Отговори
# 45
  • Vienna
  • Мнения: 261
Булки нали това си говориме през цялото време, че точната цифра не е важна а общото състояние. Точната температура е важна единствено ако искате да си засечете овулацията иначе стига ориентировъчно. Има и специялни болести дето разликата е по голяма.
Аз съм против чипс. Солети по бива, но аз лично не знам дали ще успея да се добера.
Аз съм анестезиолог (падам си по наркотиците).

# 46
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Облак, тамън се канех да пиша и "ми взе думите от устата" - и за температурата, и за чипса! И, моля, не ме разстройвай без време, че няма да идвате  Sad Ако трябва и "упойки" да осигурим  Mr. Green
За температурата - не сте ли забелязали, че децата се чувстват добре и не се омърлушват дори и при темп., близка до 39 градуса? Съгласна съм, че, когато термометърът запрепуска бясно над 40 и детето започне да забелва очи е страшно, но преди да има признаци, че високите стойности му пречат, просто се приема, че организмът се бори сам и си е включил "специалната програма".
А за чипса съм категорично против. (Без да очаквам да се съобразите, просто си изразявам мнението.)  Peace  Не харесвам и идеята за пуканки - лесно се залепват за гърлото люспичките и предизвикват кашляне.
И като една кърмачка, да защитя майчиното мляко. (Не помня кой беше писал (моля за извинение, ма не ми се връща в момента да търся), че не можело само с едно цокане нормално да се нахрани едногодишно дете следобяд). Има категорични данни, че майчината кърма е абсолютно достатъчна за развитието и разтежа на детето до двегодишна възраст  Peace Не съм привърженик на вманиачаването, но при нас все още има дни, когато пие само кърма. Обикновено след такъв маратон, който непременно следва след няколкодневно мрънкане, се показва зъбче.
Патенце, голям кеф с тия снимки  Hug Ама пък как ти отива ей това състояние http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9031985
А Максо е приказка!

# 47
  • Мнения: 112
Патенце ,4удесно!Радвам се ,4е за добро утро   ни зарадва с тези  снимки и с това ,4е сте тук най-ве4е.6те се радвам още пове4е ако се видим.Поздрави на Доротеа!

Да си кажа право на мен ми харесва това,4е лекарите тук  из4акват  и дори при висока темп. понякога се въздържат от

антибиотик.Може би защото когато роботех в Бг и дойде притеснена майка в аптеката,държаща 6и6е от Ампициллин и

каже "дайте ми това за температурата "и ми става6е толкова болно.Смята се ,4е температурата е болест,а не реакция на организма.Там съм била свидетел ,4е само малко да се ка4и Т и

едва ли не превантивно ти стрелят детето не с пу6ка ами направо с топ.Да не говорим за инжекциите ,които са  си

практика.Аз като предложих тук преди време ,когато детето ми има6е херпес ангина нещо  инжекционно  ако може, та

 да е сигурно ,4е ще се приеме антибиотика ме обявиха едва ли не за съдист.Е,вярно ,4е не вси4ки слу4аи са леки,но аз

си имам практика- видя ли ,4е нещо се вло6ава състоянието веднага в АКХ в детскя аптайлунг независимо от времето или

 от това какво ми е казал ли4ния детски лекар.

# 48
  • Vienna
  • Мнения: 266
Reny, то това сьстояние си ми бе6е постоянно, нали се редувахме да гледаме Макси и аz така го гледах  Sunglasses, ние бяхме единствените беz баби и дядовци или беz бейбиситтер, живот и zдраве до година няма да се минем  Joy
Ох, Калиопа 4етох ти бисерите hahaha Joy, а zа песни4ката в моя 4ест, дьлбок поклон,мн ме иzкефи, сьс сьлzи сьм се смяла
Сара, аиде бе мадам мн си несериоzна,6тяхме да се виждаме, пьк........дайте една сре6та,4е май др.свдмица 6те летя zа бг, та да се видим.
Какво 6те кажете в понеделник или вьв вторник от 10 4аса в Донауzентрум или Милениу или Q19, а може и в zентара zа желае6тите, мн е готино и 6ироко, подходя6то zа сбирки с деца в Marriott на ринга.

# 49
  • Мнения: 214
Добре се zавърнали патенце, мн хубави снимки
Жени, Софиа zасега не е болна, но я паzим и не ходим по места, където има много хора като Убан, Шопингцентри и т.н., не я водя и на детските курсове, където е zаписана. Иzлиzаме около нас, на гости или на места, където не е фраШ.
И а3 вадя 0,5 при мерене в дупето (най-то4ното мерене, ако детето дава) , ина4е давам при ниска темп. глобули, а 4ак от 39 нагоре нурофлех или мехален.
Сара, херпес ангина е вирусно 3аболяване и не трябва антибиотика (и това го имахме ве4е)

# 50
  • Мнения: 413
Рени - аз писах, че не може да се насити детето с едно цокване от "млекоцентралата" /считай 1 мин сучене/ Wink - не говоря за активното сучене по 15-20 мин, което било нормално хранене. Grinning

Леден облак
Аз съм анестезиолог (падам си по наркотиците).
благодаря, незнаех, аз преди седмица отказах вече  "наркотиците" 

Патенце - снимките са невероятни, най ме кефи тези с дъгата.

# 51
  • Мнения: 112
Свити ,да така е.Херпесната ангина  я установиха в Акх,за съжаление на 3 тия ден от както взма6е антибиотик и няма6е подобрение.Ли4ната детска го бе6е  диагностицирала   като ангина за голямо съжаление.Затова в АКХ ги намирам  като най.Това си е от моя опит.

Ех,Патенце дано вси4ко да е наред. Искам да се видим.Аз съм за центъра,но ще се съобразя с мнозинството.Забравих да те попитам,Барак Обама изпрати ли ни много поздрави? Mr. Green

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 14:30 от Sarrah Fresh

# 52
  • Vienna
  • Мнения: 266
Сега 4ета отгоре, отгоре това което сьм пропуснала, мн ми е мь4но zа болните де4ица, дановси4ки се оправят по бьрzо. давате ли им витамини? Макси от сптември е на витамини, сега пак му купих американските ,който полzва6е миналта година от тях сьм мн доволна, но той и яде zадьлжително по 2 порции плодове и zелен4уzи на ден. не е zа вярване, но zа 21 дена не му поте4е носа дори. там се zапоzнахме с един бьлгарин който живее там от 12год., той каzа,4е когато неговото дете прекарва поне 2 месеца от zимните на Хавай, после като zаминат zа Европа детето ни6то не го хва6та, той най  у4тиво ми предложи всеки октомври и ноември да прекарвам там с Макси zада му се подсилил органиzма, само не ми стана ясно кой 6те ни спонсорира newsm78, в интерес на истината от нерводермита няма и следа, абе климат брат4е.....сега трябва мн да се паzим,4е на тоя студ.....
А ,Сара на Обама нали родното му място е Хонулуло, бе6е праzненства радост и невероятни намаления по магаzиние по слу4ай победата, вьв всеки магаzин има6 право една стока да си иzбере6 и ти я намаляват еднократно с 60%, те американzите иzнесоха магаzините......но ние ни6то не вzехме, то бе6е невьzможен митинг навсякьде, пьк и си zаслужава само zа скьпи фирмени дрехи и техника, zа жалост няма6е как да помькнем плаzма 127см zа 600 долара Самсунг, мн ме е яд.
Забравих да ви кажа, ние бяхме с коли4ка,4е с Макси иz лети6тетои с тея престой......, и в Сан франzиско ни я с4упиха, аz ходих да се жалвам,а артиста такьв рев му удари и си дьрже6е с4упената 4аст в рьката, 4е на др.ден 6ефа ми zванна и каzа,4е ми дават 287 долара да купим нова. zа 340 му вzехме невероятна, направо ми се 6те 2ро,егати удобната коли4ка,Макси си я zелува и спа 4 4аса в нея Shocked
Simple Smile)) радвам се ,4ети харесват сниките, тая с 2те дьги е наистина невероятна, каzаха ни 4е това е феномен, снимката е правена от 39я етаж. неможах да открия представянето ти, но ми е драго,4е виждам 2 нови мами, добре до6ли  bouquet
Май сьм пропуснала,4е ЕЛИ е родила, да и е живо и zдраво детенцето, не6то мернах zа Клостернойбургспитал та zацепих. аz там раждах и сьм супер доволна, на рьце ме носиха и доктора иzражда Макси, а в стая бяхме 2.

# 53
  • Мнения: 580
Жени мерси  Simple Smile, аз съм все Долче, дали Просеко или Кристмас или Хазенайер е все тая, ника си остава един и същ  Wink

Патенце, много хубави снимки, Макси такива тънки усмивчици пуска  Laughing Много е сладък. Разкажи как беше със шопинга там? Какво си купи, мода, цени? Аз съм от повърхностните и мен това си ме интересува  Mr. Green А, току що видях, че вече си отговорила на въпроса  Wink

Якобс от кои наркотици си е отказала?

Имам един въпрос към омъжените за австрийци, купувате или си печете сами коледните сладки?

