заплата?

  • 9 393
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 408
Шушон, ако у вашата фирма давате на секратеарката два бона заплата, мениджърите би трябвало да взимат пет цифрени суми.
Не, че е лошо, разбира се, дай Боже всекиму.

Е, как стоковед, как закупчик!!! Ама моля, аз ще напусна срещата, ако продължавате така.
И секретарка- как секретарка?! Няма такива в нашата фирма, всички сме само директори.









# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
1100 брутно възнаграждение.

# 17
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
последно като работих - във фирмата нямаше секретарка, имаше всичко в едно - хем правиш кафе, вдигаш телефони, следиш заявки и поръчки, продаваш стока, заявяваш, превеждаш технически документи, че и за капак превеждаш, за да може шефа да спести от преводач при срещите с чужденците. заплатка ... да речем - 700лв.
а и всъщност позицията не беше офис мениджър, да не се обърка някой.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 408
правиш кафе, вдигаш телефони, следиш заявки и поръчки, продаваш стока, заявяваш, превеждаш технически документи, че и за капак превеждаш, за да може шефа да спести от преводач при срещите с чужденците.

Аз, обаче не видях нищо толкова драматично в горе изброените дейности.
И каква беше позицията, ако не е секретарка?
Защото за правене на кафе и отговаряне на телефона, аз не бих дала 700 лева.

# 19
# 20
  • Мнения: 81
Моля, моля! "Секретарка" вече е изключително мръсна дума!!!  Naughty За да се "имате" с човека на тази длъжност (най-малкото за да може да успеете да стигнете до шефа), задължително подмяна на "мръсната дума" в речника с модерните такива - асистент или технически сътрудник, а в най-лошия случай - асистент-секретарMr. Green

# 21
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Моля, моля! "Секретарка" вече е изключително мръсна дума!!!  Naughty За да се "имате" с човека на тази длъжност (най-малкото за да може да успеете да стигнете до шефа), задължително подмяна на "мръсната дума" в речника с модерните такива - асистент или технически сътрудник, а в най-лошия случай - асистент-секретарMr. Green

А пък ако го замените с "личен асистент", имате много по-голям шанс да не ви се загуби молбата за отпуск или важния факс, който чакате, на неподреденото ми бюро Mr. Green

# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не само секретарка, но и офис мениджър е обидна дума за личността, която заема тази длъжност в нашия офис  Joy

Ако не дай си боже бъде наречена така, се сърди.

Иначе зима около 900 лева чисто.

# 23
  • Мнения: 139
Не съм офис мениджър по документи, но работя подобно нещо:
*посрещане/изпращане с кафета, чайове, хотели, и вс"ек"вите му там ентъртейнмът прорами + отчетите към тях;
*превеждам писмено и говоримо от/на 4 езика;
*разправям се с ERP система;
*върша товаро-разтоварна работа;
*извършвам вътрешни одити;
*касиерствам
*администрирам социалните придобивки на няколкостотин човека

Не взимам 2000 лева, ама и не е много по-малко това, което получавам. Говоря за чистото взимане, тъй да се каже.

Ако може някой да ми обясни какво обидно има в по-горе изброените дейности, та "офис-мениджър", "административен асистент", "секретарка", "технически сътрудник", или както и да е титулуван документално въпросният служител да предизвикват бурен смях в залата и пълното убеждение, че е едва ли не мега некадърен, за да стигне до там да работи като подобен? Благодаря предварително.

PS! В едно проучване на Watch се твърди, че заплатата на заетите на подобни позиции в София достига 3000 лева. Мисля, че е възможно.
От секретарка до секретарка разлика има, струва ми се.

# 24
  • Мнения: 2 401
Я да споделите, ако обичате кое точно ви кара да се чувствате  по-лични от тези на въпросните длъжности? Много ми е интересно.

Пп. Не работя като такава, но години наред съм работила, знам за какво става дума

# 25
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Я да споделите, ако обичате кое точно ви кара да се чувствате  по-лични от тези на въпросните длъжности? Много ми е интересно.

Пп. Не работя като такава, но години наред съм работила, знам за какво става дума

Ами, нищо не е по-лично на другите длъжности, ако ме питат.Преди бебето бях управител на една фирма, след това умишлено си избрах по-малко"престижна" работа. Ами-кеф, излизам от офиса и дърпам водата, не мисля за нищо свързано с работата. Почивните дни са си само наши(за семейството), болнични-винаги когато има нужда, 13 заплата, реални осигуровки PeaceЙе*** ти постовете, сега съм на по-важен пост-мама. Така че секретарската длъжност си ме устройва напълно Party

# 26
  • Мнения: 74
В нашата фирма такова животно нема. Но ако офис мениджър=секретарка, заплатите са от 500 до 2000, че и повече. Зависи на кого секретарстваш и какво ти влиза в задълженията. Peace

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Аз, обаче не видях нищо толкова драматично в горе изброените дейности.
И каква беше позицията, ако не е секретарка?
Защото за правене на кафе и отговаряне на телефона, аз не бих дала 700 лева.
ами не смятам, че една секретарка или както и да се води, трябва да движи стокооборота в една фирма. ако трябва, еми да се води търговец или както там.

# 28
  • Мнения: 5 370
А може ли някой да ми даде класификация някаква, тъй да се каже, описание на длъжността?
Все си мисля, че у нас това понятие е твърде разтегливо и причина за това са точно твърде разтегливите граници на заплащането. И дори съм убедена, че в някои обяви под офис-мениджър се има предвид точно секретарка-с цялото ми уважение към професията-която прави кафе, вдига телефон и поръчва консумативи.

# 29
  • София
  • Мнения: 175
При нас офис-мениджърът командва целият офис - през чистачка, секретарка, PR, администратори и т.н., взима решения кой, къде и защо, разпределя задачи и се отчита единствено на баш шефа. Секретарката взима 600 лв чисто.

П.П. В България е страшно грозно отношението към длъжността "секретар/ка", за мен това е поредното избиване на комплекси и не го подкрепям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт