Помага ли семейният психолог/ консултант?

  • 10 033
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Разбира се,че помага! Толкова спасени бракове има ,както и такива,които наистина са прекъснати,но за добро!

# 16
  • Мнения: 521
Помага, особено ако човека отишъл там иска да му бъде помогнато.
Манталитета на българина е такъв, че не върва в това и го приема като обида и наказание

# 17
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Сигурна съм, че помага. Но къде ги тези специалисти???

# 18
  • Мнения: 92
Аз от личен опит заявявам,че психолозите и семейните терапевти МНОГО помагат!!!
Все пак,те не са факири,за да превърнат една невъзможна и кошмарна връзка в приказка безкрай,но определено дават правилни напътствия чрез анализ и самоанализ и така човек сам стига до извода в какво точно се е забъркал.В цял свят хората посещават подобни специалисти по всякакви емоционални и сексуални проблеми.В България обаче хората все още масово робуват на срама от посещението в подобни специализирани кабинети.Дори още по-лошо-предпочитат да търсят помощ при разни гадателки,врачки,баячки,екстрасенси и разни природни феномени ooooh!Не можем вечно да си решаваме проблемите на чаша ракия с домашна салата,псуване и оплакване наляво и надясно.Време е според мен да спрем да мислим,че при психолог или терапевт се ходи само,когато наистина започне да ти хлопа дъската!!!Ако чакаме последната фаза,няма да имаме нужда от психолог,ами направо от психиатър и хоспис.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 823
Бихте ли дали координати на пробвани и доказани професионалисти и колко струват услугите им?

# 20
  • София
  • Мнения: 174
Бихте ли дали координати на пробвани и доказани професионалисти и колко струват услугите им?


Ходихме миналото лято.Не останахме доволни и след втория сеанс се отказахме.Справихме се сами. Таксата беше 40 лв. на час.
Мога на лични да ти напиша името на центъра и терапевта , за да не ходиш там.

# 21
  • Мнения: 239
Ами и аз мога да ти дам,но май е по-добре на лични,че да не е реклама...

# 22
  • Мнения: 10 618
Моля тези от вас, които са ходили да разкажат как протичат сеансите   bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Помагаме, ако има ясна заявка за проблем,по който да се работи.
Ако и двамата клиенти идват с идеята, че си струва да се запази връзката-казва се "доброволен" клиент.Обратното е, когато само единия в двойката има нужда от консултация, а другия идва единствено, за да му опонира пред терапевта. Тогава се получава една безсмислена говорилня-те се карат едва ли не пред теб, а ти трябва да ги успокояваш и като медиатор на спор да даваш думата на единия или на другия.
Обикновено единия се опитва да те въвлече в конфликта им, да вземеш страна,което не би трябвало да става,естествено. Това се получава, защото модела им е такъв-кажи сега кой е прав,или-аз съм добрия,той е лошия. И тогава по-добре да си вземе всеки адвокат,а не да ходят на психолог.

# 24
  • Мнения: 239
Ха,ДА! Затова такива двойки се консултират поотделно.

# 25
  • Мнения: 3 418
аз искам да посетим такъв, съпруга ми е категорично против. не знам защо повечето хора си мислят, че за да отидеш на семеен консултант трябва да си през раздяла/ развод. в нашия случаи просто има неща от миналото, които не мога да преглътна, и един такъв специалист ще помогне на съпруга ми да разбере какво ми е коствало да приема някои неща, а на мен- да продължа напред.
сега като го написах излиза, че май само аз съм за терапия  Tired

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Точно за този случай писах, когато няма желание,нормално е да няма и  откровеност от единия клиент и ако само цели да угоди на партньора си, няма смисъл да идвате двамата.Ще си пусне защитите и ще нажежава обстановката. Може да се работи с единия от двойката, защото когато той се променя това се забелязва и става промяна в другия. Опитай сама.

# 27
  • Мнения: 4 275
А сексологът? Проблемът при нас е, че на мен не ми се прави секс. След втората или третата година, като поотмине тръпката, ми минава и желанието за секс (така се получи с предишната ми връзка, както и с настоящата). Живеем си като съквартиранти.  Confused И двамата осъзнаваме, че нещо не е както трябва, но не успяваме да кажем КРАЙ или да си кажем ДА. Аз съм съгласна да посетя сексолог или семеен терапевт. Той също ме подкрепя, но не желае да ме придружи. Проблемът си бил мой.  Crossing Arms

Или просто не сме (били) един за друг, или просто аз съм "повредена".

# 28
  • Мнения: 24
Психо терапевта помага, но тогава когато искаш и ти сам да си помогнеш. Ще кажа и аз като  момичетата по горе, че за да  помогне консултанта и двамата трябва да го искат, но какво да се прави като това е срамна дума все още в България. наистина има много разделени семейства /от  недоизказани неща/ и аз съм едно от тях, не можах да убедя съпруга си , че имаме нужда от помощ.

# 29
  • Мнения: 2 448
А сексологът?
....... Той също ме подкрепя, но не желае да ме придружи. Проблемът си бил мой.  Crossing Arms

Твой, твой, ама ако ти се появи тръпка към някой друг изобщо няма да мисли така, нали?  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт