано на никои не се налага да ги ползва и на тези които са съхранили, и на тези които не са

# 36
  • Мнения: 216
Значи, тук цените варират между $1350- $2500, за събирането, което в някои банки ти включва 18 години, такса за запазване. В по-евтините плащаш по около $150 годишна такса. Има няколко водещи компании, и като им отидеш в сайта имат, от коя година са ( мисля че най-старата дето гледах банка функционира от 1985 някъде там) колко клиенти имат, и колко успешни трансплантации са направени. Докторите съветват да се ориентираш по броя на успешните трансплантации, защото това ти е единствената гаранция, че са съхранени правилно и са използваеми. Хубавото е че може да помогне не само на детето а и на членове на семейството, в накои случаи. Ето и линк към едни от най-добрите тук( на които ние сме се спряли) да видите списък на заболяванията които, не само се третират, но и лекуват със стволови клетки. О4аква се в следващите 10 години да се увели4и , а тогава няма как да кажеш -" о да сега искам".
http://www.cordblood.com/cord_blood_banking_with_cbr/banking/diseases_treated.asp

# 37
  • Мнения: 304
не не съм убедена че е необходимо освен това е доста скъпо newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 292
Имам приятелка имуноложка. Тя ми каза, че много малка е вероятността при нужда от тази замразена кръв от пъпната връв да се извлекат стволови клетки годни за употреба. Друго би било, ако самата кръв от пъпната  връв се обработи, извлекат се стволови клетки и така се замразят.  Всичко останало е бърза машина за пари. Може би след 10-15 години ще бъде различно. Но ако човек се разболее и му потрябват стволови клетки две години след като е минал срока и са били унищожени?.... Представяте ли си трагедията!
Аз съм в петия месец, вече съм решила, че ако мога ще ги даря. Дълго четох, разучавах, и щом не успях да се убедя в предимствата на това замразяване, знам , че съм взела правилното решение. За парите не съм съгласна, че са много. Ако става въпрос за здравето на  човек, парите нямат значение. Друг е въпроса за какво се дават...

# 39
  • Мнения: 207
Много ми се искаше, ама ............ Докато се наканя, пък и сумата е доста голяма  smile3506

# 40
  • Разград
  • Мнения: 518
Не сме съхранили и дано не се налага да ми трябват   Praynig

# 41
  • Мнения: 95
На фона на всички разходи около раждането и посрещането - не успяхме. Искренно съжалявайки за което. Ако имах финансовата възможност бих го направила.
Разбира се и аз си имам своите съмнения. Мисля че този процес трябва да бъде регулиран по някъкъв начин от държавата. Защото в случая аз ако бях решила щях да съхранявам те щяха да са в частна клиника, която след 18 години я я има-я я няма. Друг е въпросът че ми е направило впечатление, че при повечето болести са необходими повече от една трансплантации. Дори няколко. А ни беше обяснено, че събраните стволови клетки от пъпната връв ще стигнат за една манипулация.!?!?!? А следващите!?!? Thinking

# 42
  • Мнения: 135
Аз съм ЗА,съхраняването на стволовите клетки,ама е доста скъпичко доколкото ми е известно.Въпреки ,че и аз както всеки си казвам ,"дано не се наложи да ми притрябват",ама ако недай си Боже притрябват.?При раждането на дъщеря ми пропуснах този момент,но ако  раждам пак , сериозно ще се позамисля дали да не съхраним.

# 43
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Да, запазихме. Вече няколко пъти съм писала по темата, но ще кажа пак Wink. Тази процедура не е във сферата на фантазиите вече близо 20г. Тогава са направени първите успешни трансплантации. Зависи от фирмата, но поне в тези, които проверихме ние, количеството материал е достатъчно за 70-80кг човек. Стволовите клетки се използват за лечението не само на левкемия, но и например за инфаркт на миокарда, както и за още много заболявания. Информацията е толкова много по този въпрос, че ми изглежда несериозно да се пишат неща от сорта на "фантазии", "не ми се вярва" и т.н.

Имам приятелка имуноложка. Тя ми каза, че много малка е вероятността при нужда от тази замразена кръв от пъпната връв да се извлекат стволови клетки годни за употреба. Друго би било, ако самата кръв от пъпната  връв се обработи, извлекат се стволови клетки и така се замразят.

Не се замразява кръв или поне аз не съм чувала за такова нещо. Кръвта се изпраща в лаборатория, там се извличат стволовите клетки, броят се и след това ако количеството им е достатъчно се замразяват. Ако не са достатъчни се съобщава на клиентите и те преценяват дали да бъдат запазени или не. Това беше процедурата при нас, за сведение ние запазихме в английска фирма.

......А ни беше обяснено, че събраните стволови клетки от пъпната връв ще стигнат за една манипулация.!?!?!? А следващите!?!? Thinking

Не е задължително да се използва целият материал. Зависи от контейнера , в който се съхраняват и от необходимото количество разбира се. Вече може да се размножават в лабораторна среда.

# 44
  • Мнения: 489
Не сме решили още. Ако беше на по-достъпни цени, изобщо нямаше да се чудим, а сега може и да ги дарим. Не съм сигурна и в успешното лекуване с тях. Много немски специалисти са скептични в това отношение,  дори и Сдружението на педиатричните онколози (във връзка с лекуването на левкемия със собствени стволови клетки).  Thinking
airin555, какви са цените в САЩ, защото тук са пак 2200 - 2500 евро?
Не съм гледала договорите, но общата информация за съхранението ми се струва еднаква тук и в БГ - това за съмняващите се по отношение на услугата в Б-я.

Общи условия

Активация на акаунт