Отговори
# 60
  • Мнения: 39
При нас зъбите бяха винаги с хрема и сълзящи очички  ooooh!.Но и аз мисля че може да са гъбички  Thinking
И на мене ми се ходи на почивка някъде  Cry Ама не смея с две деца. Все в БГ и то ми писва. Май другато лято ще се престраша за 1 седм. А и на ски ми се ходи  Whistling
Аз сладки си купувам или от готовите теста и си пека. Голяма веселба с баткото. Сега съм си купила книга с различни коледни рецепти  bowuu   chef

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте,

От моето последно включване виждам доста нещо се е изписало. Сега открих, че ще има Коледно Парти и дано не е късно да се включим. Някой, може ли да ме осветли с две думи, къде и кога ще е и дали все още приемате записвания, защото наистина ще ми отнеме доста време да изчета всичко от форума докато филтрирам финалното решение:)

Иначе искам да ви попитам за съвет по два въпроса:

Търся си гледачка за 13 дена през Януари (от 10 до 6 часът). Много ще ми помогнете с препоръки за агенции или хора и с информация какво да очаквам като цена.

Другият въпрос може да ви се стори смешен но реших да попитам поради горчив опит. Купихме си столче за колата, това което е от 9м до 4г. Та въпросът ми е дали е безопасно да го монтирам и оставя за постоянно в колата. Не ми се иска да я разбият за 250 евро. Понеже всички са с деца и си имат столчета ми е интересно разнасяте ли ги или си стоят в колите?

# 62
  • Мнения: 580
Аз не писах 100 години и сега на всяка манджа мерудия  Rolling Eyes

Жен, аз не съм чувала някой да си маха столчето от колата. Поне нашите детски столчета  (то вече не е баш столче де) 10 години подред все в колата си седят.

# 63
  • Мнения: 106
Писах ,писах и всичко ми се изтри. Twisted Evil Ще публикувам на части.

Жен ,подробности за партито- ако искаш да се запишеш пиши ,за да ти пратя банковата сметка на лични.

Ани успя да предплати и 3апа3и > ето това жилиЩе

 http://www.kind-und-kegel.at/raummiete.htm

Адрес 1020 Wien, Praterstr. 14/8

Партито 6е се сьстои на 21.12.2008 от 13 до 19.30 Часа.

Ани е предплатила 25 евро, на 18ти  трябва да се дадат 85, когато се върне кль4а ,Ще бъдат върнати 25те евро.

Единственото неудобство е ,4е няма как до горе да се ка4ат коли4ките , а долу мястото е малко.

Сьбираме по 10 евро (вкл. 2 вьzрастни с децата)
Моля преведете ги до 1.12.2008, 3а да можем навреме да утоним вси4ки подробности .
 При превеждането на парите моля в графата Verwendungszweck пишете ника си , за да знам кой кой е !

Моля за малко повече експедитивност , защото след 1.12 няма да се събират пари или с други думи няма   да се присъства на купона! остава една седмица!
Досега съм получила пари на банковата сметка от:
1.Рени
2.Ани
3.Вал
4.Нина
5.Зори
6. Гххх - 20 евро да ми пише кой е
7.Др.Вххх - да ми пише кой е




# 64
  • Мнения: 106
За храната - ще бъдем много хора,всичките с малки деца - нека се избегнат опасните храни :
пуканки, ядки, маслини с костилки или ядки, също свещи.
Предложение: нездравословните чипс и солети да се заменят с детски бисквити и гризини.
Да се купят плодове- ябълка ,банан, киви ,мандарини.

Всеки да си носи специфична храна за детето, защото това са само закуски и който стои до 19.30 може да не му стигне. Аз например ще си нося мляко +бурканче храна.

Още веднъж за алкохола - не е въпроса всеки да си носи или да си купим.
Партито го правим заради децата - моля за да не стават инциденти - не само да не се купува ,но и да не се носи.
Също още веднъж - без цигари и без обувки - пантофи или дебели чорапи  Mr. Green

За сандвичите - това е доста работа за 90 човека. Ще правим сандвичи или ще слагаме всичко нарязано?
В кухнята има малка маса. Въпрос : Рени , на партито на Филип имаше походна маса ,можем ли да я заемем?
Има етажерки ,на които можем евентуално да слагаме храна и напитки ,но ще е по - удобна маса.


# 65
  • Мнения: 106
Друго нещо можем да си правим сметката за максималната сума от 260 евро, от който , 111 за апартамента и костюма(считам 26 ) ,т.е. това са фикс разходи 4,30 на семейство ,т.е. остават 5.70 за храна.
Дали парите ,които не се използват ще се върнат на всеки ,или за тези ,който не присъстват ще стане ясно на 1.12.,когато знаем точната сума и изчислим разходите.
Щеше да е по-лесно ,ако бяхме наели някой локал и всеки да си плаща консумацията,т.е. да няма разочоравани , че са платили , а не могат да присъстват, но даже и да бяхме наели някои локал пак щяхме да плащаме за запазването му.

