Минавате ли през градинките за по-пряко?

  • 2 148
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Винаги съм си мечтала да минавам през тревата, както и да пусна детето ми да тича по боси крака на някоя полянка. Но за съжаление това е запазена територия за кучкарите и техните любимци. Затова са осрани, опикани, пълни с кърлежи и яйца на глисти. По тази причина и нормалните хора ги заобикалят.  

# 16
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ммм... не е точно това. Чувала съм (не знам доколко е вярно обаче) как японците строят градинки - правят зелена площ, изчакват известно време, за да видят къде хората ще си направят пътечки, т.е. откъде им е най-удобно да минават, и след това ги асфалтират. Следват природните процеси, един вид.

Това и аз съм го чувала, но за френските паркове. Може да е градска легенда, но като се замисли човек - има резон.
Друг е въпроса кое ще надделее - дали естетиката или практичността  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 478
Не,не минавам.
Освен че ще газя тревните площи ами ще си калям и обувките Laughing
А и с високи токчета не е особено удобно да се върви по пътечки Mr. Green

# 18
  • Мнения: 929
Минавам, но само по утъпкани пътеки.

# 19
  • Мнения: 3 521
Минавам, ако "градинката" е полянка - т.е. никой не се грижи за нея.
 Ако е очевидно, че се полагат грижи си заобикалям. Не намирам за правилно да се разтъпквам върху нечия работа.

# 20
  • Мнения: 54
Не минавам, не ми е комфортно. Защо да ми стнат обувките само прах, че ще стигна с 2 минути по-бързо ли?

# 21
  • Мнения: 114
Минавам само ако няма от къде другаде.В моя квартал тротоари няма или по-точно има десетина и то с толкова криви плочки,че 2 колички почупих заради тях.А по население сме почти колкото Стара Загора например.И най-ужасното е,че щом направят нов тротоар,на другия ден са наредени паркирани коли отгоре,от къде да мина?Или вървя по шосето или през градинките и така ще е докато не се науча да прелитам над Мпс-тата. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 554
Минавам от където мога Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 585
Абе не минавам през градинките, ние си имаме добри тротоари и пътечки.
Но като гледах един  филм в Канада, хората си излизат от голяма административна сграда и си пердашат през райграса, на центъра на града.
Обаче и райграсът им корекомски, не личи да пострадва от това - все един такъв, тъмнозелен.

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не. И на децата не давам - минаваме по асфалтираното, в парка ги пускам по тревата също много рядко.
Зелените площи са твърде малко, а хората - твърде много. Какво ще стане, ако всички се юрнат по тревата? За мен това е равностойно да мяташ боклуци насам-натам.
В по-добре устроените държави за тревните площи се грижат много, та затова могат да си шляпат по тях.
При нас косят от време на време, пръскат отровно чат-пат и с това грижата приключва.  Rolling Eyes (В "нашия" парк дори поливат понякога - супер лукс!). Някои усърдни граждани и най-вече техните домашни любимци наторяват почвата, да не забравяме и тази грижа! Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 589
 ooooh!Аз пък,като видях заглавието на темата,помислих,че става дума не за допълнително прокараните пътечки в градинките,а за самите градинки...Та щях да отговоря,че през никакви градинки не минавам,откакто ме нападна глутница кучета,хеле пък ако е сумрак...А за неофициалните пътечки-мисля,че трябва да се официализират,така да се каже... newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 172
Понякога минавам. Гледам да не го правя с оглед спазване на съществуващите правила. Иначе не зная дали ти е направило впечатление по разни филми хората как разпускат в парковете - пикници, игра на малки и големи из зелените площи. Аз харесвам това много и където има условия за това го правя.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Не обичам да минавам през тревата, предпочитам алеите. Дори избягвам утъпканите пътечки. От както детето пък е без количка съвсем избягвам тревата заради кучешките изпражнения, кърлежи и т.н.
А иначе относно японската идея за асфалтирането на пътечките - в нашия квартал има една аптека, чиито собственици постъпиха точно така. Облагородиха мястото около аптеката, засадиха дръвчета, направиха нещо като малки алпинеумчета и най-важното - сложиха плочи там, където бяха станали пътечки и вече втора година мястото радва окото.

# 28
  • Мнения: 789
Не, не минавам.

# 29
  • Мнения: 304
 Embarassedда май често Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт