Пробиотици?

  • 566 810
  • 1 257
  •   2
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Лактофлор

# 76
  • sofia
  • Мнения: 0
 Здравейте! Майка ми е на 72 г. и има хроничен запек. От няколко дни приема Лактофлор Био плюс, но от снощи се оплаква от лош вкус в устата и тъпа болка в корема. Възможно ли е да е реакция от пробиотика? Някоя от Вас получавала ли е подобна реакция? Предварително благодаря!

# 77
  • Мнения: 117
определено съм доволна от Имунобор биотик. комбиниран. Давала съм го с силен антибиотик самоче на разделен прием. Не стигнахме до разтройство макар че ни предупредиха

# 78
  • Мнения: 2 652
marila, колко активни живи бактерии пише, че има Имунобора и каква е дневната доза?

Опитах се да намеря с най-голямо количество и днес купих и аз Лактофлор на таблетки - много вкусен, нападнахме го с детето. И на него пише, че е "без ГМО". От Биогаята се разочаровах като видях, че съдържа хидрогенирано палмово масло.

# 79
  • Мнения: 2 386
Здравейте, аз приемам Биозин и Културел. Касае се за рефлукс и дисбактериоза вследствие на лечение с антибиотици. На Културел хубавото му е, че е направен така, че да устоява на силните стомашни сокове и да стига до червата, където да си свърши работата.
Има 10 милиона ж.б.

Биозин е и имуностимулатор.

# 80
  • Мнения: 2 652
Ева, тези Културел има ли ги тук? От колко време пиене на АБ се получи дисбактериозата? А знаеш ли за кефира, можеш да си го добавиш към диетата също?

# 81
  • Мнения: 2 386
Culturelle са ми от САЩ,  не знам има ли ги тук, но интернет пазаруването вече промени нещата към много по-добре.
Пих седем антибиотика един след друг преди 4 години в София, докато установят причинителя на една неспецифична пневмония - микоплазма.

Чувала съм за кефир, но в момента съм си в България и изядам промишлено количество кисело мляко (домашно и Елена), та засега ще се въздържа. Мерси все пак!

# 82
  • Мнения: 2 652
Ева, намерих ги тези Culturelle в нета, вариантът за деца. Действително добре звучат. Обаче точно тях ги нямаше на склад в момента Sad

А за Natrol чувала ли си? Те също подсигуряват устойчивост на стомашните сокове и имат прилично количество живи активни бактерии. Но при тях ме притеснява, че съдържат соев лецитин, за който не е указано, че не е ГМО... Уффф

# 83
  • Мнения: 2 386
Не са ми познати, съжалявам. Изчакай за Culturelle ако те притеснява нещо.

# 84
  • Мнения: 48
здравейте,
аз лично съм пила и лактофлор и ентеросан-лекувах една инфекция с антибиотици.и дълго време след това не знаех къде се намирам-подут стомах,пъпки,запек,напълняване и т.н.
наскоро една позната ми препоръча продуктите на фирма дафлорн оод.
и по точно лактера колекшън-30капсули.има и мн други варианти,но този най добре ми подейства,пък и  цената е по джоба на всеки.
-детоксикира организма
-стимулира имунната система
-регулира функциите на стомашно-чревния тракт.
и ентеросана основния е мн хубав но ефекта му е краткотраен и таблетките мн малко.
от лактофлора нямаше никакъв ефект. Thinking
препоръчваха ми и тези на форевър ливингс,но ми се видяха доста скъпи. newsm78
четох и други мнения за тибетската гъба и за пробиотиците и лично аз съм на мнение,че и двете трябва да се редуват за да не привикне организма към тях.

# 85
  • Мнения: 82
Здравейте!
Предварително се извинявам,ако някой реши че въпроса ми е тъп Embarassed
обаче наистина се нуждая от уточнение!

От години пия чай Сание и не мога без него.Започна обаче в други аспекти да ми пречи
и искам да оправя нещата.Четох,четох но еднозначен отговор за проблема си не откривам.
Та-мога ли да разчитам че пробиотиците ще ме дарят с редовен стомах?
"Подобрява храносмилателните процеси, чревната микрофлора и усвояването на хранителните вещества; "
Това не означава ли че има вероятност да започна и да пълнея?
След колко време има първи резултати?
В по- големи дози действа ли като слабително?
Мога ли да продължа чая докато усетя че"работи"?
Изобщо споделете промените които установихте след прием на пробиотик Praynig

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 15:20 от metlitsa

# 86
  • Мнения: 5 767


   И от мен един въпрос:  помагат ли пробиотиците за понижаване на холестерола?

# 87
  • Мнения: 48
в отговор на въпроса на metlitsa
здравейте,този чай Сание,го ползват/до колкото ми е известно/за леко нарушение в перисталтиката на червата.
казваш че го ползваш от години,а спирала ли си да го ползваш,за да си почине организма ти от него?
както с всяка добавка или пробиотик трябва да се прави почивка от 5до 10 дни максимум.освен това съществува и възможността тялото ти просто да свикне с приеманата от теб напиткаи да спре да реагира.и тогава се получава затлачване!
имам приятелка която ползва пробиотиците 3 месеца и спря за месец да ги пие,каза че се почувствала като преродена.лека като перце. newsm68
при мен резултата от пробиотиците дойде почти същата вечер-подуването на стомаха ми спадна и веднага ми размърда ленивите черва.
аз го пих един месец спрях за две седмици и сега пия пробиотик LAKTERA с екстракт от жълт кантарион за профилактика.

в отговор на въпроса на montii пробиотиците са като универсален лек който също трябва да се приема,ако НАИСТИНА ИМАТЕ НУЖДА и да има за намаляване на холестерола-laktera optima plus/намалява холестерола и мазнините,извежда токсините от организма и стимулира имунната система,нормализира чревната микробна флора/.

# 88
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Обмислям да си поръчам 21st Century Health Care, High-Potency Acidophilus, 100 Capsules от тук   http://www.iherb.com/Probiotics-Acidophilus?p=1&sr=3   
Мислите ли, че състава му е добър?
Давала съм на децата Био Гайа след прием на АБ и като подкрепа на имунната система. Не им е повлиявало перисталтиката, а като цяло някакъв особен ефект не забелязах.

# 89
  • Мнения: 82
tionagb,благодаря за съветите!
Чая не го спирам,защото резултата е ...доста "спечен" Mr. Green
Стомаха ми не е привикнал към него,но ми сваля кръвното ,а аз по начало съм с ниско.
Както и да е ,от вчера взимам Лактофлор.Надявам се да ми помогне.

Общи условия

Активация на акаунт