Куклен театър- в икеа имашепреди сцена за ок.5 евро.

има още неща- но до другата вечер Laughing

# 66
  • Мнения: 153
Добро утро  Coffee
Много се иЗвинявам За иЗписването на някои букви, 6те се поправя при първа въЗможност Peace
ИЗ4етох какво сте писали отгоре отгоре. Радвам се, 4е Дол4е, Рени и Леден Облак пи6ат отново   bouquet
АЗ не писах по техни4ески при4ини. Включих лаптопа, работе6е, отидох до кухнята, връ6там се, 4ерен екран. Купувала съм го от Космос и съм направила допълнителна гаранция За 4 год след гаранцията на проиЗводителя и това сега ме спаси. Икономи4ески не било иЗгодно да поправят стария и ми дадоха нов със съ6тите техн. данни. Сега направих допълнителна гаранция За 6 год. Ако някои му предстои покупка на техника може да го има впредвид.
Сега За партито, аЗ отидох с големи о4аквания и останах раЗо4арована, така 4е не се настройвайте За кой Знае какво. За теЗи, които 6те идват с Убана, това е най блиЗо до 6веденплатц. За коли4ките, оставят се долу във вътре6ен двор, има място, но е открито, ако вали... Апартаментът е на 3 етаж май, асансъорът отдолу нагоре пътува само до 5ти етаж, има вариянт някой да се ка4и на 3ти ет и да ви викне, но от долу не може да се натисне. Стълбите са вити, тесни, Нинка, май няма как да ка4им масата. По тоя повод, ако някоя мама 6те е беЗ татко, да не мъкне много игра4ки. Там има един 6каф с теЗи топки, който Роси предлага да донесе, малко 4асти от строител, и сега не мога да се сетя какво о6те. Зори7 ако помни6, напи6и какво има6е. За обувките ме предупредиха, 4е трябва да се събуем, пък и мисля, 4е няма 2 мнения по въпроса. За храната е доста сложно, ясно, 4е не може да се угоди на вси4ки. Като цяло идеята ми За коледно парти бе6е да се съберем някъде, съвсем непринудено. По цял ден съм с детето, така 4е не мога да предложа много помо6т. За украсата евентуално мога да се вкюча, т.е. да оставя детето на мъжа. В такъв слу4ай 6те мога да вЗема ключа в 4етвъртък. От сега не мога да обе6тая, За6тото идването ми като цяло е под въпрос Tired За храната да се върна, в кухнята има една не голяма маса, а в голямата стая едната стена е с рафтове, по които можем да подредим не6та За ядене. Но няма много място. Има детска ниска маса, която не може да иЗполЗваме За на6то ядене. Помислете и предложете как най лесно да стане, все пак 6те е неделя, кой 6те паЗарува в събота За толкова народ. Парите, които 6те останат не вярвам да стигнат За не6то специално, все пак прибори да се купят, напитки, неЗнам Thinking Моето мнение За алкохола е НЕ Crossing Arms не За6тото не си пийвам герне, а За6тото това е детско парти и За6тото алкохола върви с цигарка. Имайте впредвид, 4е толкова деца на едно място, поне в на4алото предполагам, 4е 6те има много ревове и тръ6кания За игра4ки, не вярвам да можем да си седнем спокойно и да си пийваме винцето например. Ако все пак има много желае6ти За алкохол, добре Peace
Малко прекалих с писането, иЗвинете, 6те се вкл.4а дове4ера пак. Намерих Ъ и го сложих навсякъде, но За другите нямам нерви да търся. Сори Hug
Лек ден

# 67
  • Мнения: 533
Здравейте Момичета,
много от отдавна не съм ви чела, а гледам кипи трескава подготовка за партито. Нина, обещавам тази седмица да пусна пари. Надявам се да сме здрави и да можем да дойдем.

Сега и двете с Габриела сме се тръшнали с ужасна настинка. Отгоре на всичко има и ранички в устата (Деиана, май същото дето мъчеше Алекс на бауернхоф-а) и не може нищо да яде. Ама ще постоим на топло, ще вземаме илачи и ще мине.

Патенце, добре завърнала се и виртуално. Разгледах снимките, права беше за кухнята  Peace

Ани, честит ти нов/стар компютър. И моя от доста време го чакам да направи същия номер.

Хубав ден на всички, а аз сядам да ви чета какво сте писали досега.