# 54
  • Мнения: 957
На някой случвало ли му се е при никнене на зъб ( при нас кучешки) детето му да има разстройство примесено със слуз и кървави нишки?
Ние дадохме във сряда штулпробе,още няма резултат, но си мисля, че има връзка със зъба. Още не е пробил, но вече белее много ясно. Иначе няма температура, весел и жизнен е и се храни много добре.

Рали, Макси имал си е засилване на невродермита покрай никненето на зъби? Нашите обриви от миналата година пак се появиха, макар и не още с пълна сила.

# 55
  • Мнения: 112
 Илианка,при на6ите ку4е6ки детето  има6е разстройство,но 4ак до слуз и кръв Shocked Като цяло ку4е6ките  бяха  капака на вси4ки никнещи до момента-с хреми,гърло и какво ли още не. Мисля си,4е зае6кото и прясното мляко не са най-подходящата храна  щом има слуз.Аз бих  опитала с диета и с регулирано хранене.Но все пак  си го водила на специалист и си знае6..Дано вси4ко да отмине. Praynig

# 56
  • Vienna
  • Мнения: 266
Уомбат4е, Макси му бе6е нерводермита мн zле при zьбите, направо има6е моменти ,кьдето по краката кожата му бе6е като горена с цигари. zа раzстройството е вьzможно да е от zьби, но 4ак сьс слуz и крьв доста ме сьмнява. дано ни6то му няма на Дани.
Дол4е, цените на дрехи са мн евтини, вьпреки,4е на Хвайте са по скьпи с 30% от др.градове в Америка, но zа нас си е направо евтиния, фирмени пра6ки са от 1.99 до 4.99 сутиените са от 4.99 до 12.99 детски обувки на томи хилфингер 20долара, анzуzи детски комплект 15,аz си купих страхотни панталони намалени от 125 на 25 и от 80 12.99, това са цени на намаления раzбира се, вzех си ста6ен куфар на рикардо zа 43долара, на Макси купихме вси4ко необходимо zа zимата и пролетта,мн евтини електроники, диг. рамка zа 50, която плайва и филми. абе мн с zаслужава да се отиде на паzар, най евтино е в Маями, там zа 500долара се обли4а6, както тук zа 3000Евро. но яденето на Хавайте е косми4ески скьпо, само zа пример 4ервена 4у6ка 1 бр. 4.70(плус 16%такса), глави4ка 4есьн 1.49, домати 4.99 zа половин кг........ ние бяхме в ап. с напьлно обzаведена кухня и аz готвех, 4е с Макси по рессторанти е zор, пьк и е доста скьпи4ко, от под 100долара в супермаркета zа 2 дни ядене неможе да падне6. ние бяхм 6окирани от цените на хранителните стоки, миналата година когато бяхме не бе6е толкова скьпо.но си го иzбихме с невероятния паzар ,който направихме, при нас коледни подарьци няма да има ,ве4е си ги направихме,е zа Макси о6те не6то дребни4ко 6те има.

# 57
  • Мнения: 413
Ла долче - отказах пустите цигари,/а те са като наркотици/. Сладки не правя, не съм австрийка и не ми харесват много австр.гозби по коледа, правя само български баница, баклава,....както си му е редът.Вече ми свикна на "тертипа" Ако е  искал  да празнува по австрийски да беше взел австрийка.

Уомбат - и ние при кучешките имахме разстройство, но без други примеси.

# 58
  • Мнения: 28
Здравейте,
Имам проблем с БГ телевизията/нали сме новодомци,не сме си сложили още сателит ,понеже тр да е на покрива на блока,а 2009 се чака генералсаниерунг..,та гледаме само интернет тв (бгтелевизор.нет),обаче от четв.има  проблем и често никоя програма не се зарежда.Засега го пшреживяваме,но за Коледа и НГОД ще сме тук,настрьхвам като си помисля,че няма да гледаме нищо.Понеже нямаме и кабелен тв засега.,това ни е единствената  телевизия..
.Знаете ли друг начин да се гледат бг програми в нашата ситуация, че иначе ще ни се провалят празниците... baby_neutral

# 59
  • Мнения: 580
Уомбат,  кръв и слуз  не ми звучат безобидно или пък на зъб (стискам палци да е съвсем безобидно) Ако искаш обади се на лични, ще ти дам номера на Проф. Венингер (детският лекар на дъщеря ми)

Клементина, добре дошла в клуба на непушачите  LaughingАз като бивш пушач с 1 1/2 кутии на ден те поздравявам за решението.

Патенце, потекоха ми лигите, но като чета пък за хранителните продукти свят ми се завива  Shocked А как са цените в ресторантите?

Общи условия

Активация на акаунт