Пътуване към себе си. Тема за повече размисли и по-малко страсти...

  • 2 695
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 633

Аз съм до тук. Май никога не стигам до харесването.


Оооо, въпрос на ЕГН, рожбе, въпрос на ЕГН!  Hug
Все пак и дъртизмът си има своите екстри.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: X
Всеки ден намирам по една част от себе си и забравям за друга. Вечно бързам за някъде и нещо и понякога скоростта е толкова висока, че всичко ми се размазва. Когато имам време сядам и се разглеждам, точно както разглеждам многото си бенки, винаги си мисля, че някоя се е появила съвсем скоро, а иначе ми изглежда толкова позната.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Циклично е. Пътувания и почивки се редуват. Интересното е, че дори и когато почивам - пак пътувам. Някак така се получава. И май точно тогава най-успешно достигам до себе си.

# 18
  • Мнения: 2 386
Иде ми да си татуирам думите на как Сийка! Знаех, че някой ще се включи с половината списък и знаех как ще отговори тя. Сега остава да го приложа в/у себе си.

Пътувам, пътувам, но все не стигам. Магистралата ли е твърде дълга, колата ли е много стара - не знам. Опитвам се да разбера. Най -много ме е страх, че като стигна няма да ми хареса и ще искам да се върна (т.е. приема по Сийкината скала). Ще поживеем, ще видим.

На аватарно ниво - при мен се получи точно обратното - влязох отрезвена, мрачна и тъжна, а сега съм цветна и закачлива. Не знам защо, вътрешно усещане е. Може би исках да съм различна, защото 2005-та черно-белите аватари се брояха на пръсти, а сега са по-голяма мода и от дупетата в КМ. Те, затова съм цветна и разгологъзена - аман от еднаквости.

# 19
  • Мнения: 17 546
Докато съм жива ще пътувам към себе си. Никога няма да съм цяла, това съм разбрала за себе си. Преди години си  написах за мен това:

Аз ще изглеждам отново цяла, обещавам!
Като Луна по пълнолуние,
но ще си имам своя тайна,
ще бъда пъзел - на Луна,
която на парченца се разпада...

А мислите ли, че себепознанието е пътуване без край и  винаги може да надскочим себе си, да се изненадаме за пореден път, тъкмо когато си мислим, че вече сме се познали...
Да, пътуване без край е!  Винаги мога да се изненадам от себе си, от реакциите си и от мислите си. Аз не съм пресметлива, а спонтанна, емоционална и открита. Рядко премислям как да постъпя и винаги когато съм мислила предварително, твърде обстойно как да постъпя в дадена ситуация, съм грешила. Ако обаче себепознание означава, че знам, че в различните ситуации ще постъпя така, както ми говори сърцето и душата, значи се познавам.

# 20
  • Мнения: 212
Само докато пътувате навътре към себе си гледайте да не влезете толкова навътре, че да се окаже, че не можете после да излезете...

# 21
  • Мнения: 17 546
Само докато пътувате навътре към себе си гледайте да не влезете толкова навътре, че да се окаже, че не можете после да излезете...
Благодаря, че сподели опит! Но ти май още си там вътре? Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 212
Само докато пътувате навътре към себе си гледайте да не влезете толкова навътре, че да се окаже, че не можете после да излезете...
Благодаря, че сподели опит! Но ти май още си там вътре? Heart Eyes

Опитвам се да изляза. Надявам се съм минал периода в който копаех навътре към себе си. Сега мисля да поизляза малко по широкия бял свят да видя какво има и там....

# 23
  • Мнения: 3 423
Обичам да пътувам подготвена. Затова и
като че ли не се изненадвам, като стигам.
Не разбирам тези, които се ужасяват, като
стигат до себе си. Не е ли някак пагубно?
И защо аз досега не съм се ужасявала от
себе си? Риторичен въпрос. Няма как просто.

# 24
  • Мнения: 750
Пътувам,но не към себе си.
Към мен има кой да върви и да ме опознава.
Аз не искам да се знам.

# 25
  • Мнения: 2 386
Я, с този аватар за появих в бгмамма за пръв път.. Ето каква промяна е настъпила в моето пътуване, Джейн го онагледи без да иска.

# 26
  • Мнения: 3 405
Себепознанието е първата крачка към разбирането на другите.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 523
В началото на тази година бях супер уверена, че съм на правилния път и съм намерила себе си.
Сега, в края и, се чувствам малко изгубена.
Питам се, нима пътя, по който тръгнах през 2003 не е правилния?
Надявам се, да получа отговорите си около Нова година.
Не мога да си спомня първия ми аватар.

# 28
  • Мнения: 2 386
Себепознанието е първата крачка към разбирането на другите.

На теория е така, но на практика - не съвсем. Защото много хора прекарват целия си живот в пътуване и себеопознаване без реален резултат. Това означава ли, че никога не разбират околните? Не, би било несериозно да си го помислим дори.

Има малка разработка по въпроса ето тук, който разбира чинглиш ( Mr. Green) и му е интересно: http://ir.lib.hiroshima-u.ac.jp/metadb/up/niikiyo/KJ00004293633.pdf Не знам защo .pdf не ми дава да копирам, затова уточнявам, че става дума за втори абзац: 4 aspects of self-cognition and understanding others.

# 29
  • Мнения: 3 405
Индивидуално е. Ти го знаеш, Ев Simple Smile Аз го казвам от собствения си опит.
Има и такива, каквито ти описваш, има и други, които цял живот виждат само до края на собствения си нос.

Общи условия

Активация на акаунт