пречи ли котето по време на бременност

  • 3 621
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
не пречи. аз също си изкарах бременността с моята котана и никога никъде не съм я местила, тя е член на семейството. както са ти казали - не чисти тоалетната, въпреки че може с ръкавици да я чистиш. аз така правех + задължително измиване на ръцете. и ваксинации, разбира се.

# 16
  • Мнения: 1 900
Не пречи ако е ваксинирано и добре гледано. Не почиствай котешката тоалетна. Може да пуснеш едно изследване за токсоплазмоза за твое успокоение. Peace

# 17
  • Sf
  • Мнения: 978
Имах две котки, надлежно ваксинирани. Като забременях, и двете заминаха на село. Опасността не е само от токсоплазмоза. Имат си болести и паразити, които не можеш да предвидиш, откриеш и ваксинираш, самата козина може да е причина за алергия. А и как ще се държат спрямо бебето не е ясно - животни са все пак. Не бих рискувала.

# 18
  • Мнения: 4 335
Не пречи,аз имах котка и куче през бременността си.Сега вече са кучето и две котки Mr. Green

# 19
  • Мнения: 575
Не пречи, разби се. И тоалетната може да си чистиш, просто пусни едно изследване за токсоплазмоза и бъди спокойна.

# 20
  • Мнения: 645
Не пречи, разби се. И тоалетната може да си чистиш, просто пусни едно изследване за токсоплазмоза и бъди спокойна.
все пак нашето го подарихме,за по голяма сигурност,но и бяхме решили и отпреди това да го подарим

# 21
  • Мнения: 469
И аз съм сменяла котешката тоалетна докато бях бременна но с ръкавици и после старателно измиване на ръцете. Както са ти казали досега не давайте на котката сурова храна, не я пускайте навън, обезпаразитявайте я редовно и всичко ще е наред. Ако се притесняваш, можеш да си пуснеш едно изследване за токсоплазмоза. Аз си направих в седмия месец макар  че е хубаво по-рано да се направи. И хубаво измивай плодовете и зеленчуците, яж добре обработено месо, не градинарствай без ръкавици. Вероятността да се заразиш по този начин от токсоплазмоза е много по-голям отколкото от домашната котка.

# 22
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Напротив! Помага!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Много мой познати бяха с коте по време на бремеността им и нямаше проблеми  Peace

# 24
  • Мнения: 1 372
Не не пречи! Направи си тест за токсоплазмоза и всичко е ок!

# 25
  • Мнения: 3 034
за пречене - не пречи. не го махай, гледай си го, оставяй го да ти лежи на корема и да те успокоява.

няма да ти казвам какъв подтекст прочетох в заглавието на темата ти. Mr. Green
но и това коте не пречи. помага.

# 26
  • Мнения: 387
не мисля че ще имаш проблеми... Thinking

 

няма да ти казвам какъв подтекст прочетох в заглавието на темата ти. Mr. Green
но и това коте не пречи. помага.
newsm62 smile3501 smile3532

# 27
  • Варна
  • Мнения: 89
Другите вече са ти го казали-не пречи. И аз имам котка,изкарах си цялата бременност с нея у дома. Но гледам да не влиза в стаята,в която спи бебето. Лека и безпроблемна бременност   bouquet

# 28
  • Мнения: 6 365
За съжаление вече нямам котка в живота, животинчето си отиде, като бях в третия месец. Направих изследване за токсоплазмоза, беше отрицателно.

Дори и да сменяш котешка тоалетна, заразата не е активна, докато котешките изпражнения не са престояли няколко дни. Едва ли някой чака с дни да смени пясъка или на каквото там пишка котката...

Иначе котките пречат винаги с разглезеното си поведение, но затова ги обичаме.

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Не пречи... Ние си взехме зайче, влюбих се в него, докато бях бременна и не мога да си представя как щях да я карам без него (особено болничния, когато бях сама вкъщи)...  Peace
Мъж ми го донесе два пъти в болницата, докато бях там за раждането (7 дни)...   Blush

Ами зайчетата къде акат и пешат, че и аз искам да си гледаме?

Общи условия

Активация на акаунт