# 68
  • Мнения: 580
Добро утро,

Ето ви един адрес за фонетична кирилица: http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm

# 69
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро и от мен!

Ани, радвам се, че си отстранила техническия проблем и пак си тук!   bouquet

Кажи сега не разбрах от какво си разочарована и защо идването ти е под въпрос?
Цялото ти изказване звучи доста песимистично и това от устата на организатора и човека който даде идеята за партито, не звучи никак добре. Имам предвид, че така на мен лично ми се убива желанието да дойда.
Аз си представях наистина празник, запомнящ се, а сега излиза, че щяло да е най-обикновенно събиране, то и ако няма дядо Коледа, май наистина така ще стане.
Няма кой да пазарува, няма кой да украсява, ми тогава какво правим.
Както повечето от нас и аз съм по цял ден с Тали, защото в момента не ходи на детска и няма на кого да я оставя. Иначе с удоволствие бих свършила доста работа по организацията.
То тогава излиза, че е било по-добре да наемем парти раума на някой от шпилплацовете и нямаше да се налага да мислим нито за храна, нито за играчки, нито за чистене и т.н.
Като за първа година в която организираме нещо подобно ще импровизираме, пък за следващите години, дай боже да ни стане традиция да се събираме, ще имаме вече опит и се надявам да си правим хубави тържества.
Не ми става ясно и за какви 90 човека се говори непрекъснато? Нали по списък бяха 29, сега от сумата която е обявила Нина излиза, че са 26? Ако всеки дойде с татко и детенце, пак не са толкова. Както и да е, бройката не е толкова важна.
По отношение на татковците, нашият е почти сигурно, че няма да идва.
Мисля, че това също би било добре да се заяви от всяка мама, за да може след събиране на сумата, да се уточни и бройката на присъстващите. Не че, ако в последствие някой татко реши да се присъедини ще го върнем, но просто ориентировъчно да се знае.

Това е от мен засега. Изчезвам!

Лек и успешен ден на всички!   bouquet

# 70
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Забравих да честитя на всички именици!
Днес е св. Екатерина, та по този повод желая на всички носещи това хубаво име да са живи и здрави!
Весел празник!

# 71
  • Мнения: 28
Здрасти,
днес ще пусна паричките за партито.нашио тати няма да идва,той е НАД тез неща  Crossing Arms
Всьщност дотук не чух една да каже ,че таткото ще дойде...?!
А партито си го правим ние,настроението и тн.Мисля,че залата не е толкова важна..
Лек ден и лека седмица на мамите Flowers Sunflower

# 72
  • Vienna
  • Мнения: 266
айде сега и аz да раzбутам духовете zа партито. мен пьк ми zву4и супер, не сьм о4аквала мн, раzбрах Ани какво има в предвид, аz сьм била на рожд.ден в такьв партираум и ми е ясно.
Аz ли4но не сьм сьгласна да се врь6тат пари, то като си купи6 куверт zа Нова Година и се раzболее6 и не отиде6, никой ни6то не ти врь6та, а тук става вьпрос zа 10Е zа майка ,дете и ба6та ooooh!, предлагам да гласуваме, май не са мн хората който дьржат да им се вьрнат 10Е ако евентуално не дойдат.
zа храната, zа6то някой да се zанимава, да си вzемем кетеринг да ни е мирна ду6ата, и няма да има недоволни или поне няма да се сьрдим една на др. кой какво ядял
zа алкохола, аz беz винце или мартини не идвам, сори 4е сьм така директна, какво като е детско парит, аz няма да се напивам и да припада, но 1 4а6ка zадьлжително, надявам се да не ми zабраните Party
zа окрасата, не мога да си представя как 6те се zака4а не6то по стените и после 6те се раzваля, би било красиво ,но в слу4ая немисля 4е е практи4но. И мн моля ако някой живее наблиzо до партираума да каже, аz искам да помогна, но и аz както вси4ки си имам иzвинение, в един и сь6ти ден 2 пьти от мое село до 2ри няма да се вдигна. дайте да гласуваме zа кетеринга, моля ви.
коли4ките, могат да се оставят в колите ни.
това е от мен, айде иzяжте ме сега Mr. Green

# 73
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
За връщането на парите, аз вече веднъж казах, че съм против и дадох подобен на примера на Патенце.

Рали, аз също си помислих за кетъринг, даже и поразгледах из нета, но със  сумата която евентуално ще  съберем няма да можем да си го позволим.

Ако някой се притеснява за количката си, май ще е най-удачно да дойде без нея, нямам предвид най-малките деца, но и варианта да седят в колите също не е разрешение, по простата причина, че много от нас няма да идват с кола. Не включвам себе си, защото ние отдавна не ползваме количка. Все си мисля, че стига да иска, всеки би намерил решение на проблема.

Да синтезирам мнението си, за да стане по-ясно:

нямам претенции относно храната и напитките
ще идваме без татко
против съм да се връщат пари на тези, които не успеят да дойдат
поне на този етап, няма да мога да се включа в приготовленията
за кетъринг съм "ЗА", стига и другите да са съгласни и да можем да си го позволим

Хубаво е, ако може всяка от нас да изложи претенциите си и мнението си, за да направим един вид сондаж на мненията и да се опитаме да постигнем консенсус по всички въпроси свързани с организацията и провеждането на партито.

# 74
  • Мнения: 413
Ето ви пример за цените на доставка
http://www.volksoper.at/Content.Node2/home/dashaus/catering.at.php
или    http://www.catering-service-wien.at/preise/preise.html

в този случай трябва да се съберат повече пари и както го описва Ани, без маси  ooooh!
а столове има ли, или на земята ще положиме ду...а    Joy

Общи условия

Активация на акаунт