Последици от неприем на АБ?

  • 2 745
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
Херп ангината обикновено не се лекува с антибиотици. Моят син е карал общо две, и при двете не е пил. Първият беше с калциев глюконат и панадол, докато смъкна температурата. Вторият, вече се лекувахме с хомеопатия, първо ходихме на УНГ, защото го боля ухото, а се оказа, ангина, самата лекарка УНГ, която е стара и с опит, не препоръча антиобиотик. И за няколко дни само пихме хомеопатични. Така че не виждам проблем от непиенето на антибиотик.

# 16
  • София
  • Мнения: 344
Тарталета ,

Не решаваш ти дали да си скъсам дипломата  Joy
Щом като се толкова оправни , не водете децата си на лекар , лекувайте ги сами , по начина " прочел от тук от там " и да видим докъде е я докарате . Обаче още мнооого трябва да прочетете , за да постявяте диагнози и да определяте как да се лекуват децата ви . Аз знам ,че имам да уча още много . А вие ?

Ти мед. работник ли си? Аз очаквам мнения на лекари, защото иначе това с а си само лични впечатления и мнения на незнаещи като мен

Така че, моля с мед. образование кажете: щом за 1 седмица детето оздравява без видими усложнения, да смятам че изписания АБ е бил излишен? Аз не съм против АБ след доказана диагноза и изследвания, но това АБ на всяка температура....не ми допада.

# 17
  • Мнения: 835
Така че, моля с мед. образование кажете: щом за 1 седмица детето оздравява без видими усложнения, да смятам че изписания АБ е бил излишен? Аз не съм против АБ след доказана диагноза и изследвания, но това АБ на всяка температура....не ми допада.

Да, очевидно, че АБ е бил само "за всеки случай".Както писах слабите и незнаещи лекари винаги започват с Аб, защото им е трудно да поставят диагноза.

# 18
  • София
  • Мнения: 665
какви могат да са последствията от недаването на АБ, но тогава, когато е наистина необходим-ами обичайните усложнения на бактериалните инфекции-гнойна ангина, бронхит, пневмония, отит.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
какви могат да са последствията от недаването на АБ, но тогава, когато е наистина необходим-ами обичайните усложнения на бактериалните инфекции-гнойна ангина, бронхит, пневмония, отит.

Самите изброени неща се лекуват с АБ, понеже са бактериални инфекции, а не усложнения. Т.е. ако детето е с отит, да се лекува с АБ. А не, ако е с червено гърло, да му се изпише, та да не развие отит...

# 20
  • Мнения: 1 376
Здравейте, мами   bouquet
Против съм приемането на АБ на общо основание, с цел презастраховка на доктор.
Ще ви кажа как реших проблема с даването на АБ - ще изисквам изследвания след изследвания докато не се разбере какво му е на детето.
Докато бях бременна и сега докато се кърмим съм избягвала лекарства. Естествено когато е било необходимо, след изследвания, съм приемала. Но се убедих, че можем да минем с много малко лекарства и повече бабешки илачи.   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 665
Тарталета позволи да не се съглася с теб. Ако една ангина с обилна носна секреция и кашлица от бактериален произход не се лекуват навреме с АБ е много вероятно (не задължително) да преминат в едно от изброените от мен състояния. Ако пневмонията не е усложнение-то кое е? То никой не обича да дава на детето си АБ, но АБ няколко пъти са спасявали синът ми, който буквално се задушава от секрети и кашлица, без да е имал гной или да е правил отит.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не съм лекар, не споря. Пневмонията е усложнение на вирусни инфекции, преминали в бактериални. Въпреки че има и вирусни пневмонии.

Общи условия

Активация на акаунт