Отговори
# 240
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
май май още някой има празник днес Hug

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СНЕЖИ!!!
[/size][/color]


Здраве и щастие ти желая и на теб!!!
[/b][/color]

# 241
  • Мнения: 418
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , ПРИЗМО и СНЕЖЕ Simple Smile Да сТЕ живи и здрави,обичани,желани , щастливи:) Цунки на вас и на Неда и на Дениз Simple Smile Simple Smile
(Мерси за напомнянето Джорди Simple Smile

Хаксев - не бях чувала за този музей .  За това ли става дума ( кога ще го посeтим групово Mr. Green  ) - http://en.wikipedia.org/wiki/Chora_Church
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kariye_M%C3%BCzesi

Добре дошла на Ели Hug  кАКВо те свързва с Турция, хайде разказвай  Mr. Green Ашурето изглежда вкусно, само с пшеница ли го прави ...Моите 3 проDукта се варят сега в три тенджери; да видим .... hahaha Mr. Green

Целувки и прегръдки на всички от дъждовен Истанбул  Hug Heart Eyes
http://i.timeinc.net/recipes/i/recipes/ck/01/12/hot-chocolate-ck-521720-l.jpg

пс: Вчера като бях на път да взема детето от школото, видях ,че имаше митинг/протест в Levent (на Buyuk Dere Cad.)- някой знае ли за какво става въпрос  newsm78 (аз - откакто ми слжиха BTV и сега след 27.12 - гледам само BTV, CNN, Al-Jazeera) , та турските новини съм ги пропуснала, ко става другари  Thinking

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 15:58 от bz

# 242
  • Мнения: 573
Честит Рожден Ден на Призмо! Дълги години щастие, здраве и любов ти желая!   newsm51 newsm59


И аз миналата година правих ашуре, но булгура май трябваше да го варя още малко, защото остана твърд. Успех с начинанието, Бз!

Протеста вероятно е свързан със случващото се в Газа. Това е мое предположение де.

Приятен ден на всички!  Heart Eyes

# 243
  • Мнения: 58
ЧРД и на Снежи. Ехе, днес много празници, много веселба 

да си изкарате много весело, всички празнуващи - именици, рожденици   
bouquet  bouquet  bouquet

# 244
Bz, в ашурето има 10 продукта , просто са забъркани вътре и не се виждат - стафиди, орехи,сухи плодове най-различни(банани,манго,пъпеш и др.),канела,розова вода,нишесте и бла.бла. ахахаххахахах Трябва да са най-малко 7 продукта (Каквото му е останало на Noah като е стигнал с ковчега до планината Арарат).
За моята връзка с Турция ще се опитам да разкажа по-късно днес, че съм на работа сега:)

# 245
Относно протеста, найстина е срещу случващото се в Газа.Миля, че и в неделя е имало!
Сестрата на приятеля ми щеше да ходи и от него знам!

# 246
  • Мнения: 44
Е, Призмо не знаех, че сме на една дата  Laughing Честит рожден ден и на теб!  bouquet аз ще сложа торта и за двете ни тогава  Laughing



П.П. ели добре дошла  welcome

# 247
  • Мнения: 573
Лелеле и Снежи имала рожден ден  ooooh! какъв съм заплес

Честит Рожден Ден, Снежи! Много здраве, щастие и сбъднати мечти ти пожелавам!  newsm51 nbirthday

Ели,  в Турция в ашурето се слагат задължително бял боб и нахут, освен сухите плодове и ядки, но предполагам знаеш. Ще ми е интересно и на мен да разкажеш нещо повече за себе си!

# 248
  • Мнения: 1 243
Честит рожден ден на Snejana i Prizmo
Бъдете винаги усмихнати, бъдете горди майки, добри съпруги и неотразими жени!

Весело изкарване и много песни и танци!Чакаме снимки!

# 249
  • Мнения: 9
  Tada newsm59 :честит рожден ден на снежи и призмо   bouquet newsm18  bigdance2  nbirthday

 много здраве, щастие и семеен уют ви пожелавам и на двете. и усмивките да не слизат от лицата ви. ако има именници и на тях честито   bouquet
привет на цялата банда   bouquet Hug Hug
аз най-накрая съм на турска земя.успях да преборя консулството и взех 6 месечна виза  Grinning. от днес даже съм ученичка  Embarassed.. малко ми е странно ..12 човека сме в курса и не остава много време за практика, а повече се набляга на граматиката, а на мен много ми куца говоренето..да се надяваме, че нещата ще се пооправят
bz cok gecmis olsun   bouquet  bouquet а ашурето как стана? качи малко снимки в мултито да се нарадваме
джорди, снежи, дризе-малките сладури как са?  baby_neutral да ги нацелувате от мен
гхосн честито за новата квартира  bouquet и ние до края на месеца трябва да се нанесем в нашия апартамент, но лошата новина е че там още нямам интернет  Sad Close не че съм пристрастена (както приятеля ми казва  Laughing) ама все пак във века на информацията живеем, може ли без интернет, вестник, телевизия  newsm78. та хем нямам търпение да се преместим, хем нещо ме стяга под лъжичката  Mr. Green Heart Eyes
хайде до скоро банда поздрави и прегръдки за всички малки, големи и още по-големи момичета и момчета

# 250
  • Мнения: 223
Ч.Р.Д Снежи!! Всичко, което ти желая е: здраве, защото е важно, щастие, защото е необходимо, любов, защото тя ще спаси света, упоритост, за да преследваш мечтите си, търпение, за да ги постигнеш и смелост, за да ги отстояваш докрай! Нека всяка твоя съкровена мечта се превърне в реалност
 newsm59 bdbaloni happy bd baloni baloni



Относно протестите в събота на 27 декември като бяхме на Таксим, пак имаше нещо подобно. Имаше знамена на Израел и имаше доста униформени с жилетки и автомати, които прииждаха повече и повече... Иначе успях да си `изкарам акъла` като ги видях, но не успях да разбера за какво точно става въпрос, нали не знам езика... Ама си беше доста страшничко... Shocked

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 19:16 от steffi_k

# 251
  • Мнения: 418
Привет за стотен път днес, момичета  Mr. Green Ей като ме хаване музата , и нЕма спирка hahaha Mr. Green Joy Та пиша да се по'фаля за ашурето, не за друго  Mr. Green(нали Каиги питаше , а и Мирамила е питала  Laughing )..Значи моята циганка не ме е хавлила тази година, та затова аз да си кажа, колко ми е хубаво и сполучливо ашурето , пу пу пу  Mr. Green (Присъдата на детето - "Мамо много е хубаво. Хмммм. Мамо как го направи. Прекрасно е !" .  Какво повечех може да иска един готвач  Embarassed Mr. Green )
  Очаквам и дегустатори - желаещи  Whistling Party  Ще има за комшийките, а не като миналата година. Аз май съм го писала и преди това : "Нова" булка в Истанбул, това миналата година, и комшийката ми носи ашуре, ма аз не знам как се прави, и за да не съм капO, и за да не и върна празна чинийката, направих пудинг и така върнах чинията. Какво ли си е помислила Зейнеб ханим  Shocked #Crazy Mr. Green hahaha

Не пиша поименно, че сме много, което хубаво, но пак така шедьоврите стават като чаршаф Simple Smile Та на всички, малки и големи -
 Hug Heart Eyes Hug

пс: Ели - мерси за инфото. И аз проверих в turkish daily news - наистинa е било заради ситуацията по света сега (http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10697812 ). Аз не знаех ,че там е консулството (около училището на детето са египетското и това на саудитска аrabia, сега още едно )

# 252
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Здравейте големи, по-големи и най-големи какички, майчета, именници и рожденнички!!!! smile3501
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СНЕЖИ и ПРИЗМО!!!  smile3525  love001 newsm51Нека бъдете здрави, щастливи майчета и обичани и уважавани съпруги, топли и любящи сестри и деца на родителите си!
Честит Имен Ден и на Всички Именници!

И така след честитките към отговорите на някои въпроси:
Бз, кака, не бързай като циганче пред майка си, всичко с реда си, не сме стигнали още до Карийе! (пък мoже ида сме позабравили,де! newsm78) Но непременно ще посетим една от най-старите църкви в Истанбул, , част от манастира Хора, построен през VI в., в близост до византийския дворец на Влакхерните, останките на които все още личат в Еюп. Музеят, в който е превърнат, е известен с многото си мозайки по стените, които и днес са в много добър вид и изобразяват сцени от житието на Исус и светците bowuu
Ето ви малко снимков материал:
 http://images.google.com.tr/images?um=1&hl=tr&q=kariye+camii        

Доколкото за митингите в Чаалаян, те наистина са за жертвите на Изреалската експанзия срещу цивилното население в Газза, където са убити  вече над 700 цивилни, много от които невръстни деца newsm11 Weary

# 253
  • Мнения: 16
 happy bd Снежи  baloni
зраве ,щастие и всичко останало

Неда пак ревна трябва да ставам,няма да се пише днес явно лека нощ на всички  bouquet

и благодаря за пожеланията

# 254
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Snejka Честит Рожден ден,желая ти много усмивки ,много радост и здраве

Общи условия

Активация на акаунт